Každá pleť si zaslúži olej. Pri správnom výbere podľa svojho typu pleti dosiahnete zdravú, krásnu pokožku, ktorá je dokonale vyživená a krásna priamo zvnútra. Ktorý olej je vhodný pre rôzne typy pleti?

 

oils

 

Normálna

Pokiaľ sa pýšite normálnou pleťou, ktorá nemá väčšie problémy, ideálny je pre vás marulový, jojobový olej, prípadne skvalán. Základom je nepoužívať príliš ťažké oleje, ktoré pleť iba zbytočne zaťažia. Tieto sa však postarajú o hydratáciu a vypnutie.

 

Suchá

Viac pozornosti si vyžaduje suchá pleť, ktorá má tendenciu začervenávať sa a takisto môže byť citlivá. Marulový olej však pomôže aj v tomto prípade a to bez toho, aby ste mali mastný pocit. Vhodnou alternatívou je tiež skvalán Všetky držia vlhkosť vo vnútri pokožky a zabraňujú jej strácaniu.

 

Mastná

Úplne iný prístup si žiada mastná pleť. Zvoľte vždy olej, ktorý nie je ťažký a na pleti nepôsobí mastne. Ideálnym je preto čajovníkový olej, ktorý má známe antibakteriálne účinky, dokonale pleť vyčistí. Spoľahnúť sa môžete aj na slávny argánový olej a šípkový olej, ktoré neupchávajú póry, no pritom pleť hydratujú.

 

Problematická

Základom vzniku nedokonalostí na pleti sú príliš aktívne mazové žľazy. Namiesto toho, aby ste sa však snažili ich vysúšať, mali by ste sa sústrediť na vyčistenie pleti a odstránenie odumretých častí kože. Tie totiž spôsobujú to, že sú mazové žľazy nadproduktívne. Skvalán a čajovníkový olej však odstránia z pleti nečistoty a baktérie, takže vaša pleť nebude mať potrebu produkovať viac mazu.

 

Zmiešaná

Na zmiešanú pleť je potrebné vytiahnuť ťažké zbrane. Zatiaľ čo vaše čelo môže byť mastné, brada môže byť suchá a líca citlivé. S týmto si poradí marulový olej, ktorých neupcháva póry, zadržiava v pleti vlhkosť a upokojuje zápalové procesy a teda aj začervenanie.

Najnovšie zo sekcie krásaPodprsenky: Nosiť či nenosiť?

Nosenie podprsenky je osobná voľba každej ženy, aj keď v dnešnej dobe bojuje za #freethenipple filozofiu množstvo známych osobností vrátane...


Líčenie | 23.aug 2019

Beauty Blender a jeho tajné využitie

Pomôcka, ktorú má dnes vo svojom kozmetickom kufríku obrovské množstvo žien. Využíva sa najmä na aplikáciu tekutého make-upu, no Beauty...


Aké benefity má avokádový olej pre vašu ...

Rastlinné oleje si našli svoju cestu do kozmetiky aj napriek pokročilej vede a najnovším technologickým inováciám. Najnovším prírastkom do tejto rodiny...


7 mýtov o bielení zubov

Kto by netúžil po žiarivom hollywoodskom úsmeve? Za cieľom jeho dosiahnutia sme už mnohí vyskúšali tie najrôznejšie metódy od bieliacich...

banner.300x600 miluska

banner.300x600 miluska

summer01

 tlacitko kupit2

Naše tipy

Beauty tajomstvá zo sveta

Predtým, ako sme boli obdarovaní tými najmodernejšími kozmetickými vychytávkami, si ľudia po celom s...

Dokonalá pokožka bez make-upu: Ako na to...

Pokiaľ aj vy patríte k tým z nás, ktorí si v lete nevedia predstaviť existovať pod vrstvou podkladov...

Zázrak na počkanie


Priekopnícka značka NIOD spôsobila v kozmetickom priemysle hotovú revolúciu. Za zložitými názvami pr...