Opaľovací krém so správnym SPF už máte zbalený, teraz je na rade výber toho vhodného krému po opaľovaní. Je jasné, že naša pokožka, ktorú vystavujeme agresívnym slnečným lúčom si vyžaduje úplne iný prístup ako pokožka, ktorá celý deň neuzrie slnko. Ako si teda vybrať ten najlepší krém po opaľovaní?

 

aftersun

 

Vitamíny

Viac ako konkrétna značka je dôležitý obsah a ingrediencie. Vitamíny sú jednými z najdôležitejších v prípade after sun starostlivosti. Hľadajte preto produkty s obsahom vitamínov C, E a B. Tie pomáhajú zvrátiť efekt slnečných lúčov, predchádzajú rakovine kože a redukujú škody napáchané slnkom. To znamená, že zároveň spomaľujú starnutie pokožky. Vitamíny B tiež upokojujú podráždenú pokožku.

 

Oleje

Opálená pokožka ocení aj niektoré oleje. Tými najideálnejšími sú olivový, šípkový, jojobový a argánový lej.

Olivový- pomáha zvrátiť škody spôsobené slnečnými lúčmi, hydratuje

Šípkový- obsahuje vitamín E, C D a beta-karotén, vyživuje pokožku a pôsobí anti-ageingovo

Jojobový- napodobňuje oleje nachádzajúce sa v našej pokožke prirodzene, je preto vhodný aj pre mastné typy pleti, vyživuje a hydratuje

Argánový- je plný vitamínov E, antioxidantov a esenciálnych mastných kyselín, pleť dokonale hydratuje

 

Ostatné

Ingrediencie, ktoré sa často používajú v opaľovacích a poopaľovacích produktoch kvôli ich priaznivým účinkom na práve opálenú a slnku vystavovanú pokožku. Každý z nich má svoju úlohu, ktorá skrášľuje našu pleť.

 

Glycerín- je síce kontroverznou ingredienciu a delí ľudí na priaznivcov a haterov. Má však výnimočnú hydratačnú schopnosť, ktorú drží v pokožke veľmi dlho. Vytvára na nej ochrannú vrstvu a zabraňuje úniku výživy.

 

Kyselina hyalurónová- po opaľovaní je naša koža omnoho náchylnejšia na tvorbu vrások, počas slnenia totiž stráca hydratáciu. Doprajte jej preto poriadnu dávku kyseliny hyalurónovej, ktorá to celé napraví.

 

Aloe vera- extrakt z tejto rastliny je zrejme najbežnejšou a najobľúbenejšou ingredienciou v poopaľovacích produktoch aj kvôli jej chladiacemu efektu. Okrem toho však v pokožke drží vodu a výživu, čím zabezpečuje hydratáciu. Práve preto je súčasťou produktov, ktoré liečia slnečné popáleniny.

Najnovšie zo sekcie krásaŠport a fitness | 21.jan 2020

Najpopulárnejšia diéta roka: SIRT Diet

Rok sa ešte ani poriadne nerozbehol, no my sme si istí, že táto diéta bude najpopulárnejšou. Prečo? Odporúča vám jesť...


Líčenie | 21.jan 2020

Hermés uvádza novú líniu rúžov

Luxusný módny dom Hermés už minulý rok oznámil svoju ambíciu vstúpiť na beauty trh a teraz sa nám naskytol prvý...


Líčenie | 21.jan 2020

Fotografické duo Mert & Marcus pripravil...

Značka luxusnej kozmetiky Lancôme minulý rok predstavila unikátnu kolekciu v spolupráci s Chiarou Ferragni a teraz k tomu pridávajú ďalšiu kolaboráciu. Tentokrát sa spojili...


Najväčšie beauty mýty

Aj napriek tomu, že žijeme v dobe, kedy sú všetky potrebné informácie jednoducho vygoogliteľné a overiteľné, mnoho z nás verí mnohým beauty mýtom...

 

YR banner

predplatne

 

YR banner

predplatne

banner.300x600 miluska

Naše tipy

7 účesových trendov na zimu

Rozmýšľate, čo s vlasmi pod čiapkou? Ako sa učesať tak, aby vám účes vydržal aspoň počas pracov...

Stylingové triky so šálom

Kto v zime nevychádza z domu bez šálu? Pokiaľ je tento kúsok neodmysliteľnou súčasťou každ...

5 zimných outfitov podľa Severaniek

Kde hľadať inšpiráciu pre zimné outfity ak nie práve v šatníkoch Severaniek? Fínky, Švédky či N...