Horúčavy nám dajú poriadne zabrať. Na jednej strane je naša pleť vystavovaná extrémnym podmienkam a na tej druhej sa potrebujeme cítiť čo najviac komfortne. Aké najčastejšie beauty chyby robievame v letnom období?

 

summer

 

Vynechávanie SPF

Dookola sa o tom hovorí, no pritom stále množstvo ľudí ignoruje dôležitosť krému s ochranným faktorom. Vaša pokožka je bez neho oveľa náchylnejšia na predčasné starnutie a po čase si začnete všímať, že vaša pokožka skutočne vykazuje horší stav vrások, začínajú sa na nej objavovať pigmentové škvrny či rozšírené póry.

 

Nedostatok tekutín

Väčšina ľudí prijíma nedostatok tekutín počas celého roka a po pohári s osviežujúcou vodou siahame až vtedy, keď pociťujeme smäd. A to je už neskoro. Nielenže nám to neprospieva zo zdravotného hľadiska, škodíme tým aj pokožke. Skúste si odsledovať dostatočný príjem tekutín počas dňa a nezabudnite dopĺňať aj minerály a soli, ktoré pomôžu udržať vodu v organizme.

 

Príliš veľa vrstiev

Každému je jasné, že čím menej vrstiev oblečenia na seba v lete dáme, tým pohodlnejšie sa cítime. Rovnaké to je a v prípade kozmetických produktov, čím menej ich na seba dáme, tým lepšie sa cíti samotná pokožka. Vyhnite sa najmä hustým produktom a nahraďte ich ľahkými.

 

Podceňovanie vodeodolných produktov

Vôbec neplatí, že vodeodolná kozmetika patrí iba na pláž či k bazénu. Pomôže vám aj v prípade horúčav počas bežného, pracovného dňa. Tieto produkty sú omnoho odolnejšie a trvácnejšie, preto nepodľahnú ani natrieskanej MHD pri 40 stupňoch.

 

Nedostatočná hydratácia

Hydratácia sa netýka iba organizmu a príjmu tekutín, ale aj dodávania potrebnej vlahy pre našu pokožku. Aj keď máte pocit, že je vaša pleť v lete mastnejšia, hydratáciu jej odopierať nemôžete. Namiesto krémov však uprednostnite séra na vodnej báze alebo gély, ktoré pleť nezaťažia a vy sa nebudete cítiť mastní.

Najnovšie zo sekcie krásaLíčenie | 22.aug 2019

Aký je podtón vašej pleti?

Ešte nikdy sme nemali taký rozsiahly výber akýchkoľvek produktov, aký máme dnes. Týka sa to samozrejme rôznych sfér života, no...


Trendy krasa | 22.aug 2019

Diptique vytvorila kolekciu parfumovanýc...

Luxusné vône sa presunuli omnoho ďalej za hranice klasických parfumov. Zasiahli aj do bytových vôní, dekoratívnej kozmetiky či samotnej módy...


Líčenie | 21.aug 2019

Zoe Kravitz navrhla líniu rúžov s Yves S...

Začiatkom augusta uverejnila Zoe Kravitz na Instagrame tajomnú správu, ku videu v ktorom v hrnci mieša krvavočervenú tekutinu pripojila popis „ME+YSL Beauté.“...


Kyselina mliečna: Čo by ste o nej mali v...

O kyselinách sa dnes hovorí veľa a často, mnohí si bez nich nevedia predstaviť svoje denné beauty rutiny. Kedysi boli doménou kozmetických...

banner.300x600 miluska

banner.300x600 miluska

summer01

 tlacitko kupit2

Naše tipy

Európske destinácie pre milovníkov vodný...

Ak opaľovanie nie je vaša predstava letnej dovolenky, ale skôr túžite po športovom vyžití, poradíme ...

Najlepšie plážové kluby na svete

Dobrodružná alebo pohodová dovolenka? Nech už je vaša preferencia akákoľvek, stavíme sa, že z č...

Cestovateľské aplikácie pre každý typ ce...

Každú sféru nášho života zasahujú technológie. Výnimkou nie je ani cestovanie, čo určite poznáme vše...