Horúčavy nám dajú poriadne zabrať. Na jednej strane je naša pleť vystavovaná extrémnym podmienkam a na tej druhej sa potrebujeme cítiť čo najviac komfortne. Aké najčastejšie beauty chyby robievame v letnom období?

 

summer

 

Vynechávanie SPF

Dookola sa o tom hovorí, no pritom stále množstvo ľudí ignoruje dôležitosť krému s ochranným faktorom. Vaša pokožka je bez neho oveľa náchylnejšia na predčasné starnutie a po čase si začnete všímať, že vaša pokožka skutočne vykazuje horší stav vrások, začínajú sa na nej objavovať pigmentové škvrny či rozšírené póry.

 

Nedostatok tekutín

Väčšina ľudí prijíma nedostatok tekutín počas celého roka a po pohári s osviežujúcou vodou siahame až vtedy, keď pociťujeme smäd. A to je už neskoro. Nielenže nám to neprospieva zo zdravotného hľadiska, škodíme tým aj pokožke. Skúste si odsledovať dostatočný príjem tekutín počas dňa a nezabudnite dopĺňať aj minerály a soli, ktoré pomôžu udržať vodu v organizme.

 

Príliš veľa vrstiev

Každému je jasné, že čím menej vrstiev oblečenia na seba v lete dáme, tým pohodlnejšie sa cítime. Rovnaké to je a v prípade kozmetických produktov, čím menej ich na seba dáme, tým lepšie sa cíti samotná pokožka. Vyhnite sa najmä hustým produktom a nahraďte ich ľahkými.

 

Podceňovanie vodeodolných produktov

Vôbec neplatí, že vodeodolná kozmetika patrí iba na pláž či k bazénu. Pomôže vám aj v prípade horúčav počas bežného, pracovného dňa. Tieto produkty sú omnoho odolnejšie a trvácnejšie, preto nepodľahnú ani natrieskanej MHD pri 40 stupňoch.

 

Nedostatočná hydratácia

Hydratácia sa netýka iba organizmu a príjmu tekutín, ale aj dodávania potrebnej vlahy pre našu pokožku. Aj keď máte pocit, že je vaša pleť v lete mastnejšia, hydratáciu jej odopierať nemôžete. Namiesto krémov však uprednostnite séra na vodnej báze alebo gély, ktoré pleť nezaťažia a vy sa nebudete cítiť mastní.

Najnovšie zo sekcie krásaPodprsenky: Nosiť či nenosiť?

Nosenie podprsenky je osobná voľba každej ženy, aj keď v dnešnej dobe bojuje za #freethenipple filozofiu množstvo známych osobností vrátane...


Líčenie | 23.aug 2019

Beauty Blender a jeho tajné využitie

Pomôcka, ktorú má dnes vo svojom kozmetickom kufríku obrovské množstvo žien. Využíva sa najmä na aplikáciu tekutého make-upu, no Beauty...


Aké benefity má avokádový olej pre vašu ...

Rastlinné oleje si našli svoju cestu do kozmetiky aj napriek pokročilej vede a najnovším technologickým inováciám. Najnovším prírastkom do tejto rodiny...


7 mýtov o bielení zubov

Kto by netúžil po žiarivom hollywoodskom úsmeve? Za cieľom jeho dosiahnutia sme už mnohí vyskúšali tie najrôznejšie metódy od bieliacich...

banner.300x600 miluska

banner.300x600 miluska

summer01

 tlacitko kupit2

Naše tipy

Beauty tajomstvá zo sveta

Predtým, ako sme boli obdarovaní tými najmodernejšími kozmetickými vychytávkami, si ľudia po celom s...

Dokonalá pokožka bez make-upu: Ako na to...

Pokiaľ aj vy patríte k tým z nás, ktorí si v lete nevedia predstaviť existovať pod vrstvou podkladov...

Zázrak na počkanie


Priekopnícka značka NIOD spôsobila v kozmetickom priemysle hotovú revolúciu. Za zložitými názvami pr...