Kto by netúžil po obočí a lá Cara Delevingne alebo Lily Colins? A to najmä teraz, v dobe, kedy výrazné obočie jednoducho letí. Nie každému však príroda nadelila husté, formovateľné obočie, avšak existuje niekoľko trikov, vďaka ktorým vyťažíte z akéhokoľvek obočia maximum.

 

brow

 

 

Úprava

Ak aj vy patríte k tým z nás, ktorí úpravu (trhanie) obočia doslova pretrpia, pomôcť vám môže jednoduchý trik. Predtým, ako sa siahnete po pinzete si doprajte teplú sprchu. Vodná para a teplo sa postarajú o otvorenie pórov a zmäkčenie vlasových cibuliek, čiže chĺpky pôjdu ľahšie von.

 

Frekvencia

Veľmi veľa ľudí robí jednu podstatnú chybu- trhajú obočie príliš často. Toto takmer vždy vedie k výsledku, s ktorým nie sú pri pohľade do zrkadla spokojní. Upravovať obočie úplne stačí raz za dva týždne, niekedy aj raz za mesiac. Záleží to na tom, ako rýchlo vám vlasy a teda aj chĺpky rastú. Pamätajte však, menej je viac.

 

Voskové formy

Určite ste ich už zahliadli v drogérii alebo v make-up tutoriáli na sociálnych sieťach. Formy na obočie dokážu byť veľmi šikovnou pomôckou, no vo väčšine prípadov sa nehodia každej tvári. Vyrábané sú totiž len v niekoľkých variantoch a tie jednoducho nesadnú každému typu. Všetci máme unikátne črty, ktoré si vyžadujú aj rôzny prístup vrátane tvaru obočia.

 

Starostlivosť

Zrejme by vám len tak nenapadlo aplikovať svoj očný krém na vlasy, však? Prečo by ste potom na obočie nanášali svoje pleťové produkty? Neexistuje dôvod, prečo by sme mali na obočie aplikovať všetko, čo dávame na zvyšok pleti vrátane pleťových krémov, toník, make-upu či krému na opaľovanie. Odborníci sa zhodujú na tom, že môžu spôsobiť viac škody ako úžitku. Sú dôvodom na zarastanie, ale aj vypadávanie obočia.

 

Výber správnej farby

Ak zvýrazňujete svoje obočie farbou, dajte si pozor na výber správneho odtieňa. Veľa žien robí totiž chybu aj v tomto smere a líči sa nesprávnou farbou. Keď máte hnedé vlasy, neznamená to, že aj ceruzka alebo tiene na obočie musia byť hnedé. Keď si neviete poradiť pri výbere, riaďte sa pravidlom „o jeden- dva odtiene svetlejšie ako moja farba vlasov.“ Vďaka tomu dosiahnete maximálne prirodzený look. Pokiaľ máte melír, dolaďte farbu ku svetlejším prameňom.

Najnovšie zo sekcie krásaTrendy krasa | 18.jún 2019

Čo je to fast beauty?

Termín fast fashion už počul asi každý. Týka sa módy a jej rýchleho cyklu, ktorý je neudržateľný po etickej aj ekologickej...


Šport a fitness | 18.jún 2019

Festival jogy ovládne Černý Most

Centrum Černý Most sa v sobotu 22.júna premení na oázu jogy. Už od skorého ránu budú na viacerých miestach nákupného centra...


5 mýtov o opaľovaní

Slnečné dní máme tu a horúce počasie nás núti zhadzovať vrstvy. Siahame preto po krátkych šortkách, minišatách či jemných blúzkach, ktoré...


Vlasy | 30.máj 2019

5 účesov so šatkou

Pamätáte si, keď sa nosili šatky vo vlasoch? Teraz je tento trend naspäť vo svojej pôvodnej podobe, ale aj v moderných...

banner.300x600 miluska

banner.300x600 miluska

1

 tlacitko kupit2

Naše tipy

Dovolenková móda: Resort 2019

Už je to rok, odkedy nám módne domy predstavili módne trendy pre naše tohtoročné letné dovolenky. Ko...

Originálne suveníry z dovolenky

Každý má niečo, čo si jednoducho musí priniesť z každej dovolenky a výletu. Pre niekoho to sú magnet...

Sarong je späť!

A stal sa z neho jeden z najväčších must-haves sezóny! Bývalý plážový kúsok sa však už nenosí iba k ...