Kto by netúžil po obočí a lá Cara Delevingne alebo Lily Colins? A to najmä teraz, v dobe, kedy výrazné obočie jednoducho letí. Nie každému však príroda nadelila husté, formovateľné obočie, avšak existuje niekoľko trikov, vďaka ktorým vyťažíte z akéhokoľvek obočia maximum.

 

brow

 

 

Úprava

Ak aj vy patríte k tým z nás, ktorí úpravu (trhanie) obočia doslova pretrpia, pomôcť vám môže jednoduchý trik. Predtým, ako sa siahnete po pinzete si doprajte teplú sprchu. Vodná para a teplo sa postarajú o otvorenie pórov a zmäkčenie vlasových cibuliek, čiže chĺpky pôjdu ľahšie von.

 

Frekvencia

Veľmi veľa ľudí robí jednu podstatnú chybu- trhajú obočie príliš často. Toto takmer vždy vedie k výsledku, s ktorým nie sú pri pohľade do zrkadla spokojní. Upravovať obočie úplne stačí raz za dva týždne, niekedy aj raz za mesiac. Záleží to na tom, ako rýchlo vám vlasy a teda aj chĺpky rastú. Pamätajte však, menej je viac.

 

Voskové formy

Určite ste ich už zahliadli v drogérii alebo v make-up tutoriáli na sociálnych sieťach. Formy na obočie dokážu byť veľmi šikovnou pomôckou, no vo väčšine prípadov sa nehodia každej tvári. Vyrábané sú totiž len v niekoľkých variantoch a tie jednoducho nesadnú každému typu. Všetci máme unikátne črty, ktoré si vyžadujú aj rôzny prístup vrátane tvaru obočia.

 

Starostlivosť

Zrejme by vám len tak nenapadlo aplikovať svoj očný krém na vlasy, však? Prečo by ste potom na obočie nanášali svoje pleťové produkty? Neexistuje dôvod, prečo by sme mali na obočie aplikovať všetko, čo dávame na zvyšok pleti vrátane pleťových krémov, toník, make-upu či krému na opaľovanie. Odborníci sa zhodujú na tom, že môžu spôsobiť viac škody ako úžitku. Sú dôvodom na zarastanie, ale aj vypadávanie obočia.

 

Výber správnej farby

Ak zvýrazňujete svoje obočie farbou, dajte si pozor na výber správneho odtieňa. Veľa žien robí totiž chybu aj v tomto smere a líči sa nesprávnou farbou. Keď máte hnedé vlasy, neznamená to, že aj ceruzka alebo tiene na obočie musia byť hnedé. Keď si neviete poradiť pri výbere, riaďte sa pravidlom „o jeden- dva odtiene svetlejšie ako moja farba vlasov.“ Vďaka tomu dosiahnete maximálne prirodzený look. Pokiaľ máte melír, dolaďte farbu ku svetlejším prameňom.

Najnovšie zo sekcie krásaTrendy krasa | 20.sep 2019

Beauty trendy z NYFW

Street stylové trendy, romantika či batikované potlače stále vládnu módnemu svetu. Ako to však vyzerá v beauty odvetví? Dokázali sa prebojovať...


Ako predísť zarasteným chĺpkom?

Zarastené chĺpky sú častým sprievodným symptómom, ktorý nastáva po holení. Okrem toho, že ich nikto nepovažuje za estetické, môže byť...


Trendy krasa | 13.sep 2019

Ako si vybrať ideálny tvar nechtov?

Aj taký detail, akým je tvar nechtov dokáže urobiť veľký rozdiel. Vie opticky predĺžiť prsty či zoštíhliť ruku. Vyberte si...


Kozmetika navrhnutá umelou inteligenciou

Kozmetický priemysel je dnes v rozpuku o čom hovorí množstvo značiek, ktoré vzniká takmer s každým novým dňom. Do vlastných kozmetických značiek sa...

fashionlive

banner.300x600 miluska

Naše tipy

Vitamíny a minerály pre zdravé vlasy

Bohužiaľ nie všetkým nám príroda nadelila hustú, zdravú hrivu, ktorou by sme sa mohli chváliť za kaž...

5 typov manikúry: Ktorá je pre vás?

Mnohé z nás majú radi tú chvíľku pokoja a relaxu, ktorú nám prináša domáca úprava nechtov...

Najväčšie beauty trendy sezóny

Obdobie leta je vždy dobrodružné aj v prípade beauty trendov. Nebojíme sa farieb ani extravagan...