Kto by netúžil po obočí a lá Cara Delevingne alebo Lily Colins? A to najmä teraz, v dobe, kedy výrazné obočie jednoducho letí. Nie každému však príroda nadelila husté, formovateľné obočie, avšak existuje niekoľko trikov, vďaka ktorým vyťažíte z akéhokoľvek obočia maximum.

 

brow

 

 

Úprava

Ak aj vy patríte k tým z nás, ktorí úpravu (trhanie) obočia doslova pretrpia, pomôcť vám môže jednoduchý trik. Predtým, ako sa siahnete po pinzete si doprajte teplú sprchu. Vodná para a teplo sa postarajú o otvorenie pórov a zmäkčenie vlasových cibuliek, čiže chĺpky pôjdu ľahšie von.

 

Frekvencia

Veľmi veľa ľudí robí jednu podstatnú chybu- trhajú obočie príliš často. Toto takmer vždy vedie k výsledku, s ktorým nie sú pri pohľade do zrkadla spokojní. Upravovať obočie úplne stačí raz za dva týždne, niekedy aj raz za mesiac. Záleží to na tom, ako rýchlo vám vlasy a teda aj chĺpky rastú. Pamätajte však, menej je viac.

 

Voskové formy

Určite ste ich už zahliadli v drogérii alebo v make-up tutoriáli na sociálnych sieťach. Formy na obočie dokážu byť veľmi šikovnou pomôckou, no vo väčšine prípadov sa nehodia každej tvári. Vyrábané sú totiž len v niekoľkých variantoch a tie jednoducho nesadnú každému typu. Všetci máme unikátne črty, ktoré si vyžadujú aj rôzny prístup vrátane tvaru obočia.

 

Starostlivosť

Zrejme by vám len tak nenapadlo aplikovať svoj očný krém na vlasy, však? Prečo by ste potom na obočie nanášali svoje pleťové produkty? Neexistuje dôvod, prečo by sme mali na obočie aplikovať všetko, čo dávame na zvyšok pleti vrátane pleťových krémov, toník, make-upu či krému na opaľovanie. Odborníci sa zhodujú na tom, že môžu spôsobiť viac škody ako úžitku. Sú dôvodom na zarastanie, ale aj vypadávanie obočia.

 

Výber správnej farby

Ak zvýrazňujete svoje obočie farbou, dajte si pozor na výber správneho odtieňa. Veľa žien robí totiž chybu aj v tomto smere a líči sa nesprávnou farbou. Keď máte hnedé vlasy, neznamená to, že aj ceruzka alebo tiene na obočie musia byť hnedé. Keď si neviete poradiť pri výbere, riaďte sa pravidlom „o jeden- dva odtiene svetlejšie ako moja farba vlasov.“ Vďaka tomu dosiahnete maximálne prirodzený look. Pokiaľ máte melír, dolaďte farbu ku svetlejším prameňom.

Najnovšie zo sekcie krásaAM-PM Beauty so SmartBeauty

Martina Homolová Rolná, alebo pre nás jednoducho SmartBeauty. Je sviežim vánkom na kozmetickej scéne, ktorý privial transparentné informácie, zrozumiteľné a vecné...


Trendy krasa | 01.jún 2020

Ozdobte sa vôňou s jedinečnými AROMA ŠPE...

Majiteľka značky Aromašperky sa prekvapivo o šperky kedysi príliš nezaujímala. Hovorí o sebe, že bola vychovávaná skôr prakticky ako žensky...


Vlasy | 30.máj 2020

Jarné účesy z prehliadkového móla

Je zaujímavé, ako dokáže jeden účes, jediný doplnok vo vlasoch dokáže úplne zmeniť celý váš vzhľad. Niekedy sa vďaka nemu...


Ako správne vrstviť kozmetické produkty?

Myslíte, že je dôležité aplikovať kozmetické produkty v špecifickom poradí? V prípade, že vám záleží na najlepších možných výsledkoch a používate aktívne látky...

 predplatne
 

 predplatne
 

 

Naše tipy

Ako nosiť športové sandále?

Vnímanie turistických sandálov sa v poslednej dobe zmenilo o 180 stupňov. Kedysi nenáviden...

Jarné účesy z Instagramu

Účesy, ktoré zvládne každý. Môžete si nimi skrášliť prácu z domu alebo sa v nich vybrať do...

Must-have kúsky na jar

Ak plánujete svoj jarný či letný šatník dopĺňať, máme pre vás 12 tipov. Do týchto kúskov sa túto sez...