Kto by netúžil po obočí a lá Cara Delevingne alebo Lily Colins? A to najmä teraz, v dobe, kedy výrazné obočie jednoducho letí. Nie každému však príroda nadelila husté, formovateľné obočie, avšak existuje niekoľko trikov, vďaka ktorým vyťažíte z akéhokoľvek obočia maximum.

 

brow

 

 

Úprava

Ak aj vy patríte k tým z nás, ktorí úpravu (trhanie) obočia doslova pretrpia, pomôcť vám môže jednoduchý trik. Predtým, ako sa siahnete po pinzete si doprajte teplú sprchu. Vodná para a teplo sa postarajú o otvorenie pórov a zmäkčenie vlasových cibuliek, čiže chĺpky pôjdu ľahšie von.

 

Frekvencia

Veľmi veľa ľudí robí jednu podstatnú chybu- trhajú obočie príliš často. Toto takmer vždy vedie k výsledku, s ktorým nie sú pri pohľade do zrkadla spokojní. Upravovať obočie úplne stačí raz za dva týždne, niekedy aj raz za mesiac. Záleží to na tom, ako rýchlo vám vlasy a teda aj chĺpky rastú. Pamätajte však, menej je viac.

 

Voskové formy

Určite ste ich už zahliadli v drogérii alebo v make-up tutoriáli na sociálnych sieťach. Formy na obočie dokážu byť veľmi šikovnou pomôckou, no vo väčšine prípadov sa nehodia každej tvári. Vyrábané sú totiž len v niekoľkých variantoch a tie jednoducho nesadnú každému typu. Všetci máme unikátne črty, ktoré si vyžadujú aj rôzny prístup vrátane tvaru obočia.

 

Starostlivosť

Zrejme by vám len tak nenapadlo aplikovať svoj očný krém na vlasy, však? Prečo by ste potom na obočie nanášali svoje pleťové produkty? Neexistuje dôvod, prečo by sme mali na obočie aplikovať všetko, čo dávame na zvyšok pleti vrátane pleťových krémov, toník, make-upu či krému na opaľovanie. Odborníci sa zhodujú na tom, že môžu spôsobiť viac škody ako úžitku. Sú dôvodom na zarastanie, ale aj vypadávanie obočia.

 

Výber správnej farby

Ak zvýrazňujete svoje obočie farbou, dajte si pozor na výber správneho odtieňa. Veľa žien robí totiž chybu aj v tomto smere a líči sa nesprávnou farbou. Keď máte hnedé vlasy, neznamená to, že aj ceruzka alebo tiene na obočie musia byť hnedé. Keď si neviete poradiť pri výbere, riaďte sa pravidlom „o jeden- dva odtiene svetlejšie ako moja farba vlasov.“ Vďaka tomu dosiahnete maximálne prirodzený look. Pokiaľ máte melír, dolaďte farbu ku svetlejším prameňom.

Najnovšie zo sekcie krásaVlasy | 23.okt 2019

5 účesových retro trendov

Či už to sú modelky ako Bella Hadid a Elsa Hosk, alebo celebrity na čele s Kardashiankami, či dokonca influencerky ako Brittany...


Trendy krasa | 18.okt 2019

Perly sa nosia na nechtoch!

O perlách sa vždy hovorili, že sú elegantné a sofistikované. Zároveň sú znakom luxusu a skutočných dám. Vymeňte však všetky svoje náušnice, náhrdelníky...


Trendy krasa | 14.okt 2019

Beauty trendy sezóny

Aké beauty trendy nám predpovedali módne domy počas Týždňov módy na sezónu jeseň-zima 2019? Zaspomínali sme si a predstavujeme vám tak...


Pleť na cestách: 5 beauty tipov pri cest...

Akými kozmetickými tipmi sa riadite pri cestovaní? Aplikujete na tvár pleťovú hmlu na osvieženie alebo ste dokonca skúšali hydratačnú masku...

predplatne

predplatne

banner.300x600 miluska

Naše tipy

Kristína Tormová: Žijem vo svojej bublin...

„Naučila som sa hovoriť nie a odísť, keď sa necítim dobre. Veriť svojej intuícii a nebáť sa,“ hovorí...

TOP 5 potlačí sezóny

Po všetkých tých logách a sloganoch, ktoré nosíme už nejakú dobu, sa túto jeseň môžeme tešiť na...

5 kombinácií šiat a čižiem

Ráno nie je čas strácať čas a pokiaľ ste si aj vy zvykli lámať hlavu nad tým, aké čižmy zvoliť ...