Kde skladujete vaše kozmetické séra, masky na tvár či očné krémy? Pre väčšinu z nás je správnou odpoveďou pravdepodobne kúpeľňa, avšak niektoré z nás našli vraj lepšie miesto- chladničku! Avšak nie tú tradičnú- kuchynskú, ale špecializovanú, určenú výhradne pre vašu kozmetiku.

 

beautyfridge

 

 

Ak ste milovníčkou beauty trendov, určite máte vo svojom arzenále najnovšie vychytávky od PHA kyselín až po najnovší retinol. No počuli ste už o kozmetickej chladničke? Čo to vôbec je, aké sú jej benefity a čo nám dokáže priniesť do našich beauty rutín?

Skladovanie niektorých kozmetických produktov v nižšej ako izbovej teplote môže priniesť množstvo benefitov. Pri niektorých produktov dochádza po ich otvorení k oxidácii, chladnejšie prostredie tento proces dokáže zneutralizovať, prípadne zastaviť. Pri aplikácii konkrétnych produktov takisto dochádza ku kontaminácii, ktorú spôsobujeme napríklad našimi prstami. Tie prinesú do produktu zárodky baktérií aj napriek správnej hygiene. V tomto takisto dokáže chladnička pomôcť a v podstate pomôže zastaviť šíreniu baktérií.

Chladnička však poskytuje aj iné benefity, ťažiť z nich môžu najmä produkty na báze vody- séra, krémy aj mlieka. Pri uskladňovaní v chladničke si vyvinú chladivý a upokojujúci efekt, ktorý ocenia najmä tí z nás, ktorí majú citlivú pokožku, a všetci ostatní napríklad aj v lete.

 

2Cooluli, predáva Amazon

 

Produktom ako sérum vitamínu C, retinol, pleťové masky a hocičo s obsahom aloe vera, skladovaním v chladničke dokonca pomôžete predĺžiť životnosť. Aký je však rozdiel mezi kuchynskou a beauty chladničkou? Na rozdiel od tej prvej, kozmetická chladnička udržiava presnú teplotu, akú kozmetika potrebuje. To znamená, že ich neschladí na nízku teplotu, ktorá je pleti nepríjemná, ale naopak, vyťaží z jednotlivých produktov ich maximum.

Najnovšie zo sekcie krásaTrendy krasa | 22.mar 2019

Hermés uvedie líniu luxusnej kozmetiky

Značka Hermés oficiálne oznámila, že do roku 2020 plánuje uviesť líniu luxusnej starostlivosti a dekoratívnej kozmetiky. Produkty sa vyvíjajú v rámci spoločnosti...


Trendy krasa | 22.mar 2019

Natetujte si vôňu na telo

Amkiri nie je len ďalšia kozmetická značka na trhu. Je to unikátny koncept prepájajúci rôzne zmysly do úplne nového produktu...


Ako sa starať o obočie?

Kto by netúžil po obočí a lá Cara Delevingne alebo Lily Colins? A to najmä teraz, v dobe, kedy výrazné...


Trendy krasa | 15.mar 2019

Kozmetická kolekcia inšpirovaná street a...

Značka MAC Cosmetics sa spojila so street umelcom a sochárom eL Seed. V limitovanej edícii nájdete rúže, očné tiene, kozmetické štetce, rozjasňovač...

banner.300x600 miluska

banner.300x600 miluska

zima 2018 topfashion vpravo

 tlacitko kupit2

Naše tipy

Najlepšie kolekcie z PFW I.

Paríž musí milovať každý nadšenec módy. Toľko módnych domov, dizajnérov, coutouriérov nenájdete asi ...

Ulla Johnson navrhla kolekciu s Bobbi Br...

Meno Ulla Johnson je synonymom moderného urban boho štýlu. Jej éterické kvetinové potlače a splývavé...

V zákulisí PFW

V zákulisí módnych prehliadok sa nám naplno prejaví atmosféra jednotlivých kolekcií. Zatiaľ čo ...