Predstava kyseliny na tvári nie je pre každého veľmi príjemná, avšak dnes už vieme, že správne zvolený produkt dokáže zázraky. Ako si teda vybrať správnu kyselinu pre svoj typ pleti?

 

acis

 

 

Insta filter: AHA (alphahydroxy acid)

AHA je pomenovanie skupiny kyselín, ktorá je molekulovo najmenšia, to znamená, že preniká najhlbšie do pokožky. Práve preto sa využíva najmä na protivráskovú starostlivosť. Dokáže však pomôcť aj pri hiperpigmentácií aj pri bunkovej výmene. Pre citlivú pokožku môže byť však príliš silná. Je tiež antibakteriálna. Mohli by sme o nej povedať, že je to taký instafilter v skutočnom živote, pretože dokáže spraviť veľký rozdiel.

 

Mastná pleť: BHA (betahydroxy acid)

Táto skupina obsahuje len jedinú kyselinu- salicylovú. Tá je známa svojimi benefitmi pri mastnej, nedokonalej pokožke. Dokáže uvoľňovať nečistoty z hĺbky pórov, čím predchádza tvorbe akné. Je tiež protizápalová a pomáha predchádza vzniku hyperpihemntácie.

 

Citlivá pleť: PHA (polyhydroxy acid)

Glukanolaktón, kyselina lactobionová a kyselina maltobionová patria do skupiny PHA, ktorá je považovaná tiež za novú generáciu AHA kyselín. Sú síce pomalšie oproti prvej skupine, no to znamená, že aj jemnejšie. Neprenikajú až tak hlboko, preto pokožku nedráždia a môžu si ju dopriať aj tí z nás, ktorí majú citlivú pleť. Sú vhodné pre všetky typy pleti pretože hydratujú, posilňujú, obnovujú ochrannú bariéru pleti a sú tiež protizápalové.

 

Suchá pleť: Kyselina hyalurónová

Kyselinu hyalurónovú netreba predstavovať. Aj napriek názvu, táto kyselina nefunguje tak, ako predchádzajúce skupiny. Jej úlohou je najmä viazať vodu a tým regulovať objem pokožky. To znamená, že pokožku vypína, vďaka čomu pôsobí mlado a pružne.

 

Kombinácia nedokonalostí: Kyselina azealová

Pokiaľ ste ešte nepočuli o tejto kyseline, mali by ste vedieť, že ide o elixír krásy. Zabíja baktérie na pokožke, čím zabraňuje tvorbe nedokonalostí, ktoré postihujú naše póry vrátane čiernych bodiek a akné. Tiež reguluje tvorbu masu, zjemňuje hyperpigmentáciu, vyhladzuje povrch pokožky a rozjasňuje.

Foto: Getty

Najnovšie zo sekcie krásaTrendy krasa | 23.máj 2020

Manikúrové trendy na jar 2020

Jarné trendy v manikúre sa nesú do veľkej miery na vlne prirodzenosti. Na svoje si však prídu aj milovníčky minimalizmu aj...


AM-PM Beauty s Naty Kerny

Každá sme iná, máme odlišné problém aj rôzne typy pleti. To, čo vyhovuje jednej, nemusí druhej. Preto sme sa rozhodli...


Vlasy | 21.máj 2020

Drdol na 5 spôsobov

Drdol je skvelou voľbou na dni, kedy sme leniví vymyslieť niečo nové, na dni, kedy potrebujeme skrotiť vlasy, na dni...


Ide o krk

Nič neprezrádza vek ženy viac ako pokožka na krku. Napriek tomu sa z kozmetickej starostlivosti často vynecháva. A keď to...

 predplatne
 

 predplatne
 

 

Naše tipy

Móda na doma: Najlepšie udržateľné značk...

Po tom, ako sme zostali uzatvorení doma v karanténe, sa mnohí z nás vrhli do nakupovania módy (niele...

Greta testuje: FACE YOGA

V současném světě panuje posedlost zjevem, mládím, bezchybnou postavou. A s ní těsně souvisí přímo e...

Matchy-matchy: Ladiace teplákové sety

Už sme si zrejme všetci zvykli na to, že vídavame väčšinu známych osobností v teplákových súpra...