Predstava kyseliny na tvári nie je pre každého veľmi príjemná, avšak dnes už vieme, že správne zvolený produkt dokáže zázraky. Ako si teda vybrať správnu kyselinu pre svoj typ pleti?

 

acis

 

 

Insta filter: AHA (alphahydroxy acid)

AHA je pomenovanie skupiny kyselín, ktorá je molekulovo najmenšia, to znamená, že preniká najhlbšie do pokožky. Práve preto sa využíva najmä na protivráskovú starostlivosť. Dokáže však pomôcť aj pri hiperpigmentácií aj pri bunkovej výmene. Pre citlivú pokožku môže byť však príliš silná. Je tiež antibakteriálna. Mohli by sme o nej povedať, že je to taký instafilter v skutočnom živote, pretože dokáže spraviť veľký rozdiel.

 

Mastná pleť: BHA (betahydroxy acid)

Táto skupina obsahuje len jedinú kyselinu- salicylovú. Tá je známa svojimi benefitmi pri mastnej, nedokonalej pokožke. Dokáže uvoľňovať nečistoty z hĺbky pórov, čím predchádza tvorbe akné. Je tiež protizápalová a pomáha predchádza vzniku hyperpihemntácie.

 

Citlivá pleť: PHA (polyhydroxy acid)

Glukanolaktón, kyselina lactobionová a kyselina maltobionová patria do skupiny PHA, ktorá je považovaná tiež za novú generáciu AHA kyselín. Sú síce pomalšie oproti prvej skupine, no to znamená, že aj jemnejšie. Neprenikajú až tak hlboko, preto pokožku nedráždia a môžu si ju dopriať aj tí z nás, ktorí majú citlivú pleť. Sú vhodné pre všetky typy pleti pretože hydratujú, posilňujú, obnovujú ochrannú bariéru pleti a sú tiež protizápalové.

 

Suchá pleť: Kyselina hyalurónová

Kyselinu hyalurónovú netreba predstavovať. Aj napriek názvu, táto kyselina nefunguje tak, ako predchádzajúce skupiny. Jej úlohou je najmä viazať vodu a tým regulovať objem pokožky. To znamená, že pokožku vypína, vďaka čomu pôsobí mlado a pružne.

 

Kombinácia nedokonalostí: Kyselina azealová

Pokiaľ ste ešte nepočuli o tejto kyseline, mali by ste vedieť, že ide o elixír krásy. Zabíja baktérie na pokožke, čím zabraňuje tvorbe nedokonalostí, ktoré postihujú naše póry vrátane čiernych bodiek a akné. Tiež reguluje tvorbu masu, zjemňuje hyperpigmentáciu, vyhladzuje povrch pokožky a rozjasňuje.

Foto: Getty

Najnovšie zo sekcie krásaKtorý fototyp ste a aké SPF potrebujete?

Vedeli ste, že až 50% Európaniek vo veku 15-25 rokov sa opaľuje bez použitia opaľovacieho krému so SPF? Niektoré dokonca...


Sila prírody v kozmetike

Aj napriek tomu, že moderná kozmetika ponúka najnovšie inovácie a technológie, množstvo z nás sa vracia k základom, ktoré ponúka sama príroda. Práve...


Ako sa správne opaľovať?

Pokiaľ ste si mysleli, že neexistuje správne a nesprávne opaľovanie, vyvedieme vás z omylu. Počas leta je nevyhnutné chrániť pokožku pred silnými...


Trendy krasa | 15.júl 2019

Letná manikúra inšpirovaná Týždňami Módy

Niekedy stačí jediný detail, ktorý vyzdvihne outfit a celkovú vizáž. Tým detailom môžu byť aj vaše nechty, ktoré sú dokonalou čerešničkou...

banner.300x600 miluska

banner.300x600 miluska

summer01

 tlacitko kupit2

Naše tipy

NEHERA – Nekonvenčná móda so silným príb...

„Nehera šije šaty dobre“ – rokmi preverený slogan, ktorý hovorí za všetko aj dnes. Jan Nehera bol je...

Beauty Day s Dominikou Donigovou

I keď sa Dominika môže pýšiť titulom z hudobného konzervatória, nechala sa nakoniec zlákať úplne iný...

Vlasové doplnky na leto

Aj toho najväčšieho odporcu vlasových doplnkov určite presvedčíme, že sponky, gumičky či čelenky sú ...