Predstava kyseliny na tvári nie je pre každého veľmi príjemná, avšak dnes už vieme, že správne zvolený produkt dokáže zázraky. Ako si teda vybrať správnu kyselinu pre svoj typ pleti?

 

acis

 

 

Insta filter: AHA (alphahydroxy acid)

AHA je pomenovanie skupiny kyselín, ktorá je molekulovo najmenšia, to znamená, že preniká najhlbšie do pokožky. Práve preto sa využíva najmä na protivráskovú starostlivosť. Dokáže však pomôcť aj pri hiperpigmentácií aj pri bunkovej výmene. Pre citlivú pokožku môže byť však príliš silná. Je tiež antibakteriálna. Mohli by sme o nej povedať, že je to taký instafilter v skutočnom živote, pretože dokáže spraviť veľký rozdiel.

 

Mastná pleť: BHA (betahydroxy acid)

Táto skupina obsahuje len jedinú kyselinu- salicylovú. Tá je známa svojimi benefitmi pri mastnej, nedokonalej pokožke. Dokáže uvoľňovať nečistoty z hĺbky pórov, čím predchádza tvorbe akné. Je tiež protizápalová a pomáha predchádza vzniku hyperpihemntácie.

 

Citlivá pleť: PHA (polyhydroxy acid)

Glukanolaktón, kyselina lactobionová a kyselina maltobionová patria do skupiny PHA, ktorá je považovaná tiež za novú generáciu AHA kyselín. Sú síce pomalšie oproti prvej skupine, no to znamená, že aj jemnejšie. Neprenikajú až tak hlboko, preto pokožku nedráždia a môžu si ju dopriať aj tí z nás, ktorí majú citlivú pleť. Sú vhodné pre všetky typy pleti pretože hydratujú, posilňujú, obnovujú ochrannú bariéru pleti a sú tiež protizápalové.

 

Suchá pleť: Kyselina hyalurónová

Kyselinu hyalurónovú netreba predstavovať. Aj napriek názvu, táto kyselina nefunguje tak, ako predchádzajúce skupiny. Jej úlohou je najmä viazať vodu a tým regulovať objem pokožky. To znamená, že pokožku vypína, vďaka čomu pôsobí mlado a pružne.

 

Kombinácia nedokonalostí: Kyselina azealová

Pokiaľ ste ešte nepočuli o tejto kyseline, mali by ste vedieť, že ide o elixír krásy. Zabíja baktérie na pokožke, čím zabraňuje tvorbe nedokonalostí, ktoré postihujú naše póry vrátane čiernych bodiek a akné. Tiež reguluje tvorbu masu, zjemňuje hyperpigmentáciu, vyhladzuje povrch pokožky a rozjasňuje.

Foto: Getty

Najnovšie zo sekcie krásaTrendy krasa | 18.apr 2019

Sephora a Moschino vytvorili kozmetickú ...

Pred dvoma rokmi sa predajca kozmetiky Sephora spojil so značkou Moschino, s ktorou vytvorili spoločnú kolekciu. Teraz sa opäť spojili...


Líčenie | 16.apr 2019

Natankujte na čerpacej stanici YSL Beaut...

Nájsť uprostred americkej púšte čerpaciu stanicu je celkom náročné, no táto, ktorá vyrástla v Palm Desert počas letného festivalu Coachella je...


Ako začať s kyselinami v kozmetike?

Veľa sa o nich hovorí, no stále v nich má väčšina z nás zmätok. Hovoríme o kozmetických kyselinách, ktoré nám sľubujú takmer zázračné výsledky...


Líčenie | 12.apr 2019

Festivalové líčenie inšpirované módnymi ...

Predpokladali by ste, že na prehliadkovom móle nájdete toľko inšpirácie aj na festivalové líčenie? My sme ho našli a tieto...

banner.300x600 miluska

banner.300x600 miluska

1

 tlacitko kupit2

Angels

Naše tipy

Čo nosia modelky na jar?

Kde hľadáte inšpiráciu pre svoje outfity? V editoriáloch magazínov, na fotkách street stylu ale...

Neónové farby na 5 spôsobov

Kedy naposledy ste mali na sebe neónovú farbu? Ak je vašou poslednou spomienkou na ňu vo vašom šatní...

Kapsulový šatník na jar

Aj napriek neustále zrýchľujúcemu sa módnemu biznisu je možné vytvoriť si šatník, ktorý nepodľahne č...