Predstava kyseliny na tvári nie je pre každého veľmi príjemná, avšak dnes už vieme, že správne zvolený produkt dokáže zázraky. Ako si teda vybrať správnu kyselinu pre svoj typ pleti?

 

acis

 

 

Insta filter: AHA (alphahydroxy acid)

AHA je pomenovanie skupiny kyselín, ktorá je molekulovo najmenšia, to znamená, že preniká najhlbšie do pokožky. Práve preto sa využíva najmä na protivráskovú starostlivosť. Dokáže však pomôcť aj pri hiperpigmentácií aj pri bunkovej výmene. Pre citlivú pokožku môže byť však príliš silná. Je tiež antibakteriálna. Mohli by sme o nej povedať, že je to taký instafilter v skutočnom živote, pretože dokáže spraviť veľký rozdiel.

 

Mastná pleť: BHA (betahydroxy acid)

Táto skupina obsahuje len jedinú kyselinu- salicylovú. Tá je známa svojimi benefitmi pri mastnej, nedokonalej pokožke. Dokáže uvoľňovať nečistoty z hĺbky pórov, čím predchádza tvorbe akné. Je tiež protizápalová a pomáha predchádza vzniku hyperpihemntácie.

 

Citlivá pleť: PHA (polyhydroxy acid)

Glukanolaktón, kyselina lactobionová a kyselina maltobionová patria do skupiny PHA, ktorá je považovaná tiež za novú generáciu AHA kyselín. Sú síce pomalšie oproti prvej skupine, no to znamená, že aj jemnejšie. Neprenikajú až tak hlboko, preto pokožku nedráždia a môžu si ju dopriať aj tí z nás, ktorí majú citlivú pleť. Sú vhodné pre všetky typy pleti pretože hydratujú, posilňujú, obnovujú ochrannú bariéru pleti a sú tiež protizápalové.

 

Suchá pleť: Kyselina hyalurónová

Kyselinu hyalurónovú netreba predstavovať. Aj napriek názvu, táto kyselina nefunguje tak, ako predchádzajúce skupiny. Jej úlohou je najmä viazať vodu a tým regulovať objem pokožky. To znamená, že pokožku vypína, vďaka čomu pôsobí mlado a pružne.

 

Kombinácia nedokonalostí: Kyselina azealová

Pokiaľ ste ešte nepočuli o tejto kyseline, mali by ste vedieť, že ide o elixír krásy. Zabíja baktérie na pokožke, čím zabraňuje tvorbe nedokonalostí, ktoré postihujú naše póry vrátane čiernych bodiek a akné. Tiež reguluje tvorbu masu, zjemňuje hyperpigmentáciu, vyhladzuje povrch pokožky a rozjasňuje.

Foto: Getty

Najnovšie zo sekcie krásaTrendy krasa | 20.sep 2019

Beauty trendy z NYFW

Street stylové trendy, romantika či batikované potlače stále vládnu módnemu svetu. Ako to však vyzerá v beauty odvetví? Dokázali sa prebojovať...


Ako predísť zarasteným chĺpkom?

Zarastené chĺpky sú častým sprievodným symptómom, ktorý nastáva po holení. Okrem toho, že ich nikto nepovažuje za estetické, môže byť...


Trendy krasa | 13.sep 2019

Ako si vybrať ideálny tvar nechtov?

Aj taký detail, akým je tvar nechtov dokáže urobiť veľký rozdiel. Vie opticky predĺžiť prsty či zoštíhliť ruku. Vyberte si...


Kozmetika navrhnutá umelou inteligenciou

Kozmetický priemysel je dnes v rozpuku o čom hovorí množstvo značiek, ktoré vzniká takmer s každým novým dňom. Do vlastných kozmetických značiek sa...

fashionlive

banner.300x600 miluska

Naše tipy

Vitamíny a minerály pre zdravé vlasy

Bohužiaľ nie všetkým nám príroda nadelila hustú, zdravú hrivu, ktorou by sme sa mohli chváliť za kaž...

5 typov manikúry: Ktorá je pre vás?

Mnohé z nás majú radi tú chvíľku pokoja a relaxu, ktorú nám prináša domáca úprava nechtov...

Najväčšie beauty trendy sezóny

Obdobie leta je vždy dobrodružné aj v prípade beauty trendov. Nebojíme sa farieb ani extravagan...