Predstava kyseliny na tvári nie je pre každého veľmi príjemná, avšak dnes už vieme, že správne zvolený produkt dokáže zázraky. Ako si teda vybrať správnu kyselinu pre svoj typ pleti?

 

acis

 

 

Insta filter: AHA (alphahydroxy acid)

AHA je pomenovanie skupiny kyselín, ktorá je molekulovo najmenšia, to znamená, že preniká najhlbšie do pokožky. Práve preto sa využíva najmä na protivráskovú starostlivosť. Dokáže však pomôcť aj pri hiperpigmentácií aj pri bunkovej výmene. Pre citlivú pokožku môže byť však príliš silná. Je tiež antibakteriálna. Mohli by sme o nej povedať, že je to taký instafilter v skutočnom živote, pretože dokáže spraviť veľký rozdiel.

 

Mastná pleť: BHA (betahydroxy acid)

Táto skupina obsahuje len jedinú kyselinu- salicylovú. Tá je známa svojimi benefitmi pri mastnej, nedokonalej pokožke. Dokáže uvoľňovať nečistoty z hĺbky pórov, čím predchádza tvorbe akné. Je tiež protizápalová a pomáha predchádza vzniku hyperpihemntácie.

 

Citlivá pleť: PHA (polyhydroxy acid)

Glukanolaktón, kyselina lactobionová a kyselina maltobionová patria do skupiny PHA, ktorá je považovaná tiež za novú generáciu AHA kyselín. Sú síce pomalšie oproti prvej skupine, no to znamená, že aj jemnejšie. Neprenikajú až tak hlboko, preto pokožku nedráždia a môžu si ju dopriať aj tí z nás, ktorí majú citlivú pleť. Sú vhodné pre všetky typy pleti pretože hydratujú, posilňujú, obnovujú ochrannú bariéru pleti a sú tiež protizápalové.

 

Suchá pleť: Kyselina hyalurónová

Kyselinu hyalurónovú netreba predstavovať. Aj napriek názvu, táto kyselina nefunguje tak, ako predchádzajúce skupiny. Jej úlohou je najmä viazať vodu a tým regulovať objem pokožky. To znamená, že pokožku vypína, vďaka čomu pôsobí mlado a pružne.

 

Kombinácia nedokonalostí: Kyselina azealová

Pokiaľ ste ešte nepočuli o tejto kyseline, mali by ste vedieť, že ide o elixír krásy. Zabíja baktérie na pokožke, čím zabraňuje tvorbe nedokonalostí, ktoré postihujú naše póry vrátane čiernych bodiek a akné. Tiež reguluje tvorbu masu, zjemňuje hyperpigmentáciu, vyhladzuje povrch pokožky a rozjasňuje.

Foto: Getty

Najnovšie zo sekcie krásaTrendy krasa | 16.feb 2019

Beauty trendy z NYFW

Extra dlhé riasy, zamatové stuhy vo vlasoch a perly na nechtoch. Toto všetko a ešte omnoho viac priniesol newyorský Týždeň módy. Terakota, Cushnie Matné...


Najzaujímavejšie beauty pomôcky

Ak chcete posunúť svoju beauty rutinu na nový level, nebudú vám stačiť tie najlepšie séra, najdrahšie masky ani zázračné olejčeky...


Vlasy | 12.feb 2019

Drdoly na každú príležitosť

Drdoly sú veľmi vďačným riešením nielen pri špeciálnych príležitostiach, ale aj počas bežných dní. Dajú sa totiž nastajlovať do rôznych...


Čo sú to PHA kyseliny?

Zatiaľ čo minulý rok bol v prípade kozmetických kyselín prelomový, venoval sa základným typom- AHA a BHA. Tento rok však prichádzajú na...

podbanske resort 300x600

banner.300x600 miluska

podbanske resort 300x600

banner.300x600 miluska

zima 2018 topfashion vpravo

 tlacitko kupit2

valentyn banner 300x300

Naše tipy

Nový veľký trend: Škaredé šaty

Škaredá móda je tu s nami už dlhšie, no pokiaľ ste si mysleli, že už pomaly prestáva verejnosť ...

Nový džínsový trend: Colorblock Jeans

Niekedy sú také dni, kedy nemáte chuť vymýšľať, čo na seba. Siahnete po obľúbených džínsoch a oversi...

Kabelkové trendy na rok 2019

Väčšina z nás nakupuje kabelky s tým, že s nimi počíta nejaký ten rok. Ide teda najmä...