Profesionálne produkty na domáce použitie, starostlivosť pre celé telo, ale aj udržateľnosť. Tieto trendy v kozmetickom priemysle sa začali ukazovať už v roku 2018 a nový rok už ovládnu naplno.

 

face

 

 

Kanabis

O kanabise v kozmetike sa toho veľa narozprávalo už v roku 2018, no až v tomto roku sa prebojoval do mainstreamu. Dokáže liečiť rôzne problémy, pomôže pri bolesti, zápaloch aj pri strese. Navyše hydratuje a vyživuje.

 

Profesionálna starostlivosť

Online predajca Net-A-Porter zaznamenal v roku 2018 157% nárast vo vyhľadávaniach lekársky overenej kozmetiky. Dopyt po expertných formuláciách a profesionálnych produktoch preto bude stúpať aj v tomto roku.

 

Celotelová starostlivosť

Častokrát zabúdame na to, že pokožka potrebuje starostlivosť aj nižšie ako len na krku. V tomto roku nastane prelom v starostlivosti o zvyšok tela, ktorému sa budeme venovať oveľa viac.

 

Hrab obyčajný

Ingrediencia, na ktorú sa zabudlo, no teraz si nachádza svoju cestu na výslnie. Hrab obyčajný dokáže balansovať problematickú pleť, poradí si s nadmernou mastnotou a zápalovými procesmi.

 

Exfoliácia

Zatiaľ čo pílingy sú na ústupe, popularita exfoliátorov stúpa. Sú šetrnejšou a navyše efektívnejšou alternatívou pri odstraňovaní odumretých buniek a čistení pokožky.

 

Udržateľnosť

Nielen módny priemysel, ale aj kozmetický sa snaží prispôsobiť modernej dobe a staviť na udržateľnosť. Kozmetický gigant L’Oréal sa napríklad zaviazal redukovať plastové materiály o 60% a nasledujú aj iné značky, ktoré sa obracajú na udržateľnejšie výrobné procesy aj obaly.

Najnovšie zo sekcie krásaKtorý fototyp ste a aké SPF potrebujete?

Vedeli ste, že až 50% Európaniek vo veku 15-25 rokov sa opaľuje bez použitia opaľovacieho krému so SPF? Niektoré dokonca...


Sila prírody v kozmetike

Aj napriek tomu, že moderná kozmetika ponúka najnovšie inovácie a technológie, množstvo z nás sa vracia k základom, ktoré ponúka sama príroda. Práve...


Ako sa správne opaľovať?

Pokiaľ ste si mysleli, že neexistuje správne a nesprávne opaľovanie, vyvedieme vás z omylu. Počas leta je nevyhnutné chrániť pokožku pred silnými...


Trendy krasa | 15.júl 2019

Letná manikúra inšpirovaná Týždňami Módy

Niekedy stačí jediný detail, ktorý vyzdvihne outfit a celkovú vizáž. Tým detailom môžu byť aj vaše nechty, ktoré sú dokonalou čerešničkou...

banner.300x600 miluska

banner.300x600 miluska

summer01

 tlacitko kupit2

Naše tipy

Aké sú benefity vitamínu K?

Veľa sa hovorí o vitamínoch C, B prípadne D v súvislosti so starostlivosťou o pokožku...

Ako rýchlo vyliečiť slnečné popáleniny?

Ľudia sa najčastejšie spália hneď na začiatku leta, kedy je naša zimná pokožka vystavená šokovej ter...

5 chýb, ktoré robíme v horúcom počasí

Horúčavy nám dajú poriadne zabrať. Na jednej strane je naša pleť vystavovaná extrémnym podmienkam a&...