Profesionálne produkty na domáce použitie, starostlivosť pre celé telo, ale aj udržateľnosť. Tieto trendy v kozmetickom priemysle sa začali ukazovať už v roku 2018 a nový rok už ovládnu naplno.

 

face

 

 

Kanabis

O kanabise v kozmetike sa toho veľa narozprávalo už v roku 2018, no až v tomto roku sa prebojoval do mainstreamu. Dokáže liečiť rôzne problémy, pomôže pri bolesti, zápaloch aj pri strese. Navyše hydratuje a vyživuje.

 

Profesionálna starostlivosť

Online predajca Net-A-Porter zaznamenal v roku 2018 157% nárast vo vyhľadávaniach lekársky overenej kozmetiky. Dopyt po expertných formuláciách a profesionálnych produktoch preto bude stúpať aj v tomto roku.

 

Celotelová starostlivosť

Častokrát zabúdame na to, že pokožka potrebuje starostlivosť aj nižšie ako len na krku. V tomto roku nastane prelom v starostlivosti o zvyšok tela, ktorému sa budeme venovať oveľa viac.

 

Hrab obyčajný

Ingrediencia, na ktorú sa zabudlo, no teraz si nachádza svoju cestu na výslnie. Hrab obyčajný dokáže balansovať problematickú pleť, poradí si s nadmernou mastnotou a zápalovými procesmi.

 

Exfoliácia

Zatiaľ čo pílingy sú na ústupe, popularita exfoliátorov stúpa. Sú šetrnejšou a navyše efektívnejšou alternatívou pri odstraňovaní odumretých buniek a čistení pokožky.

 

Udržateľnosť

Nielen módny priemysel, ale aj kozmetický sa snaží prispôsobiť modernej dobe a staviť na udržateľnosť. Kozmetický gigant L’Oréal sa napríklad zaviazal redukovať plastové materiály o 60% a nasledujú aj iné značky, ktoré sa obracajú na udržateľnejšie výrobné procesy aj obaly.

Najnovšie zo sekcie krásaTrendy krasa | 18.apr 2019

Sephora a Moschino vytvorili kozmetickú ...

Pred dvoma rokmi sa predajca kozmetiky Sephora spojil so značkou Moschino, s ktorou vytvorili spoločnú kolekciu. Teraz sa opäť spojili...


Líčenie | 16.apr 2019

Natankujte na čerpacej stanici YSL Beaut...

Nájsť uprostred americkej púšte čerpaciu stanicu je celkom náročné, no táto, ktorá vyrástla v Palm Desert počas letného festivalu Coachella je...


Ako začať s kyselinami v kozmetike?

Veľa sa o nich hovorí, no stále v nich má väčšina z nás zmätok. Hovoríme o kozmetických kyselinách, ktoré nám sľubujú takmer zázračné výsledky...


Líčenie | 12.apr 2019

Festivalové líčenie inšpirované módnymi ...

Predpokladali by ste, že na prehliadkovom móle nájdete toľko inšpirácie aj na festivalové líčenie? My sme ho našli a tieto...

banner.300x600 miluska

banner.300x600 miluska

1

 tlacitko kupit2

Angels

Naše tipy

Čo nosia modelky na jar?

Kde hľadáte inšpiráciu pre svoje outfity? V editoriáloch magazínov, na fotkách street stylu ale...

Neónové farby na 5 spôsobov

Kedy naposledy ste mali na sebe neónovú farbu? Ak je vašou poslednou spomienkou na ňu vo vašom šatní...

Kapsulový šatník na jar

Aj napriek neustále zrýchľujúcemu sa módnemu biznisu je možné vytvoriť si šatník, ktorý nepodľahne č...