Profesionálne produkty na domáce použitie, starostlivosť pre celé telo, ale aj udržateľnosť. Tieto trendy v kozmetickom priemysle sa začali ukazovať už v roku 2018 a nový rok už ovládnu naplno.

 

face

 

 

Kanabis

O kanabise v kozmetike sa toho veľa narozprávalo už v roku 2018, no až v tomto roku sa prebojoval do mainstreamu. Dokáže liečiť rôzne problémy, pomôže pri bolesti, zápaloch aj pri strese. Navyše hydratuje a vyživuje.

 

Profesionálna starostlivosť

Online predajca Net-A-Porter zaznamenal v roku 2018 157% nárast vo vyhľadávaniach lekársky overenej kozmetiky. Dopyt po expertných formuláciách a profesionálnych produktoch preto bude stúpať aj v tomto roku.

 

Celotelová starostlivosť

Častokrát zabúdame na to, že pokožka potrebuje starostlivosť aj nižšie ako len na krku. V tomto roku nastane prelom v starostlivosti o zvyšok tela, ktorému sa budeme venovať oveľa viac.

 

Hrab obyčajný

Ingrediencia, na ktorú sa zabudlo, no teraz si nachádza svoju cestu na výslnie. Hrab obyčajný dokáže balansovať problematickú pleť, poradí si s nadmernou mastnotou a zápalovými procesmi.

 

Exfoliácia

Zatiaľ čo pílingy sú na ústupe, popularita exfoliátorov stúpa. Sú šetrnejšou a navyše efektívnejšou alternatívou pri odstraňovaní odumretých buniek a čistení pokožky.

 

Udržateľnosť

Nielen módny priemysel, ale aj kozmetický sa snaží prispôsobiť modernej dobe a staviť na udržateľnosť. Kozmetický gigant L’Oréal sa napríklad zaviazal redukovať plastové materiály o 60% a nasledujú aj iné značky, ktoré sa obracajú na udržateľnejšie výrobné procesy aj obaly.

Najnovšie zo sekcie krásaTrendy krasa | 16.feb 2019

Beauty trendy z NYFW

Extra dlhé riasy, zamatové stuhy vo vlasoch a perly na nechtoch. Toto všetko a ešte omnoho viac priniesol newyorský Týždeň módy. Terakota, Cushnie Matné...


Najzaujímavejšie beauty pomôcky

Ak chcete posunúť svoju beauty rutinu na nový level, nebudú vám stačiť tie najlepšie séra, najdrahšie masky ani zázračné olejčeky...


Vlasy | 12.feb 2019

Drdoly na každú príležitosť

Drdoly sú veľmi vďačným riešením nielen pri špeciálnych príležitostiach, ale aj počas bežných dní. Dajú sa totiž nastajlovať do rôznych...


Čo sú to PHA kyseliny?

Zatiaľ čo minulý rok bol v prípade kozmetických kyselín prelomový, venoval sa základným typom- AHA a BHA. Tento rok však prichádzajú na...

podbanske resort 300x600

banner.300x600 miluska

podbanske resort 300x600

banner.300x600 miluska

zima 2018 topfashion vpravo

 tlacitko kupit2

valentyn banner 300x300

Naše tipy

Nový veľký trend: Škaredé šaty

Škaredá móda je tu s nami už dlhšie, no pokiaľ ste si mysleli, že už pomaly prestáva verejnosť ...

Nový džínsový trend: Colorblock Jeans

Niekedy sú také dni, kedy nemáte chuť vymýšľať, čo na seba. Siahnete po obľúbených džínsoch a oversi...

Kabelkové trendy na rok 2019

Väčšina z nás nakupuje kabelky s tým, že s nimi počíta nejaký ten rok. Ide teda najmä...