O anti-age starostlivosti sa síce veľa hovorí, no väčšina z nás už má v týchto produktoch zmätok. Kedy s anti-age starostlivosťou začať a ako?

 

age

 

 

Vitamín C

Prečo: Vitamín C je ako šitý na mieru pre každý typ pokožky. Dokáže si poradiť na jednej strane s jazvami, nerovnosťami, akné, ale aj pigmentovými škvrnami. Stimuluje tvorbu kolagénu, ktorá s vekom klesá.

Kedy: Tento vitamín by sme mali všetci zaradiť do svojej beauty rutiny hneď ako prekorčíme 20 rokov.

Ako: Potrebné je zistiť, akú formu vitamínu vaša pleť potrebuje. Senzitívna pokožka bude na neho reagovať inak, ako zmiešaná. Poraďte sa s dermatológom alebo v kozmetickom salóne.

 

Kyselina hyalurónová

Prečo: Táto nenápadná kyselina sa stará o plnosť a hydratáciu pokožky. Vypĺňa jemné vrásky, stará sa o výživu a je jednoducho nenahraditeľná.

Kedy: Aj kyselinu hyalurónovú by sme mali zaradiť do starostlivosti v 20 rokoch. V 35 totiž jej tvorba klesne až o 20%.

Ako: Nájdite si takisto formu, ktorá vám bude najviac vyhovovať. Sérum prenikne najhlbšie a krém zase dokonale hydratuje povrch pokožky.

 

Antioxidanty

Prečo: Antioxidanty majú veľkú silu. Redukujú vplyv vonkajších elementov, podporujú elasticitu a napomáhajú udržiavať pleť mladú.

Kedy: Tento typ starostlivosti by sme mali začať využívať najneskôr v 30, ideálne okolo 25 rokov.

Ako: Existuje množstvo antioxidantov na rôzne problémy. Stačí si spraviť menší prieskum a vybrať si to pravé.

 

Retinol

Prečo: Bunková výmena sa s vekom spomaľuje. Retinol však pokožku núti, aby to robila rýchlejšie. Výsledkom je pevnejšia, pružnejšia a mladšie vyzerajúca pleť.

Kedy: Tento proces sa spomaľuje už v 25 rokoch. Ak sa však na tento produkt zatiaľ necítite, do 30 máte relatívne dosť času.

Ako: Na trhu je množstvo produktov s rôznou intenzitou. Začnite s tou najnižšiou, aby si vaša pokožka vybudovala odolnosť.

 

Kyseliny

Prečo: Aj keď názov znie hrozivo, kyseliny sú elixírom mladosti. Zbavujú sa odumretých častí pokožky a odhaľujú úplne nové bunky. Výsledkom je mladšie vyzerajúca pleť.

Kedy: Začať s kyselinami sa odporúča v tridsiatke, no pokiaľ vás vrásky netrápia, začnite okolo 35.

Ako: AHA (alfa hydroxy acid) je ideálna pre suchšie typy pokožky, zatiaľ čo BHA (beta hydroxy acid) je vhodná pre normálnu až mastnú pleť.

Najnovšie zo sekcie krásaTrendy krasa | 17.jan 2019

Kolaborácia Maybelline x Puma: Športová ...

V priebehu posledných rokov sme boli svedkami mnohých kolaborácií, ktoré prepájali rôzne odvetvia, pričom móda a šport sa stali jednou...


Anti-age produkty, ktoré by ste mali zač...

Na prevenciu voči starnutiu sa zväčša zabúda a prvé produkty do našej starostlivosti začíname zaraďovať až vtedy, keď sa objavia prvé...


Trendy krasa | 16.jan 2019

Nude manikúra pre každý tón pleti

Nude manikúra je síce veľmi trendy, no napriek tomu, sme už mnohé odchádzali z manikúry nespokojné. Prečo? Veľmi záleží totiž na...


Kozmetické trendy na rok 2019

Profesionálne produkty na domáce použitie, starostlivosť pre celé telo, ale aj udržateľnosť. Tieto trendy v kozmetickom priemysle sa začali ukazovať už...

predplatne

predplatne

zima 2018 topfashion vpravo

 tlacitko kupit2

Naše tipy

5 vzorcov ako nosiť skinny džínsy

Aj napriek tomu, že žijeme v dobe, kedy si popularitu získali zvonové džínsy a pracovné no...

Nohavicový kostým podľa pravidiel street...

Nohavicové kostýmy sa na scéne objavili veľmi rýchlo a ešte rýchlejšie si vybudovali svoju stab...

Insta značky, ktoré by ste v roku 2019 m...

Módna scéna je v dnešnej dobe rôznorodá a neustále premenlivá. Popularita trendov, ale aj ...