O anti-age starostlivosti sa síce veľa hovorí, no väčšina z nás už má v týchto produktoch zmätok. Kedy s anti-age starostlivosťou začať a ako?

 

age

 

 

Vitamín C

Prečo: Vitamín C je ako šitý na mieru pre každý typ pokožky. Dokáže si poradiť na jednej strane s jazvami, nerovnosťami, akné, ale aj pigmentovými škvrnami. Stimuluje tvorbu kolagénu, ktorá s vekom klesá.

Kedy: Tento vitamín by sme mali všetci zaradiť do svojej beauty rutiny hneď ako prekorčíme 20 rokov.

Ako: Potrebné je zistiť, akú formu vitamínu vaša pleť potrebuje. Senzitívna pokožka bude na neho reagovať inak, ako zmiešaná. Poraďte sa s dermatológom alebo v kozmetickom salóne.

 

Kyselina hyalurónová

Prečo: Táto nenápadná kyselina sa stará o plnosť a hydratáciu pokožky. Vypĺňa jemné vrásky, stará sa o výživu a je jednoducho nenahraditeľná.

Kedy: Aj kyselinu hyalurónovú by sme mali zaradiť do starostlivosti v 20 rokoch. V 35 totiž jej tvorba klesne až o 20%.

Ako: Nájdite si takisto formu, ktorá vám bude najviac vyhovovať. Sérum prenikne najhlbšie a krém zase dokonale hydratuje povrch pokožky.

 

Antioxidanty

Prečo: Antioxidanty majú veľkú silu. Redukujú vplyv vonkajších elementov, podporujú elasticitu a napomáhajú udržiavať pleť mladú.

Kedy: Tento typ starostlivosti by sme mali začať využívať najneskôr v 30, ideálne okolo 25 rokov.

Ako: Existuje množstvo antioxidantov na rôzne problémy. Stačí si spraviť menší prieskum a vybrať si to pravé.

 

Retinol

Prečo: Bunková výmena sa s vekom spomaľuje. Retinol však pokožku núti, aby to robila rýchlejšie. Výsledkom je pevnejšia, pružnejšia a mladšie vyzerajúca pleť.

Kedy: Tento proces sa spomaľuje už v 25 rokoch. Ak sa však na tento produkt zatiaľ necítite, do 30 máte relatívne dosť času.

Ako: Na trhu je množstvo produktov s rôznou intenzitou. Začnite s tou najnižšiou, aby si vaša pokožka vybudovala odolnosť.

 

Kyseliny

Prečo: Aj keď názov znie hrozivo, kyseliny sú elixírom mladosti. Zbavujú sa odumretých častí pokožky a odhaľujú úplne nové bunky. Výsledkom je mladšie vyzerajúca pleť.

Kedy: Začať s kyselinami sa odporúča v tridsiatke, no pokiaľ vás vrásky netrápia, začnite okolo 35.

Ako: AHA (alfa hydroxy acid) je ideálna pre suchšie typy pokožky, zatiaľ čo BHA (beta hydroxy acid) je vhodná pre normálnu až mastnú pleť.

Najnovšie zo sekcie krásaTrendy krasa | 18.jún 2019

Čo je to fast beauty?

Termín fast fashion už počul asi každý. Týka sa módy a jej rýchleho cyklu, ktorý je neudržateľný po etickej aj ekologickej...


Šport a fitness | 18.jún 2019

Festival jogy ovládne Černý Most

Centrum Černý Most sa v sobotu 22.júna premení na oázu jogy. Už od skorého ránu budú na viacerých miestach nákupného centra...


5 mýtov o opaľovaní

Slnečné dní máme tu a horúce počasie nás núti zhadzovať vrstvy. Siahame preto po krátkych šortkách, minišatách či jemných blúzkach, ktoré...


Vlasy | 30.máj 2019

5 účesov so šatkou

Pamätáte si, keď sa nosili šatky vo vlasoch? Teraz je tento trend naspäť vo svojej pôvodnej podobe, ale aj v moderných...

banner.300x600 miluska

banner.300x600 miluska

1

 tlacitko kupit2

Naše tipy

Dovolenková móda: Resort 2019

Už je to rok, odkedy nám módne domy predstavili módne trendy pre naše tohtoročné letné dovolenky. Ko...

Originálne suveníry z dovolenky

Každý má niečo, čo si jednoducho musí priniesť z každej dovolenky a výletu. Pre niekoho to sú magnet...

Sarong je späť!

A stal sa z neho jeden z najväčších must-haves sezóny! Bývalý plážový kúsok sa však už nenosí iba k ...