Zima dokáže byť k našej pleti nemilosrdná. Vyžaduje si preto špecifický prístup v starostlivosti o telo, vlasy aj pleť. Oproti letu by sme mali preto naše beauty rutiny prispôsobiť práve špecifikám tohto ročného obdobia.

 

glow

 

 

Jedlo

Ste to, čo jete. Nie je to iba fráza, ale skutočnosť, pretože zdravá pleť je odrazom vnútorného zdravia a balansu organizmu. Je teda normálne, že s prísunom vianočných, povianočných a silvestrovských sladkostí, drinkov a nezdravého jedla, naša leť trpí a ukazujú sa na nej nedokonalosti. Pokiaľ si nechcete v tomto období nič odopierať, doprajte si aspoň poriadnu dávku vitamínov a minerálov, ktoré dokážu aspoň mierne pomôcť. Ďalším krokom by mal byť samozrejme detox a dostatočný príjem tekutín.

 

Náprava

Nenechajte odumreté časti pokožky, aby vám znepríjemňovali dni. Aspoň raz do týždňa preto venujte čas pílingu a exfoliátorom, ktoré vás týchto buniek aj nečistôt efektívne zbavia.

 

Výživa

Hydratačný, výživný krém ako šitý na mieru by mal byť základom každého kozmetického kufríka. V zime ešte o niečo viac oceníte prítomnosť vitamínu C vo vašej starostlivosti, ktorý sa postará o rozjasnenie pleti, pokožku chráni aj vypína.

 

Žiarivá pleť

Posledným krokom je žiarivosť. Tú samozrejme dosiahnete všetkými predchádzajúcimi krokmi, no a extra dávku vytvoríte rozjasňovačmi. Tie zvýraznia život vo vašej tvári, pridajú farbu a sviežosť.

Najnovšie zo sekcie krásaTrendy krasa | 22.mar 2019

Hermés uvedie líniu luxusnej kozmetiky

Značka Hermés oficiálne oznámila, že do roku 2020 plánuje uviesť líniu luxusnej starostlivosti a dekoratívnej kozmetiky. Produkty sa vyvíjajú v rámci spoločnosti...


Trendy krasa | 22.mar 2019

Natetujte si vôňu na telo

Amkiri nie je len ďalšia kozmetická značka na trhu. Je to unikátny koncept prepájajúci rôzne zmysly do úplne nového produktu...


Ako sa starať o obočie?

Kto by netúžil po obočí a lá Cara Delevingne alebo Lily Colins? A to najmä teraz, v dobe, kedy výrazné...


Trendy krasa | 15.mar 2019

Kozmetická kolekcia inšpirovaná street a...

Značka MAC Cosmetics sa spojila so street umelcom a sochárom eL Seed. V limitovanej edícii nájdete rúže, očné tiene, kozmetické štetce, rozjasňovač...

banner.300x600 miluska

banner.300x600 miluska

zima 2018 topfashion vpravo

 tlacitko kupit2

Naše tipy

Najlepšie kolekcie z PFW I.

Paríž musí milovať každý nadšenec módy. Toľko módnych domov, dizajnérov, coutouriérov nenájdete asi ...

Ulla Johnson navrhla kolekciu s Bobbi Br...

Meno Ulla Johnson je synonymom moderného urban boho štýlu. Jej éterické kvetinové potlače a splývavé...

V zákulisí PFW

V zákulisí módnych prehliadok sa nám naplno prejaví atmosféra jednotlivých kolekcií. Zatiaľ čo ...