Udržateľnosť a ekológia môžu byť v kozmetickom priemysle ešte väčšou výzvou ako v móde. Našťastie niekoľko značiek našlo cestu, ako spojiť krásny dizajn, ekologický prístup, etiku a vysokoúčinné látky do svojich produktov.

 

suscos

 

 

Grown Alchemist

Austrálska značka, ktorá sa na jednej strane spolieha na poznatky z výživovej medicíny, farmakológie, dermatológie, genetiky a psychológie, no pritom nezabúda na prírodu a jej moc. Verí, že vonkajšia krása sa dá dosiahnuť jedine vnútorným zdravím, ktoré chce podpoiť holistickým prístupom. Využíva prírodné zložky, ktoré podporuje veda zakorenená v každom produkte.

alchemist

 

 

Kypris

Kypris využíva nielen výhradne organické zložky, produkty z udržateľného hospodárstva, ale aj lokálne suroviny z malých fariem, pričom sú ich výrobky klinicky testované. Neobsahujú žiadne pridané parfumy a podporujú firmy vedené ženami a ženské kolektívy. Ich produkty sú 100% prírodného pôvodu a určené sú na mnoho problémov a pre rôzne typy pletí.

kypris

 

 

May Lindstrom

Kozmetická značka, ktorá vyrába svoje produkty v malých množstvách, presne podľa dopytu tak, aby zbytočne nemrhala ingredienciami. Dá si záležať na výbere každej zložky, ktorá musí byť vypestovaná na základe prísnych ekologických, etických a udržateľných pravidlách. Takisto si dáva pozor na sociálnu zodpovednosť a podporuje nielen spravodlivé oceňovanie, ale aj dopad kozmetiky na životné prostredie.

may lindstrom

 

 

Noto Botanics

Sicílska značka založená na filozofii inkluzivity a udržateľnosti. Netestujú na zvieratách, ich produkty neobsahujú žiadne živočíšne zložky a navyše sú čisto rastlinného pôvodu. Spoliehajú sa na jednoduchosť dostupných produktov a pritom poskytujú multispektrálne kozmetické produkty pre každý typ pleti s akýmikoľvek problémami.

noto

 

 

Pai

Anglická značka s maorským názvom, ktoré voľne preložené popisuje „dobrotu.“ Ich produkty neobsahujú parabény, alkohol či pridané parfumy, no sú založené na organických produktov najvyššej kvality. Využívajú výhradne zložky z udržateľného poľnohospodárstva, ich balenia sú recyklovateľné a ich biznis je založený na etike.

pai

Foto: archív značiek

Najnovšie zo sekcie krásaVlasy | 27.máj 2020

Vlasové doplnky na jar a leto

Ako okamžite oživiť akýkoľvek účes bez toho, aby ste sa trápili zdĺhavými úpravami a náročnými procesmi? Niekedy spravia obrovský rozdiel práve...


Aké sú benefity marulového oleja?

Ponuka beauty produktov je v dnešnej dobe taká bohatá a pestrá, že niekedy je ťažké sa v nej zorientovať. Napríklad s takými beauty olejmi...


Trendy krasa | 23.máj 2020

Manikúrové trendy na jar 2020

Jarné trendy v manikúre sa nesú do veľkej miery na vlne prirodzenosti. Na svoje si však prídu aj milovníčky minimalizmu aj...


AM-PM Beauty s Naty Kerny

Každá sme iná, máme odlišné problém aj rôzne typy pleti. To, čo vyhovuje jednej, nemusí druhej. Preto sme sa rozhodli...

 predplatne
 

 predplatne
 

 

Naše tipy

Móda na doma: Najlepšie udržateľné značk...

Po tom, ako sme zostali uzatvorení doma v karanténe, sa mnohí z nás vrhli do nakupovania módy (niele...

Greta testuje: FACE YOGA

V současném světě panuje posedlost zjevem, mládím, bezchybnou postavou. A s ní těsně souvisí přímo e...

Matchy-matchy: Ladiace teplákové sety

Už sme si zrejme všetci zvykli na to, že vídavame väčšinu známych osobností v teplákových súpra...