Kto by povedal, že sóda bikarbóna dokáže pomôcť aj mimo kuchyne? Našli sme jej 5 využití, ktoré vám pomôžu pri denných beauty rituáloch.

 

soda

 

 

1. Čistiaci šampón

Ak ste to prehnali s prípravkami na vlasy akými sú lak, slaný sprej, vosk, balzam či iné, a váš šampón si teraz s nahromadenými chemikáliami nevie poradiť, dajte šancu sóde bikarbóne. Tá okamžite vyčistí vlasy od všetkého, čo do nich nepatrí.

 

2. Suchý šampón

Nemáte po ruke suchý šampón a nemáte ani čas narýchlo si umyť vlasy? V tomto prípade vás opäť zachráni sóda bikarbóna. Stačí keď do vlasov v predklone jemne nasypete prášok, vyčešete prebytok. Vyčarujete si objem a vlasy budú pôsobiť čisto.

 

3. Bielenie zubov

Ak sa bojíte bieliacej zubnej pasty alebo procedúr, skúste to so sódou bikarbónou. Zmiešajte ju so soľou a kokosovým olejom a vyčistite touto pastou zuby.

 

4. Jemnejšia pokožka

Vytvorte si domáci peeling pomocou sódy bikarbóny. Odstráni odumreté bunky, prečistí póry a navyše pôsobí antibakteriálne.

 

5. Odstránenie samoopaľovacieho prípravku

Nepodarilo sa vám aplikovať samoopaľovací prípravok podľa vašich predstáv a teraz vaše telo “zdobia” nerovnomerné fľaky? Primiešajte sódu bikarbónu do vášho sprchového šampónu a zbavte sa ich nadobro.

Najnovšie zo sekcie krásaUdržte si hebkou kůži i na podzim

Po létě je nejen pleť, ale i pokožka celého těla vysušená. Namáhali jsme ji častým koupáním, chlorovanou či mořskou vodou...


Trendy krasa | 19.sep 2018

Beauty Trendy z NYFW

New York Fashion Week nám okrem módy na budúcu sezónu predstavil aj množstvo trendov v beauty sfére. Aké účesy sa...


Trendy krasa | 16.sep 2018

Brandon Maxwell vytvoril kolekciu pre M...

Dizajnér Brandon Maxwell predstavil prvú kolekciu dekoratívnej kozmetiky, ktorú vytvoril pre značku M.A.C. počas svojej prehliadky v rámci NYFW. Je...


Trendy krasa | 15.sep 2018

Nechtové trendy na NYFW

Aké beauty trendy nám odhalil NYFW? V prípade nechtového dizajnu sa vraj môžeme tešiť na letné klasiky ako fuksiové tóny...

tf leto 2018 baner

 tlacitko kupit2

Naše tipy

Kuchárska kniha pre Instagram

Čo pravidelne zaplavuje vaše sociálne siete okrem štýlových outfitov? U nás je to okrem čarovných de...

Najlepšie filmy z módneho prostredia

Pokiaľ už máte zhliadnuté všetky módne dokumenty, je na čase siahnuť po fiktívnych filmoch, ktoré sa...

Najštýlovejšie televízne seriály

Kinematografia, filmová či televízna produkcia musí mať na mysli nielen pútavý dej, ale aj vizuálnu ...