Kto by povedal, že sóda bikarbóna dokáže pomôcť aj mimo kuchyne? Našli sme jej 5 využití, ktoré vám pomôžu pri denných beauty rituáloch.

 

soda

 

 

1. Čistiaci šampón

Ak ste to prehnali s prípravkami na vlasy akými sú lak, slaný sprej, vosk, balzam či iné, a váš šampón si teraz s nahromadenými chemikáliami nevie poradiť, dajte šancu sóde bikarbóne. Tá okamžite vyčistí vlasy od všetkého, čo do nich nepatrí.

 

2. Suchý šampón

Nemáte po ruke suchý šampón a nemáte ani čas narýchlo si umyť vlasy? V tomto prípade vás opäť zachráni sóda bikarbóna. Stačí keď do vlasov v predklone jemne nasypete prášok, vyčešete prebytok. Vyčarujete si objem a vlasy budú pôsobiť čisto.

 

3. Bielenie zubov

Ak sa bojíte bieliacej zubnej pasty alebo procedúr, skúste to so sódou bikarbónou. Zmiešajte ju so soľou a kokosovým olejom a vyčistite touto pastou zuby.

 

4. Jemnejšia pokožka

Vytvorte si domáci peeling pomocou sódy bikarbóny. Odstráni odumreté bunky, prečistí póry a navyše pôsobí antibakteriálne.

 

5. Odstránenie samoopaľovacieho prípravku

Nepodarilo sa vám aplikovať samoopaľovací prípravok podľa vašich predstáv a teraz vaše telo “zdobia” nerovnomerné fľaky? Primiešajte sódu bikarbónu do vášho sprchového šampónu a zbavte sa ich nadobro.

Najnovšie zo sekcie krásaTrendy krasa | 17.jan 2019

Kolaborácia Maybelline x Puma: Športová ...

V priebehu posledných rokov sme boli svedkami mnohých kolaborácií, ktoré prepájali rôzne odvetvia, pričom móda a šport sa stali jednou...


Anti-age produkty, ktoré by ste mali zač...

Na prevenciu voči starnutiu sa zväčša zabúda a prvé produkty do našej starostlivosti začíname zaraďovať až vtedy, keď sa objavia prvé...


Trendy krasa | 16.jan 2019

Nude manikúra pre každý tón pleti

Nude manikúra je síce veľmi trendy, no napriek tomu, sme už mnohé odchádzali z manikúry nespokojné. Prečo? Veľmi záleží totiž na...


Kozmetické trendy na rok 2019

Profesionálne produkty na domáce použitie, starostlivosť pre celé telo, ale aj udržateľnosť. Tieto trendy v kozmetickom priemysle sa začali ukazovať už...

predplatne

predplatne

zima 2018 topfashion vpravo

 tlacitko kupit2

Naše tipy

5 vzorcov ako nosiť skinny džínsy

Aj napriek tomu, že žijeme v dobe, kedy si popularitu získali zvonové džínsy a pracovné no...

Nohavicový kostým podľa pravidiel street...

Nohavicové kostýmy sa na scéne objavili veľmi rýchlo a ešte rýchlejšie si vybudovali svoju stab...

Insta značky, ktoré by ste v roku 2019 m...

Módna scéna je v dnešnej dobe rôznorodá a neustále premenlivá. Popularita trendov, ale aj ...