Ak ste niekedy rozmýšľali nad tým, že by ste svoju klasickú kozmetiku vymenili za niečo prírodnejšie, teraz je ten správny čas! Poradíme vám, ako si zo základných potravín vytvoríte kozmetické produkty na mieru vašich potrieb.

 

natural

 

 

Kurkuma pre žiarivú pleť

Kurkuma + jogurt + med je novodobou mágiou. Tento recept sme objavili na Instagrame a musíme konštatovať, že je perfektnou náhradou všetkých peelingov, hydratačných krémov a vyživujúcich produktov.

 

Praslička pre výživu nechtov

Hrsť prasličky zalejte vriacou vodou a nechajte vychladnúť na príjemnú teplotu. Náasledne do odvaru ponorte prsty a nechajte ich nasávať výživu 10-15 minút. Praslička dokáže posilniť nechtové lôžko a dodá nechtom potrebnú výživu.

 

Kamilka pre blond vlasy

Vedeli ste že kamilka dokáže udržať blond vlasy lesklé, zdravé a bez žltého nádychu? Stačí keď sušené kvety zalejete vodou, rovnako ako pri príprave čaju, a premyjete ňou vlasy.

 

Žihľava na lesk vlasov

Jeden z najstarších trikov, nazbierajte dostatočné množstvo žihľavy a zalejte ju vriacou vodou. Po vychladnutí žihľavovú vodu nalejte na vlasy a masírujte. Vaše vlasy budú vyzerať zdravo a žihľava im dodá lesk.

 

Jalovec ako deodorant

Letné horúčavy a vám došiel deodorant? Namiesto toho, aby ste utekali kúpiť nový, skúste si jeden vyrobiť. Potrebujete na to jalovec, tymián, levanduľu, ružu a mätu, ktoré spolu rozdrvíte. Pomocou látky naneste zmes na potrebné miesta.

 

Plantain proti akné

Aj keď je plantain relatívne nerozšírenou potravinou v našich končinách, veľmi dobre si poradí v akýchkoľvek podmienkach. Okrem toho, že ho využijete v kuchyni, jeho listy ukrývajú silné protizápalové zložky, ktoré pomáhajú bojovať s akné.

 

Ruža pre osvieženie

Mnohí sme sa už stretli so zázračnými účinkami ruže v kozmetike. Nie je však nič jednoduchšie, ako si pripraviť prírodnú ružovú vodu doma. Stačí nazbierať niekoľko čerstvých lupeňov ruží, tie zalejte vriacou vodou a nechajte ich vychladnúť. Vodu následne nanášajte na pleť.

Najnovšie zo sekcie krásaBeauty Sleep: Najlepšie nočné masky

Beauty Sleep alebo spánok pre krásu dostáva skutočnú podobu vďaka špecializovanej starostlivosti. Tieto masky dožičia vašej pleti poriadnu dávku výživy...


Šport a fitness | 18.okt 2018

Aké wellness trendy nás čakajú?

Čoraz viac ľudí sa zaujíma nielen o svoj vzhľad, ale aj zdravie a s tým súvisiaci životný štýl. Vnútorná a vonkajšia krása idú ruka...


Čo je to vlastne micelárna voda?

O micelárnej vode zrejme počuli už všetci, a mnohí z nás ju možno aj majú doma a používajú ju bez toho, aby presne vedeli...


Líčenie | 17.okt 2018

Najkrajšie kozmetické štetce

Už dávno neplatí, že kozmetické štetce by mali spĺňať iba svoju funkčnú stránku. Aj tie totiž podliehajú dizajnu a módnym trendom...

FashionLive banner 300x300

FashionLive banner 300x300

01

 tlacitko kupit2

tuireisecenter dovolenka 1

Naše tipy

Revolúcia v móde podľa Alexandra McQueen...

Po New Yorku prišla unikátna výstava Alexander McQueen do Bratislavy! Výklad obchodu sa tak galerijn...

Výročná výstava značky ETRO

Keď sa povie ETRO, mnohým ľuďom okamžite napadne ich typický slzičkový, farebný vzor. Práve jemu je ...

Premiéra filmu McQUEEN

Alexander McQueen: „DAJTE MI ČAS A JA VÁM PRINESIEM REVOLÚCIU“  Exkluzívna premiéra filmu ...