O ružovej vode sa v dnešnej dobe hovorí veľmi často. Viete však, kde všade a akým spôsobom ju môžete využiť? Od starostlivosti o pleť a vlasy až po kuchyňu, ružová voda sa stane vašou obľúbenou "ingredienciou."

 

rosewater

 

 

1. Upokojí pokožku

Jedným z najväčších benefitov ružovej vody sú jej protizápalové účinky a jej schopnosť bojovať proti voľným radikálom čím zabraňuje stranutiu buniek. Dokáže si poradiť s akné ako aj s ekzémami.

 

2. Alternatíva k ústnej vode

Spomínané protizápalové účinky spoločne s antibakteriálnymi si nájdu svoje uplatnenie aj pri starostlivosti o ústnu dutinu. Dokáže redukovať afty, herpesy či zápaly ďasien. Vyberajte si však vždy ružovú vodu bez obsahu alkoholu. 

 

3. Kúpeľ

Kvapnite pár kvapiek ružovej vody do svojho najbližšieho kúpeľa. Vaša pokožka bude zjemnená a pevná, no najmä krásne prevoňaná.

 

4. V kuchyni

Ružová voda sa stáva bežnou ingredienciou v kychyni, najmä pri varení tradičných jedál z blízkeho východu ako ryžový puding, jahňacie soté či v šalátoch. Ak máte chuť na experimenty, skúste ju tiež pridať do koktailov.

 

5. Pri žehlení

V Indii sa ružová voda využíva pri žehlení. Aplikuje sa priamo na oblečenie sprejom a následne sa vyžehlí. Vaše oblečenie tak bude krásne voňavé.

 

6. Pleťová maska

Pár kvapiek ružovej vody dokonale zapadne do homemade pleťvých masiek. Dokonale sa hodí ku kurkume, santalovému drevu či cíceru.

 

7. Starostlivosť o vlasy

Pár kvapiek ružovej vody môžete primiešať do svojho šampónu, kondicionéru alebo ich aplikujte sprejom priamo na vlasy. Budú hydratované, vyživené, lesklé a voňavé.

 

8. Parfumy

Kvôli svojej nádhernej vôni sa ružová voda využíva aj ako základ pri niektorých parfumoch. Ak máte náladu na vytvorenie svojej unikátnej vône, stačí ju skombinovať s esenciálnym olejom podľa vašej preferencie.

 

9. Odličovač

Pár kvapiek ružovej vody primiešaných do kokosvoého oleja vytvorí dokonalý odličovač a čistič pleti. Navyše pokožku krásne vyživí a hydratuje.

 

10. Spánok

Ružová voda vám pomôže aj so spánkom. Stačí nastriekať pár kvapiek priamo na vankúš a váš spánok bude okamžite premenený.

Najnovšie zo sekcie krásaČo je to vlastne micelárna voda?

O micelárnej vode zrejme počuli už všetci, a mnohí z nás ju možno aj majú doma a používajú ju bez toho, aby presne vedeli...


Líčenie | 17.okt 2018

Najkrajšie kozmetické štetce

Už dávno neplatí, že kozmetické štetce by mali spĺňať iba svoju funkčnú stránku. Aj tie totiž podliehajú dizajnu a módnym trendom...


Prečo nosiť krém s ochranným faktorom aj...

Poctivo nosíte krém s ochranným faktorom celé leto na tvári? Potom by ste mali vedieť, že ani v zime by ste ho...


Líčenie | 16.okt 2018

Líčenie ako Chanel Girl

Týždne módy sú sprevádzané obrovskou medializáciou a pozornosťou verejnosti. Predsa len sa konajú iba dvakrát ročne a módny priemysel ako...

FashionLive banner 300x300

FashionLive banner 300x300

01

 tlacitko kupit2

tuireisecenter dovolenka 1

Naše tipy

Revolúcia v móde podľa Alexandra McQueen...

Po New Yorku prišla unikátna výstava Alexander McQueen do Bratislavy! Výklad obchodu sa tak galerijn...

Výročná výstava značky ETRO

Keď sa povie ETRO, mnohým ľuďom okamžite napadne ich typický slzičkový, farebný vzor. Práve jemu je ...

Premiéra filmu McQUEEN

Alexander McQueen: „DAJTE MI ČAS A JA VÁM PRINESIEM REVOLÚCIU“  Exkluzívna premiéra filmu ...