O ružovej vode sa v dnešnej dobe hovorí veľmi často. Viete však, kde všade a akým spôsobom ju môžete využiť? Od starostlivosti o pleť a vlasy až po kuchyňu, ružová voda sa stane vašou obľúbenou "ingredienciou."

 

rosewater

 

 

1. Upokojí pokožku

Jedným z najväčších benefitov ružovej vody sú jej protizápalové účinky a jej schopnosť bojovať proti voľným radikálom čím zabraňuje stranutiu buniek. Dokáže si poradiť s akné ako aj s ekzémami.

 

2. Alternatíva k ústnej vode

Spomínané protizápalové účinky spoločne s antibakteriálnymi si nájdu svoje uplatnenie aj pri starostlivosti o ústnu dutinu. Dokáže redukovať afty, herpesy či zápaly ďasien. Vyberajte si však vždy ružovú vodu bez obsahu alkoholu. 

 

3. Kúpeľ

Kvapnite pár kvapiek ružovej vody do svojho najbližšieho kúpeľa. Vaša pokožka bude zjemnená a pevná, no najmä krásne prevoňaná.

 

4. V kuchyni

Ružová voda sa stáva bežnou ingredienciou v kychyni, najmä pri varení tradičných jedál z blízkeho východu ako ryžový puding, jahňacie soté či v šalátoch. Ak máte chuť na experimenty, skúste ju tiež pridať do koktailov.

 

5. Pri žehlení

V Indii sa ružová voda využíva pri žehlení. Aplikuje sa priamo na oblečenie sprejom a následne sa vyžehlí. Vaše oblečenie tak bude krásne voňavé.

 

6. Pleťová maska

Pár kvapiek ružovej vody dokonale zapadne do homemade pleťvých masiek. Dokonale sa hodí ku kurkume, santalovému drevu či cíceru.

 

7. Starostlivosť o vlasy

Pár kvapiek ružovej vody môžete primiešať do svojho šampónu, kondicionéru alebo ich aplikujte sprejom priamo na vlasy. Budú hydratované, vyživené, lesklé a voňavé.

 

8. Parfumy

Kvôli svojej nádhernej vôni sa ružová voda využíva aj ako základ pri niektorých parfumoch. Ak máte náladu na vytvorenie svojej unikátnej vône, stačí ju skombinovať s esenciálnym olejom podľa vašej preferencie.

 

9. Odličovač

Pár kvapiek ružovej vody primiešaných do kokosvoého oleja vytvorí dokonalý odličovač a čistič pleti. Navyše pokožku krásne vyživí a hydratuje.

 

10. Spánok

Ružová voda vám pomôže aj so spánkom. Stačí nastriekať pár kvapiek priamo na vankúš a váš spánok bude okamžite premenený.

Najnovšie zo sekcie krásaŠport a fitness | 15.júl 2018

Začnite deň správne!

Aj napriek tomu, že sa v lete zobúdzame do zväčša slnečného a príjemného rána, nie vždy to ide z postele...


Šport a fitness | 14.júl 2018

Sila bylín v modernom svete

Aj napriek zdravému životnému štýlu náš organizmus z času na čas neodolá tlaku moderného sveta a stresu, ktorý so sebou...


Ako liečiť spálenú pokožku?

Pravdepodobne každý sa už stretol so spálenou pokožkou. Môže za to nedostatočná aplikácia opaľovacích prípravkov, alebo jednoducho nevedomosť. Ako si...


Vlasy | 10.júl 2018

6 plážových účesov

Pokiaľ patríte k tým z nás, ktoré si okrem plavkových trendov potrpi aj na tie vlasové, poteší vás náš zoznam...

tf leto 2018 baner

 tlacitko kupit2

Naše tipy

Plavkové trendy podľa Kim Kardashian

Kim Kardashian je priekopníčkou v plavkovej móde. Je známe svojim odvážnym štýlom, ktorý častokrát v...

Ako sa obliecť na pool party?

Leto sa nezaobíde bez štýlových pool parties! Pokiaľ sa žiadnu nechystáte zorganizovať, určite budet...

Najlepšie plážové kluby na svete

Ak patríte aj vy k tým cestovateľom, ktorí si radi doprajú dávku exkluzivity a luxusu počas letnej d...