Už ste počuli o kórejskom štýle starostlvosti o pleť? Oproti západnému spôsobu má niekoľko krokov navyše, no sľubuje dokonalú pleť bez problematických partií, ako aj mladý vzhľad a zdravie. 

 

koreanskincare

 

1. Odličovač + olejový čistič

Najprecíznejšie odlíčenie dosiahnete vďaka olejovému odličovaču a čističu pleti v jednom. Začať by ste mali práve preto týmto krokom. Namiesto vatového tampónu ho však aplikujte priamo na tvár a krk, jemne masírujte až kým sa vytvorí pena a dôkladne opláchnite.

 

2. Čistič na vodnej báze

O trende "double-cleansing",  čiže dvojité čistenie, ste už určite počuli. Presne to je základom kórejskej starostlivosti o pleť. V druhom kroku by ste tak mali použiť čistič na vodnej báze, ktorý vás zbaví zvyškov oleja a nečitôt z predchádzajúceho kroku.

 

3. Peeling

Zbavovanie odumretých čiastočiek pokožky ako aj hlbšie usadených nečistôt prebieha vďaka peelingu. Pokiaľ máte citlivú pokožku, tento krok môžete vynechať úplne, alebo ho zaradiť do starostlivosti len pár krát do týždňa.

 

4. Tóner

Tóner je taký malý zázrak, na ktorý sa často zabúda. Dokáže rehydratovať pleť, vyživiť ju a vyrovnať úroveň pH. Stačí ak nakvapkáte pár kvapiek na vatový tampón a pretriete pokožku.

 

5. Esencia

Esencia je srdcom kórejskej starostlivosti o pleť. Obsahovať má presne tie výživné zložky, ktoré potrebuje vaša pleť, čiže tu by ste sa mali sústrediť na výsledky, ktoré chcete dosiahnuť (vrásky, akné, suchá pokožka a podobne). Nemá však tuhú konzistenciu, ale skôr tekutú a pripomína tóner.

 

6. Sérum

Nasleduje koncentrovaná starostlivosť na vaš problémy v podobe séra. Aplikujte ho na tvár prstami a jemne vklepte do pokožky.

 

7. Maska

Kórejska starostlivosť o pleť využíva najmä sheet maks, čiže papierové, bavlnené a iné masky v celku. Aplikujte ich na tvár a počkajte 15 až 20 minút. Takto dosiahne maximálnu výživu pokožku a priame zacielenie vašich problémov. Stačí ak ju použijete raz alebo dvakrát do týždňa.

 

8. Očný krém

Pokožka v očnom okolí je veľmi jemná a rovnako jemne by sme k nej mali pristupvať. Očný krém so zamatovou konzistenciou sa postará o hydratáciu a výživu. Aplikujte ho pokojne až po očnicový oblúk. Vyhnite sa však slznej línii.

 

9. Pleťoý krém

Hydratácia je dôležitým krokom, avšak dbať pri výbere hydratačného krému by ste mali najmä na svoj typ pokožky a jej potreby. Vybrať si môžete rzne konzistencie od emulzií až po gélové. 

 

10. Krém s ochranným faktorom

Posledným, a zároveň neodmysliteľným krokom pri kórejskej starostlivosti o pleť je aplikácia krému s ochranným faktorom. Je to najúčinejší spôsobo predchádzania predčasného starnutia pokožky, vzniku vrások a rozšírených pórov.  Aplikáciu by ste mali zopakovať niekoľkokrát za deň podľa potreby a intenzity slnečného žiarenia.

Najnovšie zo sekcie krásaČo je to vlastne micelárna voda?

O micelárnej vode zrejme počuli už všetci, a mnohí z nás ju možno aj majú doma a používajú ju bez toho, aby presne vedeli...


Líčenie | 17.okt 2018

Najkrajšie kozmetické štetce

Už dávno neplatí, že kozmetické štetce by mali spĺňať iba svoju funkčnú stránku. Aj tie totiž podliehajú dizajnu a módnym trendom...


Prečo nosiť krém s ochranným faktorom aj...

Poctivo nosíte krém s ochranným faktorom celé leto na tvári? Potom by ste mali vedieť, že ani v zime by ste ho...


Líčenie | 16.okt 2018

Líčenie ako Chanel Girl

Týždne módy sú sprevádzané obrovskou medializáciou a pozornosťou verejnosti. Predsa len sa konajú iba dvakrát ročne a módny priemysel ako...

FashionLive banner 300x300

FashionLive banner 300x300

01

 tlacitko kupit2

tuireisecenter dovolenka 1

Naše tipy

Revolúcia v móde podľa Alexandra McQueen...

Po New Yorku prišla unikátna výstava Alexander McQueen do Bratislavy! Výklad obchodu sa tak galerijn...

Výročná výstava značky ETRO

Keď sa povie ETRO, mnohým ľuďom okamžite napadne ich typický slzičkový, farebný vzor. Práve jemu je ...

Premiéra filmu McQUEEN

Alexander McQueen: „DAJTE MI ČAS A JA VÁM PRINESIEM REVOLÚCIU“  Exkluzívna premiéra filmu ...