Už ste počuli o kórejskom štýle starostlvosti o pleť? Oproti západnému spôsobu má niekoľko krokov navyše, no sľubuje dokonalú pleť bez problematických partií, ako aj mladý vzhľad a zdravie. 

 

koreanskincare

 

1. Odličovač + olejový čistič

Najprecíznejšie odlíčenie dosiahnete vďaka olejovému odličovaču a čističu pleti v jednom. Začať by ste mali práve preto týmto krokom. Namiesto vatového tampónu ho však aplikujte priamo na tvár a krk, jemne masírujte až kým sa vytvorí pena a dôkladne opláchnite.

 

2. Čistič na vodnej báze

O trende "double-cleansing",  čiže dvojité čistenie, ste už určite počuli. Presne to je základom kórejskej starostlivosti o pleť. V druhom kroku by ste tak mali použiť čistič na vodnej báze, ktorý vás zbaví zvyškov oleja a nečitôt z predchádzajúceho kroku.

 

3. Peeling

Zbavovanie odumretých čiastočiek pokožky ako aj hlbšie usadených nečistôt prebieha vďaka peelingu. Pokiaľ máte citlivú pokožku, tento krok môžete vynechať úplne, alebo ho zaradiť do starostlivosti len pár krát do týždňa.

 

4. Tóner

Tóner je taký malý zázrak, na ktorý sa často zabúda. Dokáže rehydratovať pleť, vyživiť ju a vyrovnať úroveň pH. Stačí ak nakvapkáte pár kvapiek na vatový tampón a pretriete pokožku.

 

5. Esencia

Esencia je srdcom kórejskej starostlivosti o pleť. Obsahovať má presne tie výživné zložky, ktoré potrebuje vaša pleť, čiže tu by ste sa mali sústrediť na výsledky, ktoré chcete dosiahnuť (vrásky, akné, suchá pokožka a podobne). Nemá však tuhú konzistenciu, ale skôr tekutú a pripomína tóner.

 

6. Sérum

Nasleduje koncentrovaná starostlivosť na vaš problémy v podobe séra. Aplikujte ho na tvár prstami a jemne vklepte do pokožky.

 

7. Maska

Kórejska starostlivosť o pleť využíva najmä sheet maks, čiže papierové, bavlnené a iné masky v celku. Aplikujte ich na tvár a počkajte 15 až 20 minút. Takto dosiahne maximálnu výživu pokožku a priame zacielenie vašich problémov. Stačí ak ju použijete raz alebo dvakrát do týždňa.

 

8. Očný krém

Pokožka v očnom okolí je veľmi jemná a rovnako jemne by sme k nej mali pristupvať. Očný krém so zamatovou konzistenciou sa postará o hydratáciu a výživu. Aplikujte ho pokojne až po očnicový oblúk. Vyhnite sa však slznej línii.

 

9. Pleťoý krém

Hydratácia je dôležitým krokom, avšak dbať pri výbere hydratačného krému by ste mali najmä na svoj typ pokožky a jej potreby. Vybrať si môžete rzne konzistencie od emulzií až po gélové. 

 

10. Krém s ochranným faktorom

Posledným, a zároveň neodmysliteľným krokom pri kórejskej starostlivosti o pleť je aplikácia krému s ochranným faktorom. Je to najúčinejší spôsobo predchádzania predčasného starnutia pokožky, vzniku vrások a rozšírených pórov.  Aplikáciu by ste mali zopakovať niekoľkokrát za deň podľa potreby a intenzity slnečného žiarenia.

Najnovšie zo sekcie krásaŠport a fitness | 15.júl 2018

Začnite deň správne!

Aj napriek tomu, že sa v lete zobúdzame do zväčša slnečného a príjemného rána, nie vždy to ide z postele...


Šport a fitness | 14.júl 2018

Sila bylín v modernom svete

Aj napriek zdravému životnému štýlu náš organizmus z času na čas neodolá tlaku moderného sveta a stresu, ktorý so sebou...


Ako liečiť spálenú pokožku?

Pravdepodobne každý sa už stretol so spálenou pokožkou. Môže za to nedostatočná aplikácia opaľovacích prípravkov, alebo jednoducho nevedomosť. Ako si...


Vlasy | 10.júl 2018

6 plážových účesov

Pokiaľ patríte k tým z nás, ktoré si okrem plavkových trendov potrpi aj na tie vlasové, poteší vás náš zoznam...

tf leto 2018 baner

 tlacitko kupit2

Naše tipy

Plavkové trendy podľa Kim Kardashian

Kim Kardashian je priekopníčkou v plavkovej móde. Je známe svojim odvážnym štýlom, ktorý častokrát v...

Ako sa obliecť na pool party?

Leto sa nezaobíde bez štýlových pool parties! Pokiaľ sa žiadnu nechystáte zorganizovať, určite budet...

Najlepšie plážové kluby na svete

Ak patríte aj vy k tým cestovateľom, ktorí si radi doprajú dávku exkluzivity a luxusu počas letnej d...