Snáď nie je človek, ktorý by sa v týchto dňoch nezaujímal o šírenie nebezpečného koronavírusu z Číny do sveta. Tento vírus spôsobuje chrípkové ochorenie, ktoré je vysoko infekčné a nezriedka sa končí smrťou. Každým dňom sa nebezpečie približuje a ľudia začínajú mať reálne obavy o svoje zdravie. Existuje okrem hygieny niečo, čo môže ochrániť naše zdravie? Áno, existuje. Je to vitamín C.

 

 vitaminy pre zdravie vitamin c koronavirus

 

Niektoré zvieratá si vytvárajú vitamín C samy, ľudia žiaľ nie

Spomeňte si, kedy ste videli mačku alebo psa s kašľom, teplotou a výtokom z nosa. Pravdepodobne nikdy, aj keď tieto príznaky u domácich miláčikov tiež existujú. Existujú, ale v omnoho menšej miere, ako je to u človeka.

Dôvodom je, že skoro všetky zvieratá si dokážu vyrobiť vitamín C, ktorý zohráva rozhodujúcu úlohu v boji proti infekciám. Človek si žiaľ nevie vyrobiť vitamín C sám, a preto je odkázaný na jeho príjem potravou. Nechceme zachádzať hlboko do biochémie, ale vitamín C si môžete predstaviť ako palivo imunitného systému v boji s vírusmi. Keď je vírusov málo, paliva sa spotrebuje menej. Keď je vírusov veľa, potrebujeme veľa paliva na zásobovanie nášho imunitného systému. Preto treba v období hroziacej nákazy zásobiť telo dostatočným množstvom paliva, aby sa vám neminulo skôr, ako zvíťazíte nad vírusmi. Ak sa vám to nepodarí, prepukne ochorenie, a na jeho likvidáciu potrebujete mobilizovať všetky záložné zdroje energie. Ak vám chýbajú, musíte ísť do postele.

 

vitaminc 2

 

Ako bojovať proti ochoreniu?

Riešením je príjem vitamínu C v dávke 2000 mg a viac denne. Toto je množstvo, ktoré je skoro nemožné získať pestrou stravou. 2000mg vitamínu C predstavuje asi 36 citrónov, 1kg paprík, 1,2kg čiernych ríbezlí, 15kg rajčín a 40kg jabĺčok.

V týchto výnimočných prípadoch siahnite po vhodnom vitamíne C vo farmaceutickej kvalite, a nie potravinárskej kvalite. Ideálne je konzumovať práškový viatamín C, čajovú lyžičku prášku rozpustíte vo vode a máte osviežujúci nápoj, ktorý popíjate celý deň.

 

vitaminc 3

 

Pokiaľ choroba už prepukne, je potrebné príjem vitamínu C dramaticky zvýšiť. Ideálny je lipozomálny vitamín C, ktorý nezaťažuje žalúdok a má vysokú vstrebateľnosť. Pri výbere dávajte pozor, aby v jeho výrobe bol použitý slnečnicový lecitín (zväčša sa používa sójový lecitín, ktorý je cenovo výhodnejší, ale môže byť alergénom), a tiež aby výrobok neobsahoval žiadne konzervanty a stabilizátory. Nepotrebujete predsa telo zbytočne zaťažovať ich likvidáciou, keď má práce vyše hlavy s vírusmi a baktériami. Ak vypijete 200ml fľaštičku za jeden dva dni, nič sa vám nestane a telu dodáte potrebné palivo na boj s ochorením.

 

vitaminc produkt

 

Viac informácií: www.vitaminyprezdravie.sk

 

Najnovšie zo sekcie krása#SELFCARE: 3 recepty na DIY peeling

Dobu karantény môžete využiť vo svoj prospech najrôznejšími spôsobmi. Jedným z nich je aj praktizovanie self care, teda starostlivosti o seba samých...


Mezoterapia: MAXI EFEKT na počkanie

Je jedno, či máte pleť ako hodváb, alebo vás trápi hyperpigmentácia, akné, vrásky, jazvičky či dehydratácia. Aby pokožka žiarila zdravím...


Šport a fitness | 26.mar 2020

Miroslav Provazník: "Potrebujete zlepšiť...

Miroslav Provazník, zakladateľ Progress Culture, Progress Shop a Progress Nutrition, autor knihy "100 tipov pre váš lepší život", autor prednášok...


Trendy krasa | 25.mar 2020

Estée Lauder bude vyrábať dezinfekciu

Dezinfekčné prostriedky či už v podobe osobnej hygieny alebo upratovacích prostriedkov, súperia spolu s rúškami a respirátormi o prvenstvo v...

 predplatne

 

 predplatne

 

 

Naše tipy

Gadgety, ktoré vám pomôžu so spánkom

Problémy so spánkom môžu mať najrôznejší pôvod. Niektoré sú psychologického charakteru, iné zase spô...

Simona Salátová: Nemáte pocit, že ste ne...

Je niečo ako prírodný úkaz. Žena, ktorá si už vo svojom mladom veku prešla cestu a skúšky života, ak...

Antihrdinky: Ženy zo strieborného plátna

8.marec každoročne patrí ženám po celom svete, kedy oslavujeme ich najrôznejšie tváre- matky, sestry...