Kryoterapia vôbec nie je novinkou na trhu, no až teraz jej podľahli okrem športovcov aj svetové topmodelky. Prečo? Okrem toho, že má priaznivé účinky na regeneráciu, množstvo zdravotných benefitov, poteší vás aj svojimi účinkami v oblasti chudnutia a formovania postavy.

 

kryo

 

 

Čo je to kryoterapia?

Kryoterapia bola vynájdená v roku 1978 v Japonsku ako liečba artritídy. Odvtedy sa však úspešne implementovala do západnej medicíny a stala sa súčasťou zdravého životného štýlu športovcov aj nešportovcov. Dokáže totiž efektívne zápasiť s bolesťou svalstva, urýchľuje hojenie rán a bojuje proti zápalovým procesom. Podstatou kryoterapie je teda ľadový vzduch, ktorý dokáže ochladiť povrch pokožky na 10 až -1 stupeň, dosahuje sa to teplotou -80 až -180 stupňov. Táto teplota sa dosahuje tekutým dusíkom, ktorý je vyplavovaný do kryokomory.

Aj napriek tomu, že človek neprichádza do priameho kontaktu s dusíkom, tento plyn vysiela do mozgu signál, ktorý spúšťa ochladzovanie, tým, že telo sa snaží udržať normálnu teplotu, začnú vyplavovať a svalstvo sa zase začne obohadzovať kyslíkom, enzýmami a inými výživnými látkami. Existujú dva typy kryoterapie- celotelová a lokálna, pričom celotelová je najbežnejšie využívanou formou.

 

Úľava od bolesti

Kryoterapiu využívajú športovci na bežnej báze. Nielenže urýchľuje regeneráciu po výkone, tým že okysličuje svalové vlákna a dodáva im živiny, dokáže tiež uľaviť d bolesti a následne liečiť aj niektoré chronické ochorenia akým je aj spomínaná artritída.

 

Chudnutie

Táto metóda síce nezabezpečí instantné chudnutie, no tým, že telo radikálne ochladí, núti ho následne sa ohrievať, čím spáli oveľa viac kalórií ako bežne. V tomto stave navyše telo ostáva ešte niekoľko hodín po procedúre.

 

Redukcia zápalov

Procedúra funguje aj protizápalovo a veľmi podobne ako ľad, ktorý prikladáte na ranu či opuch. Okamžite dokáže zápal stiahnuť a tým urýchliť hojenie rán. Oproti ľadu však dokáže bojovať s niekoľkými zápalmi naraz. Dokáže riešiť aj komplexné zápalové ochorenia akým je napríklad ekzém.

 

Redukcia stresu a napätia

Kryoterapia je takisto účinným zlepšovačom nálady, dokáže zlepšovať prejavy despresií, stresu a napätia, pretože stimuluje tvorbu a následné vyplavovanie endorfínov do krvného obehu.

Najnovšie zo sekcie krásaUmenie samoopaľovania

Väčšina z nás celú zimu čaká na to, kedy sa vráti teplé počasie a slnečné dni. Keď nám jar a leto ukážu...


Líčenie | 20.máj 2019

Najlepšia vizáž na Cannes Film Festival

Cannes Film Festival je dokonalým zdrojom inšpirácie z módneho aj beauty hľadiska. Rôznorodé pohľady na krásu, hairstyling aj líčenie sa pretavili...


Lagom: Škandinávska starostlivosť o pleť

Škandinávia je po celom svete známa svojim minimalistickým prístupom zrejme ku všetkému od dizajnu, interiérom až po módu. Preto sa...


Trendy krasa | 15.máj 2019

Carine Roitfeld má vlastnú značku parfum...

Jedna z najväčších módnych ikon súčasnosti, bývalá módna redaktorka a úspešná podnikateľka, vytvorila vlastnú značku parfumov. Carine považuje vôňu za doplnok, ktorý...

banner.300x600 miluska

banner.300x600 miluska

1

 tlacitko kupit2

Naše tipy

10 tipov ako nosiť crop top

Ak ste si doteraz mysleli, že crop topy sú určené výhradne tínedžerkám, presvedčíme vás o opaku. Naš...

Exkluzívna kolekcia ku výstave Camp: Not...

Ako prvá sa na scéne objavila kniha, nasledovala ostro sledovaná akcia MET Gala a teraz je na rade e...

Výstava Camp: Notes On Fashion

MET Gala každoročne odštartuje hlavnú výstavu roka v newyorskom múzeu The Metropolitan Museum of Art...