Kryoterapia vôbec nie je novinkou na trhu, no až teraz jej podľahli okrem športovcov aj svetové topmodelky. Prečo? Okrem toho, že má priaznivé účinky na regeneráciu, množstvo zdravotných benefitov, poteší vás aj svojimi účinkami v oblasti chudnutia a formovania postavy.

 

kryo

 

 

Čo je to kryoterapia?

Kryoterapia bola vynájdená v roku 1978 v Japonsku ako liečba artritídy. Odvtedy sa však úspešne implementovala do západnej medicíny a stala sa súčasťou zdravého životného štýlu športovcov aj nešportovcov. Dokáže totiž efektívne zápasiť s bolesťou svalstva, urýchľuje hojenie rán a bojuje proti zápalovým procesom. Podstatou kryoterapie je teda ľadový vzduch, ktorý dokáže ochladiť povrch pokožky na 10 až -1 stupeň, dosahuje sa to teplotou -80 až -180 stupňov. Táto teplota sa dosahuje tekutým dusíkom, ktorý je vyplavovaný do kryokomory.

Aj napriek tomu, že človek neprichádza do priameho kontaktu s dusíkom, tento plyn vysiela do mozgu signál, ktorý spúšťa ochladzovanie, tým, že telo sa snaží udržať normálnu teplotu, začnú vyplavovať a svalstvo sa zase začne obohadzovať kyslíkom, enzýmami a inými výživnými látkami. Existujú dva typy kryoterapie- celotelová a lokálna, pričom celotelová je najbežnejšie využívanou formou.

 

Úľava od bolesti

Kryoterapiu využívajú športovci na bežnej báze. Nielenže urýchľuje regeneráciu po výkone, tým že okysličuje svalové vlákna a dodáva im živiny, dokáže tiež uľaviť d bolesti a následne liečiť aj niektoré chronické ochorenia akým je aj spomínaná artritída.

 

Chudnutie

Táto metóda síce nezabezpečí instantné chudnutie, no tým, že telo radikálne ochladí, núti ho následne sa ohrievať, čím spáli oveľa viac kalórií ako bežne. V tomto stave navyše telo ostáva ešte niekoľko hodín po procedúre.

 

Redukcia zápalov

Procedúra funguje aj protizápalovo a veľmi podobne ako ľad, ktorý prikladáte na ranu či opuch. Okamžite dokáže zápal stiahnuť a tým urýchliť hojenie rán. Oproti ľadu však dokáže bojovať s niekoľkými zápalmi naraz. Dokáže riešiť aj komplexné zápalové ochorenia akým je napríklad ekzém.

 

Redukcia stresu a napätia

Kryoterapia je takisto účinným zlepšovačom nálady, dokáže zlepšovať prejavy despresií, stresu a napätia, pretože stimuluje tvorbu a následné vyplavovanie endorfínov do krvného obehu.

Najnovšie zo sekcie krásaŠport a fitness | 22.feb 2019

FIBO 2019 – To najlepšie zo sveta športu...

Predstavte si miesto, kde nájdete to najlepšie zo sveta športu, krásy, zdravia a wellness. Aj keď to znie ako utópia, takéto...


Trendy krasa | 20.feb 2019

Beauty trendy z LFW

Londýnsky Fashion Week priniesol úplne iný pohľad na beauty trendy ako ten v New Yorku. Namiesto prezentácie konkrétnych trendov sa sústredil...


Vlasy | 20.feb 2019

Ako sa nosia vlasové doplnky podľa stree...

Okrem nekonečnej outfitovej inšpirácie nám módne bloggerky aj modelky ponúkajú ich pohľad na vlasové doplnky a ich využitie. Nosia sa totiž...


Trendy krasa | 16.feb 2019

Beauty trendy z NYFW

Extra dlhé riasy, zamatové stuhy vo vlasoch a perly na nechtoch. Toto všetko a ešte omnoho viac priniesol newyorský Týždeň módy. Terakota, Cushnie Matné...

podbanske resort 300x600

banner.300x600 miluska

podbanske resort 300x600

banner.300x600 miluska

zima 2018 topfashion vpravo

 tlacitko kupit2

Naše tipy

Nový veľký trend: Škaredé šaty

Škaredá móda je tu s nami už dlhšie, no pokiaľ ste si mysleli, že už pomaly prestáva verejnosť ...

Nový džínsový trend: Colorblock Jeans

Niekedy sú také dni, kedy nemáte chuť vymýšľať, čo na seba. Siahnete po obľúbených džínsoch a oversi...

Kabelkové trendy na rok 2019

Väčšina z nás nakupuje kabelky s tým, že s nimi počíta nejaký ten rok. Ide teda najmä...