Kryoterapia vôbec nie je novinkou na trhu, no až teraz jej podľahli okrem športovcov aj svetové topmodelky. Prečo? Okrem toho, že má priaznivé účinky na regeneráciu, množstvo zdravotných benefitov, poteší vás aj svojimi účinkami v oblasti chudnutia a formovania postavy.

 

kryo

 

 

Čo je to kryoterapia?

Kryoterapia bola vynájdená v roku 1978 v Japonsku ako liečba artritídy. Odvtedy sa však úspešne implementovala do západnej medicíny a stala sa súčasťou zdravého životného štýlu športovcov aj nešportovcov. Dokáže totiž efektívne zápasiť s bolesťou svalstva, urýchľuje hojenie rán a bojuje proti zápalovým procesom. Podstatou kryoterapie je teda ľadový vzduch, ktorý dokáže ochladiť povrch pokožky na 10 až -1 stupeň, dosahuje sa to teplotou -80 až -180 stupňov. Táto teplota sa dosahuje tekutým dusíkom, ktorý je vyplavovaný do kryokomory.

Aj napriek tomu, že človek neprichádza do priameho kontaktu s dusíkom, tento plyn vysiela do mozgu signál, ktorý spúšťa ochladzovanie, tým, že telo sa snaží udržať normálnu teplotu, začnú vyplavovať a svalstvo sa zase začne obohadzovať kyslíkom, enzýmami a inými výživnými látkami. Existujú dva typy kryoterapie- celotelová a lokálna, pričom celotelová je najbežnejšie využívanou formou.

 

Úľava od bolesti

Kryoterapiu využívajú športovci na bežnej báze. Nielenže urýchľuje regeneráciu po výkone, tým že okysličuje svalové vlákna a dodáva im živiny, dokáže tiež uľaviť d bolesti a následne liečiť aj niektoré chronické ochorenia akým je aj spomínaná artritída.

 

Chudnutie

Táto metóda síce nezabezpečí instantné chudnutie, no tým, že telo radikálne ochladí, núti ho následne sa ohrievať, čím spáli oveľa viac kalórií ako bežne. V tomto stave navyše telo ostáva ešte niekoľko hodín po procedúre.

 

Redukcia zápalov

Procedúra funguje aj protizápalovo a veľmi podobne ako ľad, ktorý prikladáte na ranu či opuch. Okamžite dokáže zápal stiahnuť a tým urýchliť hojenie rán. Oproti ľadu však dokáže bojovať s niekoľkými zápalmi naraz. Dokáže riešiť aj komplexné zápalové ochorenia akým je napríklad ekzém.

 

Redukcia stresu a napätia

Kryoterapia je takisto účinným zlepšovačom nálady, dokáže zlepšovať prejavy despresií, stresu a napätia, pretože stimuluje tvorbu a následné vyplavovanie endorfínov do krvného obehu.

Najnovšie zo sekcie krásaŠport a fitness | 12.dec 2018

Vianoce 2018: Pre športových nadšencov

Športovci vo vašom okolí sa majú na čo tešiť! Našli sme totiž množstvo štýlových a zároveň funkčných kúskov, z ktorých budú perfektné...


Dermaplaning: Keď si tvár holia aj ženy

Dermaplaning, alebo inak nazvané holenie tváre, nie je novinkou v beauty priemysle. Prečo si však našiel svoju cestu späť na...


Kaktusová voda pre pleť

Postrehli ste stúpajúcu popularitu kaktusovej vody v beauty priemysle? S čím všetkým dokáže táto rastlina pomôcť? Kaktusová voda sa získava priamo...


Líčenie | 07.dec 2018

Chanel Métiers d’Art: Staroveká Egypťank...

Karl Lagerfeld sa na jednu noc stal faraónom a do New Yorku priniesol zástup starovekých, egyptských bohýň odetých do Chanelu...

podbanske resort 300x600

banner.300x600 miluska

podbanske resort 300x600

banner.300x600 miluska

01

 tlacitko kupit2

Naše tipy

Vianočný stromček podľa Diane Von Furste...

Londýnsky hotel Claridge’s sa každý rok spojí s významným módnym domom alebo dizajnérom, ktorý mu na...

Zimné must-haves podľa Insta-girls

S príchodom zimy už viac nie je také jednoduché experimentovať a na prvé miesto v prioritách nahrádz...

Najpopulárnejšie značky na Instagrame

Instagram sa stal jedným z najdôležitejších platforiem nielen pre hľadanie inšpirácie vo varení, ces...