Kryoterapia vôbec nie je novinkou na trhu, no až teraz jej podľahli okrem športovcov aj svetové topmodelky. Prečo? Okrem toho, že má priaznivé účinky na regeneráciu, množstvo zdravotných benefitov, poteší vás aj svojimi účinkami v oblasti chudnutia a formovania postavy.

 

kryo

 

 

Čo je to kryoterapia?

Kryoterapia bola vynájdená v roku 1978 v Japonsku ako liečba artritídy. Odvtedy sa však úspešne implementovala do západnej medicíny a stala sa súčasťou zdravého životného štýlu športovcov aj nešportovcov. Dokáže totiž efektívne zápasiť s bolesťou svalstva, urýchľuje hojenie rán a bojuje proti zápalovým procesom. Podstatou kryoterapie je teda ľadový vzduch, ktorý dokáže ochladiť povrch pokožky na 10 až -1 stupeň, dosahuje sa to teplotou -80 až -180 stupňov. Táto teplota sa dosahuje tekutým dusíkom, ktorý je vyplavovaný do kryokomory.

Aj napriek tomu, že človek neprichádza do priameho kontaktu s dusíkom, tento plyn vysiela do mozgu signál, ktorý spúšťa ochladzovanie, tým, že telo sa snaží udržať normálnu teplotu, začnú vyplavovať a svalstvo sa zase začne obohadzovať kyslíkom, enzýmami a inými výživnými látkami. Existujú dva typy kryoterapie- celotelová a lokálna, pričom celotelová je najbežnejšie využívanou formou.

 

Úľava od bolesti

Kryoterapiu využívajú športovci na bežnej báze. Nielenže urýchľuje regeneráciu po výkone, tým že okysličuje svalové vlákna a dodáva im živiny, dokáže tiež uľaviť d bolesti a následne liečiť aj niektoré chronické ochorenia akým je aj spomínaná artritída.

 

Chudnutie

Táto metóda síce nezabezpečí instantné chudnutie, no tým, že telo radikálne ochladí, núti ho následne sa ohrievať, čím spáli oveľa viac kalórií ako bežne. V tomto stave navyše telo ostáva ešte niekoľko hodín po procedúre.

 

Redukcia zápalov

Procedúra funguje aj protizápalovo a veľmi podobne ako ľad, ktorý prikladáte na ranu či opuch. Okamžite dokáže zápal stiahnuť a tým urýchliť hojenie rán. Oproti ľadu však dokáže bojovať s niekoľkými zápalmi naraz. Dokáže riešiť aj komplexné zápalové ochorenia akým je napríklad ekzém.

 

Redukcia stresu a napätia

Kryoterapia je takisto účinným zlepšovačom nálady, dokáže zlepšovať prejavy despresií, stresu a napätia, pretože stimuluje tvorbu a následné vyplavovanie endorfínov do krvného obehu.

Najnovšie zo sekcie krásaBeauty Sleep: Najlepšie nočné masky

Beauty Sleep alebo spánok pre krásu dostáva skutočnú podobu vďaka špecializovanej starostlivosti. Tieto masky dožičia vašej pleti poriadnu dávku výživy...


Šport a fitness | 18.okt 2018

Aké wellness trendy nás čakajú?

Čoraz viac ľudí sa zaujíma nielen o svoj vzhľad, ale aj zdravie a s tým súvisiaci životný štýl. Vnútorná a vonkajšia krása idú ruka...


Čo je to vlastne micelárna voda?

O micelárnej vode zrejme počuli už všetci, a mnohí z nás ju možno aj majú doma a používajú ju bez toho, aby presne vedeli...


Líčenie | 17.okt 2018

Najkrajšie kozmetické štetce

Už dávno neplatí, že kozmetické štetce by mali spĺňať iba svoju funkčnú stránku. Aj tie totiž podliehajú dizajnu a módnym trendom...

FashionLive banner 300x300

FashionLive banner 300x300

01

 tlacitko kupit2

tuireisecenter dovolenka 1

Naše tipy

Revolúcia v móde podľa Alexandra McQueen...

Po New Yorku prišla unikátna výstava Alexander McQueen do Bratislavy! Výklad obchodu sa tak galerijn...

Výročná výstava značky ETRO

Keď sa povie ETRO, mnohým ľuďom okamžite napadne ich typický slzičkový, farebný vzor. Práve jemu je ...

Premiéra filmu McQUEEN

Alexander McQueen: „DAJTE MI ČAS A JA VÁM PRINESIEM REVOLÚCIU“  Exkluzívna premiéra filmu ...