Zdravé telo a fit línia nie je záležitosťou, o ktorú by sme sa mali zaujímať iba v lete, ale po celý rok. Poradíme vám preto, ako do svojho režimu a stravovania zakomponovať niekoľko zvykov, ktoré sa postarajú o lepší metabolizmus a zdravší tráviaci systém.

 

meta

 

 

1. Správne raňajky

Skôr ako na veľkosť porcií by ste si mali dávať na voľbu potravín, a platí to pri každom jedle počas dňa. Pri raňajkách by ste sa však mali vyhnúť potravinám s vysokým obsahom cukru, ktorý sa postará o krátke zvýšenie energie, no nevystačíte si s ňou až do obeda. Zvoľte potraviny s vysokým obsahom proteínov doplnené zdravým tukom a vlákninou.

 

2. Zelený čaj

Okrem toho, že zelený čaj dokonale naštartuje vašu myseľ kvôli vysokému obsahu kofeínu, vďaka prítomnosti látky EGCG (Epilokatecgín galát) aj naštartuje metabolizmus. Dajte si však pozor na príjem množstva kofeínu, ktorý môže spôsobiť zavodnenie najmä v okolí pásu.

 

3. Vláknina

Vzhľadom na to, že naše telo nedokáže stráviť vlákninu, zabezpečí urýchlenie metabolizmu. Prečo? Pretože sa pokúsi prijatú vlákninu stráviť, okamžite sa naštartuje a začne pracovať. Existujú 2 typy vlákniny, prvou je taká, ktorá na seba viaže vodu a tým naberá na objeme, preto sa dokážeme cítiť viac sýti. Druhá je taká, ktorá našim tráviacim systémom len prejde. Obe by sme však mali zaradiť so nášho jedálnička, nielen z dôvodu chudnutia, ale aj zdravého trávenia.

 

4. Budujte svalstvo

Viac svalstva = rýchlejšie trávenie. Čím viac svalov totiž máme, tým viac energie naše telo spotrebuje. Kľúčom k rýchlejšiemu metabolizmu je preto konzistentné budovanie svalov.

 

5. Pozor na mikronutrienty

Okrem toho, že si dávate pozor na príjem základných makronutrientov akými sú sacharidy, bielkoviny a tuky, mali by ste dbať aj na príjem mikronutrienov. Medzi tie patria minerály a vitamíny. Vitamíny C, D a E dokážu priaznivo stimulovať metabolizmus a zabezpečiť tak jeho zdravú funkciu.

Najnovšie zo sekcie krásaŠport a fitness | 22.feb 2019

FIBO 2019 – To najlepšie zo sveta športu...

Predstavte si miesto, kde nájdete to najlepšie zo sveta športu, krásy, zdravia a wellness. Aj keď to znie ako utópia, takéto...


Trendy krasa | 20.feb 2019

Beauty trendy z LFW

Londýnsky Fashion Week priniesol úplne iný pohľad na beauty trendy ako ten v New Yorku. Namiesto prezentácie konkrétnych trendov sa sústredil...


Vlasy | 20.feb 2019

Ako sa nosia vlasové doplnky podľa stree...

Okrem nekonečnej outfitovej inšpirácie nám módne bloggerky aj modelky ponúkajú ich pohľad na vlasové doplnky a ich využitie. Nosia sa totiž...


Trendy krasa | 16.feb 2019

Beauty trendy z NYFW

Extra dlhé riasy, zamatové stuhy vo vlasoch a perly na nechtoch. Toto všetko a ešte omnoho viac priniesol newyorský Týždeň módy. Terakota, Cushnie Matné...

podbanske resort 300x600

banner.300x600 miluska

podbanske resort 300x600

banner.300x600 miluska

zima 2018 topfashion vpravo

 tlacitko kupit2

Naše tipy

Nový veľký trend: Škaredé šaty

Škaredá móda je tu s nami už dlhšie, no pokiaľ ste si mysleli, že už pomaly prestáva verejnosť ...

Nový džínsový trend: Colorblock Jeans

Niekedy sú také dni, kedy nemáte chuť vymýšľať, čo na seba. Siahnete po obľúbených džínsoch a oversi...

Kabelkové trendy na rok 2019

Väčšina z nás nakupuje kabelky s tým, že s nimi počíta nejaký ten rok. Ide teda najmä...