Zdravé telo a fit línia nie je záležitosťou, o ktorú by sme sa mali zaujímať iba v lete, ale po celý rok. Poradíme vám preto, ako do svojho režimu a stravovania zakomponovať niekoľko zvykov, ktoré sa postarajú o lepší metabolizmus a zdravší tráviaci systém.

 

meta

 

 

1. Správne raňajky

Skôr ako na veľkosť porcií by ste si mali dávať na voľbu potravín, a platí to pri každom jedle počas dňa. Pri raňajkách by ste sa však mali vyhnúť potravinám s vysokým obsahom cukru, ktorý sa postará o krátke zvýšenie energie, no nevystačíte si s ňou až do obeda. Zvoľte potraviny s vysokým obsahom proteínov doplnené zdravým tukom a vlákninou.

 

2. Zelený čaj

Okrem toho, že zelený čaj dokonale naštartuje vašu myseľ kvôli vysokému obsahu kofeínu, vďaka prítomnosti látky EGCG (Epilokatecgín galát) aj naštartuje metabolizmus. Dajte si však pozor na príjem množstva kofeínu, ktorý môže spôsobiť zavodnenie najmä v okolí pásu.

 

3. Vláknina

Vzhľadom na to, že naše telo nedokáže stráviť vlákninu, zabezpečí urýchlenie metabolizmu. Prečo? Pretože sa pokúsi prijatú vlákninu stráviť, okamžite sa naštartuje a začne pracovať. Existujú 2 typy vlákniny, prvou je taká, ktorá na seba viaže vodu a tým naberá na objeme, preto sa dokážeme cítiť viac sýti. Druhá je taká, ktorá našim tráviacim systémom len prejde. Obe by sme však mali zaradiť so nášho jedálnička, nielen z dôvodu chudnutia, ale aj zdravého trávenia.

 

4. Budujte svalstvo

Viac svalstva = rýchlejšie trávenie. Čím viac svalov totiž máme, tým viac energie naše telo spotrebuje. Kľúčom k rýchlejšiemu metabolizmu je preto konzistentné budovanie svalov.

 

5. Pozor na mikronutrienty

Okrem toho, že si dávate pozor na príjem základných makronutrientov akými sú sacharidy, bielkoviny a tuky, mali by ste dbať aj na príjem mikronutrienov. Medzi tie patria minerály a vitamíny. Vitamíny C, D a E dokážu priaznivo stimulovať metabolizmus a zabezpečiť tak jeho zdravú funkciu.

Najnovšie zo sekcie krásaBeauty Sleep: Najlepšie nočné masky

Beauty Sleep alebo spánok pre krásu dostáva skutočnú podobu vďaka špecializovanej starostlivosti. Tieto masky dožičia vašej pleti poriadnu dávku výživy...


Šport a fitness | 18.okt 2018

Aké wellness trendy nás čakajú?

Čoraz viac ľudí sa zaujíma nielen o svoj vzhľad, ale aj zdravie a s tým súvisiaci životný štýl. Vnútorná a vonkajšia krása idú ruka...


Čo je to vlastne micelárna voda?

O micelárnej vode zrejme počuli už všetci, a mnohí z nás ju možno aj majú doma a používajú ju bez toho, aby presne vedeli...


Líčenie | 17.okt 2018

Najkrajšie kozmetické štetce

Už dávno neplatí, že kozmetické štetce by mali spĺňať iba svoju funkčnú stránku. Aj tie totiž podliehajú dizajnu a módnym trendom...

FashionLive banner 300x300

FashionLive banner 300x300

01

 tlacitko kupit2

tuireisecenter dovolenka 1

Naše tipy

Revolúcia v móde podľa Alexandra McQueen...

Po New Yorku prišla unikátna výstava Alexander McQueen do Bratislavy! Výklad obchodu sa tak galerijn...

Výročná výstava značky ETRO

Keď sa povie ETRO, mnohým ľuďom okamžite napadne ich typický slzičkový, farebný vzor. Práve jemu je ...

Premiéra filmu McQUEEN

Alexander McQueen: „DAJTE MI ČAS A JA VÁM PRINESIEM REVOLÚCIU“  Exkluzívna premiéra filmu ...