Zdravé telo a fit línia nie je záležitosťou, o ktorú by sme sa mali zaujímať iba v lete, ale po celý rok. Poradíme vám preto, ako do svojho režimu a stravovania zakomponovať niekoľko zvykov, ktoré sa postarajú o lepší metabolizmus a zdravší tráviaci systém.

 

meta

 

 

1. Správne raňajky

Skôr ako na veľkosť porcií by ste si mali dávať na voľbu potravín, a platí to pri každom jedle počas dňa. Pri raňajkách by ste sa však mali vyhnúť potravinám s vysokým obsahom cukru, ktorý sa postará o krátke zvýšenie energie, no nevystačíte si s ňou až do obeda. Zvoľte potraviny s vysokým obsahom proteínov doplnené zdravým tukom a vlákninou.

 

2. Zelený čaj

Okrem toho, že zelený čaj dokonale naštartuje vašu myseľ kvôli vysokému obsahu kofeínu, vďaka prítomnosti látky EGCG (Epilokatecgín galát) aj naštartuje metabolizmus. Dajte si však pozor na príjem množstva kofeínu, ktorý môže spôsobiť zavodnenie najmä v okolí pásu.

 

3. Vláknina

Vzhľadom na to, že naše telo nedokáže stráviť vlákninu, zabezpečí urýchlenie metabolizmu. Prečo? Pretože sa pokúsi prijatú vlákninu stráviť, okamžite sa naštartuje a začne pracovať. Existujú 2 typy vlákniny, prvou je taká, ktorá na seba viaže vodu a tým naberá na objeme, preto sa dokážeme cítiť viac sýti. Druhá je taká, ktorá našim tráviacim systémom len prejde. Obe by sme však mali zaradiť so nášho jedálnička, nielen z dôvodu chudnutia, ale aj zdravého trávenia.

 

4. Budujte svalstvo

Viac svalstva = rýchlejšie trávenie. Čím viac svalov totiž máme, tým viac energie naše telo spotrebuje. Kľúčom k rýchlejšiemu metabolizmu je preto konzistentné budovanie svalov.

 

5. Pozor na mikronutrienty

Okrem toho, že si dávate pozor na príjem základných makronutrientov akými sú sacharidy, bielkoviny a tuky, mali by ste dbať aj na príjem mikronutrienov. Medzi tie patria minerály a vitamíny. Vitamíny C, D a E dokážu priaznivo stimulovať metabolizmus a zabezpečiť tak jeho zdravú funkciu.

Najnovšie zo sekcie krásaKtorý fototyp ste a aké SPF potrebujete?

Vedeli ste, že až 50% Európaniek vo veku 15-25 rokov sa opaľuje bez použitia opaľovacieho krému so SPF? Niektoré dokonca...


Sila prírody v kozmetike

Aj napriek tomu, že moderná kozmetika ponúka najnovšie inovácie a technológie, množstvo z nás sa vracia k základom, ktoré ponúka sama príroda. Práve...


Ako sa správne opaľovať?

Pokiaľ ste si mysleli, že neexistuje správne a nesprávne opaľovanie, vyvedieme vás z omylu. Počas leta je nevyhnutné chrániť pokožku pred silnými...


Trendy krasa | 15.júl 2019

Letná manikúra inšpirovaná Týždňami Módy

Niekedy stačí jediný detail, ktorý vyzdvihne outfit a celkovú vizáž. Tým detailom môžu byť aj vaše nechty, ktoré sú dokonalou čerešničkou...

banner.300x600 miluska

banner.300x600 miluska

summer01

 tlacitko kupit2

Naše tipy

NEHERA – Nekonvenčná móda so silným príb...

„Nehera šije šaty dobre“ – rokmi preverený slogan, ktorý hovorí za všetko aj dnes. Jan Nehera bol je...

Beauty Day s Dominikou Donigovou

I keď sa Dominika môže pýšiť titulom z hudobného konzervatória, nechala sa nakoniec zlákať úplne iný...

Vlasové doplnky na leto

Aj toho najväčšieho odporcu vlasových doplnkov určite presvedčíme, že sponky, gumičky či čelenky sú ...