Zdravé telo a fit línia nie je záležitosťou, o ktorú by sme sa mali zaujímať iba v lete, ale po celý rok. Poradíme vám preto, ako do svojho režimu a stravovania zakomponovať niekoľko zvykov, ktoré sa postarajú o lepší metabolizmus a zdravší tráviaci systém.

 

meta

 

 

1. Správne raňajky

Skôr ako na veľkosť porcií by ste si mali dávať na voľbu potravín, a platí to pri každom jedle počas dňa. Pri raňajkách by ste sa však mali vyhnúť potravinám s vysokým obsahom cukru, ktorý sa postará o krátke zvýšenie energie, no nevystačíte si s ňou až do obeda. Zvoľte potraviny s vysokým obsahom proteínov doplnené zdravým tukom a vlákninou.

 

2. Zelený čaj

Okrem toho, že zelený čaj dokonale naštartuje vašu myseľ kvôli vysokému obsahu kofeínu, vďaka prítomnosti látky EGCG (Epilokatecgín galát) aj naštartuje metabolizmus. Dajte si však pozor na príjem množstva kofeínu, ktorý môže spôsobiť zavodnenie najmä v okolí pásu.

 

3. Vláknina

Vzhľadom na to, že naše telo nedokáže stráviť vlákninu, zabezpečí urýchlenie metabolizmu. Prečo? Pretože sa pokúsi prijatú vlákninu stráviť, okamžite sa naštartuje a začne pracovať. Existujú 2 typy vlákniny, prvou je taká, ktorá na seba viaže vodu a tým naberá na objeme, preto sa dokážeme cítiť viac sýti. Druhá je taká, ktorá našim tráviacim systémom len prejde. Obe by sme však mali zaradiť so nášho jedálnička, nielen z dôvodu chudnutia, ale aj zdravého trávenia.

 

4. Budujte svalstvo

Viac svalstva = rýchlejšie trávenie. Čím viac svalov totiž máme, tým viac energie naše telo spotrebuje. Kľúčom k rýchlejšiemu metabolizmu je preto konzistentné budovanie svalov.

 

5. Pozor na mikronutrienty

Okrem toho, že si dávate pozor na príjem základných makronutrientov akými sú sacharidy, bielkoviny a tuky, mali by ste dbať aj na príjem mikronutrienov. Medzi tie patria minerály a vitamíny. Vitamíny C, D a E dokážu priaznivo stimulovať metabolizmus a zabezpečiť tak jeho zdravú funkciu.

Najnovšie zo sekcie krásaŠport a fitness | 12.dec 2018

Vianoce 2018: Pre športových nadšencov

Športovci vo vašom okolí sa majú na čo tešiť! Našli sme totiž množstvo štýlových a zároveň funkčných kúskov, z ktorých budú perfektné...


Dermaplaning: Keď si tvár holia aj ženy

Dermaplaning, alebo inak nazvané holenie tváre, nie je novinkou v beauty priemysle. Prečo si však našiel svoju cestu späť na...


Kaktusová voda pre pleť

Postrehli ste stúpajúcu popularitu kaktusovej vody v beauty priemysle? S čím všetkým dokáže táto rastlina pomôcť? Kaktusová voda sa získava priamo...


Líčenie | 07.dec 2018

Chanel Métiers d’Art: Staroveká Egypťank...

Karl Lagerfeld sa na jednu noc stal faraónom a do New Yorku priniesol zástup starovekých, egyptských bohýň odetých do Chanelu...

podbanske resort 300x600

banner.300x600 miluska

podbanske resort 300x600

banner.300x600 miluska

01

 tlacitko kupit2

Naše tipy

Vianočný stromček podľa Diane Von Furste...

Londýnsky hotel Claridge’s sa každý rok spojí s významným módnym domom alebo dizajnérom, ktorý mu na...

Zimné must-haves podľa Insta-girls

S príchodom zimy už viac nie je také jednoduché experimentovať a na prvé miesto v prioritách nahrádz...

Najpopulárnejšie značky na Instagrame

Instagram sa stal jedným z najdôležitejších platforiem nielen pre hľadanie inšpirácie vo varení, ces...