Zdravé telo a fit línia nie je záležitosťou, o ktorú by sme sa mali zaujímať iba v lete, ale po celý rok. Poradíme vám preto, ako do svojho režimu a stravovania zakomponovať niekoľko zvykov, ktoré sa postarajú o lepší metabolizmus a zdravší tráviaci systém.

 

meta

 

 

1. Správne raňajky

Skôr ako na veľkosť porcií by ste si mali dávať na voľbu potravín, a platí to pri každom jedle počas dňa. Pri raňajkách by ste sa však mali vyhnúť potravinám s vysokým obsahom cukru, ktorý sa postará o krátke zvýšenie energie, no nevystačíte si s ňou až do obeda. Zvoľte potraviny s vysokým obsahom proteínov doplnené zdravým tukom a vlákninou.

 

2. Zelený čaj

Okrem toho, že zelený čaj dokonale naštartuje vašu myseľ kvôli vysokému obsahu kofeínu, vďaka prítomnosti látky EGCG (Epilokatecgín galát) aj naštartuje metabolizmus. Dajte si však pozor na príjem množstva kofeínu, ktorý môže spôsobiť zavodnenie najmä v okolí pásu.

 

3. Vláknina

Vzhľadom na to, že naše telo nedokáže stráviť vlákninu, zabezpečí urýchlenie metabolizmu. Prečo? Pretože sa pokúsi prijatú vlákninu stráviť, okamžite sa naštartuje a začne pracovať. Existujú 2 typy vlákniny, prvou je taká, ktorá na seba viaže vodu a tým naberá na objeme, preto sa dokážeme cítiť viac sýti. Druhá je taká, ktorá našim tráviacim systémom len prejde. Obe by sme však mali zaradiť so nášho jedálnička, nielen z dôvodu chudnutia, ale aj zdravého trávenia.

 

4. Budujte svalstvo

Viac svalstva = rýchlejšie trávenie. Čím viac svalov totiž máme, tým viac energie naše telo spotrebuje. Kľúčom k rýchlejšiemu metabolizmu je preto konzistentné budovanie svalov.

 

5. Pozor na mikronutrienty

Okrem toho, že si dávate pozor na príjem základných makronutrientov akými sú sacharidy, bielkoviny a tuky, mali by ste dbať aj na príjem mikronutrienov. Medzi tie patria minerály a vitamíny. Vitamíny C, D a E dokážu priaznivo stimulovať metabolizmus a zabezpečiť tak jeho zdravú funkciu.

Najnovšie zo sekcie krása5 beauty trikov so sódou bikarbónou

Kto by povedal, že sóda bikarbóna dokáže pomôcť aj mimo kuchyne? Našli sme jej 5 využití, ktoré vám pomôžu pri...


Domáca arómaterapia

Sila vône je známa už veľmi dlhú dobu, prečo si teda nenamiešať vonné zmesi podľa vlastných požiadaviek a preferencií?  


Trendy krasa | 10.aug 2018

Zrkadlá prepojené s technológiou

Určite uznáte, že pri líčení veľmi záleží na svetle aj na type zrkadla. Vďaka kombinácií správneho osvetlenia a praktického zrkadla...


Beauty tipy do letných horúčav

Aj napriek tomu, že milujeme leto, niekedy nám dá zabrať. Ako sa však vysporiadať s horúčavami a stále vyzerať upravene?...

tf leto 2018 baner

 tlacitko kupit2

Naše tipy

4 múzy Pirelli kalendára 2019

Pirelli Calendar na rok 2019 objavuje príbehy 4 žien: Gigi Hadid, Julia Garner, Laetitia Casta a Mis...

Chopard bude vyrábať len udržateľné šper...

Udržateľnosť, etika a ekológia sa netýkajú výhradne odevov, ale aj šperkov. Priekopníkom v inováciác...

Nafukovačky z dielne Missoni

Neviete si predstaviť leto bez zábavných nafukovačiek vo forme donutov, labutí a iných insta-friendl...