V lete sa o svoje postavy zaujímame asi ešte o niečo viac ako bežne. Najmä kvôli tomu, že naše telá vystavujeme na obdiv cudzím ľuďom na plážach a pri bazénoch, kde sa nevyhneme hodnotiacim pohľadom.

 

gym

 

 

Ak patríte teda k tým z nás, ktorí sa snažia v lete vyzerať čo najlepšie, trávite hodiny vo fitku a počítate kalórie, máme pre vás 4 mýty o chudnutí a spaľovaní, ktorým by ste sa mali zďaleka vyhnúť.

Jesť menej zrýchľuje metabolizmus

Pokiaľ už aj vám napadlo, že pokiaľ budete jesť menej, tým rýchlejší bude váš metabolizmus. Opak však je pravdou. Metabolizmus sa pri zmenšených porciách spomaľuje, kvôli tomu, aby si energiu z príjmu potravy dokázal rozdeliť tak, ako obvykle.

 

Kardio je najlepšie na chudnutie

V prvom rade, rýchly metabolizmus nie je to isté ako spaľovanie kalórií. Zatiaľ čo pri kardiu spáli množstvo kalórii, deje sa tak iba pri jeho vykonávaní. Zatiaľ čo silový tréning, ktorý buduje svalstvo, zabezpečuje konzistentné spaľovanie aj po ukončení tréningu.

 

Pridanie objemu spáli viac kalórií

Čím viac tréningu, tým viac spálených kalórií. Týmto pravidlom sa riadi mnohí z nás, avšak nie to tak úplne pravda. Keď svoje telo zaskočíte prehnaným tréningom, dostane sa do zápalového stavu, kedy sa začne brániť a tým prestane efektívne pracovať. Ak chcete tréningom dosiahnuť chudnutie, pridajte radšej záťaž a uberte na objeme.

 

Nízkotučná diéta pomôže schudnúť

Je síce pravda, že jedlá s vysokým obsahom tuku sú najkalorickejšie, no pokiaľ svoje telo oberiete o príjem tuku, postaráte sa o neefektívnu a navyše nezdravú diétu. To, že jedlo obsahuje tuk totiž znamená aj to, že ostanete dlhšie nasýtení, dodáte telu potrebnú výživu. Dôležitá je teda rovnováha, dopriať by ste si mali bielkoviny, sacharidy aj tuky.

Najnovšie zo sekcie krása5 beauty trikov so sódou bikarbónou

Kto by povedal, že sóda bikarbóna dokáže pomôcť aj mimo kuchyne? Našli sme jej 5 využití, ktoré vám pomôžu pri...


Domáca arómaterapia

Sila vône je známa už veľmi dlhú dobu, prečo si teda nenamiešať vonné zmesi podľa vlastných požiadaviek a preferencií?  


Trendy krasa | 10.aug 2018

Zrkadlá prepojené s technológiou

Určite uznáte, že pri líčení veľmi záleží na svetle aj na type zrkadla. Vďaka kombinácií správneho osvetlenia a praktického zrkadla...


Beauty tipy do letných horúčav

Aj napriek tomu, že milujeme leto, niekedy nám dá zabrať. Ako sa však vysporiadať s horúčavami a stále vyzerať upravene?...

tf leto 2018 baner

 tlacitko kupit2

Naše tipy

4 múzy Pirelli kalendára 2019

Pirelli Calendar na rok 2019 objavuje príbehy 4 žien: Gigi Hadid, Julia Garner, Laetitia Casta a Mis...

Chopard bude vyrábať len udržateľné šper...

Udržateľnosť, etika a ekológia sa netýkajú výhradne odevov, ale aj šperkov. Priekopníkom v inováciác...

Nafukovačky z dielne Missoni

Neviete si predstaviť leto bez zábavných nafukovačiek vo forme donutov, labutí a iných insta-friendl...