V lete sa o svoje postavy zaujímame asi ešte o niečo viac ako bežne. Najmä kvôli tomu, že naše telá vystavujeme na obdiv cudzím ľuďom na plážach a pri bazénoch, kde sa nevyhneme hodnotiacim pohľadom.

 

gym

 

 

Ak patríte teda k tým z nás, ktorí sa snažia v lete vyzerať čo najlepšie, trávite hodiny vo fitku a počítate kalórie, máme pre vás 4 mýty o chudnutí a spaľovaní, ktorým by ste sa mali zďaleka vyhnúť.

Jesť menej zrýchľuje metabolizmus

Pokiaľ už aj vám napadlo, že pokiaľ budete jesť menej, tým rýchlejší bude váš metabolizmus. Opak však je pravdou. Metabolizmus sa pri zmenšených porciách spomaľuje, kvôli tomu, aby si energiu z príjmu potravy dokázal rozdeliť tak, ako obvykle.

 

Kardio je najlepšie na chudnutie

V prvom rade, rýchly metabolizmus nie je to isté ako spaľovanie kalórií. Zatiaľ čo pri kardiu spáli množstvo kalórii, deje sa tak iba pri jeho vykonávaní. Zatiaľ čo silový tréning, ktorý buduje svalstvo, zabezpečuje konzistentné spaľovanie aj po ukončení tréningu.

 

Pridanie objemu spáli viac kalórií

Čím viac tréningu, tým viac spálených kalórií. Týmto pravidlom sa riadi mnohí z nás, avšak nie to tak úplne pravda. Keď svoje telo zaskočíte prehnaným tréningom, dostane sa do zápalového stavu, kedy sa začne brániť a tým prestane efektívne pracovať. Ak chcete tréningom dosiahnuť chudnutie, pridajte radšej záťaž a uberte na objeme.

 

Nízkotučná diéta pomôže schudnúť

Je síce pravda, že jedlá s vysokým obsahom tuku sú najkalorickejšie, no pokiaľ svoje telo oberiete o príjem tuku, postaráte sa o neefektívnu a navyše nezdravú diétu. To, že jedlo obsahuje tuk totiž znamená aj to, že ostanete dlhšie nasýtení, dodáte telu potrebnú výživu. Dôležitá je teda rovnováha, dopriať by ste si mali bielkoviny, sacharidy aj tuky.

Najnovšie zo sekcie krásaLíčenie | 07.dec 2018

Chanel Métiers d’Art: Staroveká Egypťank...

Karl Lagerfeld sa na jednu noc stal faraónom a do New Yorku priniesol zástup starovekých, egyptských bohýň odetých do Chanelu...


Vlasy | 07.dec 2018

Party šperky do vlasov

Party sezóna sa netýka výhradne oblečenia, ale aj doplnkov a šperkov. My sme však našli také šperky, ktoré ozdobia vaše...


Vlasy | 06.dec 2018

Party Season: Drdol na 6 spôsobov

Predvianočné obdobie je plné rôznych večierkov a osláv. Nasledované je silvestrovskými oslavami, kedy sa po krátkej odmlke opäť vraciame k žúrom. Ako...


Trendy krasa | 29.nov 2018

10 x zimná manikúra

Riadite sa pri nechtovom dizajne sezónami? Pokiaľ áno, máme pre vás niekoľko tipov, ktoré by mohli inšpirovať vašu zimnú manikúru...

podbanske resort 300x600

banner.300x600 miluska

podbanske resort 300x600

banner.300x600 miluska

01

 tlacitko kupit2

Naše tipy

Najkrajšie vianočné výklady zo sveta

Vianočné výklady už neodmysliteľne patri k sviatočnej atmosfére. Podčiarkujú jej čaro a vý...

Najpopulárnejšie módne kúsky roka

V priebehu roka sa na módnej scéne prestriedalo množstvo trendov, niektoré veľmi rýchlo prišli, ale ...

10 najvplyvnejších influenceriek roka

S príchodom sociálnych sietí sa akoby rozsypalo vrece s influencermi či módnymi bloggerkam...