V lete sa o svoje postavy zaujímame asi ešte o niečo viac ako bežne. Najmä kvôli tomu, že naše telá vystavujeme na obdiv cudzím ľuďom na plážach a pri bazénoch, kde sa nevyhneme hodnotiacim pohľadom.

 

gym

 

 

Ak patríte teda k tým z nás, ktorí sa snažia v lete vyzerať čo najlepšie, trávite hodiny vo fitku a počítate kalórie, máme pre vás 4 mýty o chudnutí a spaľovaní, ktorým by ste sa mali zďaleka vyhnúť.

Jesť menej zrýchľuje metabolizmus

Pokiaľ už aj vám napadlo, že pokiaľ budete jesť menej, tým rýchlejší bude váš metabolizmus. Opak však je pravdou. Metabolizmus sa pri zmenšených porciách spomaľuje, kvôli tomu, aby si energiu z príjmu potravy dokázal rozdeliť tak, ako obvykle.

 

Kardio je najlepšie na chudnutie

V prvom rade, rýchly metabolizmus nie je to isté ako spaľovanie kalórií. Zatiaľ čo pri kardiu spáli množstvo kalórii, deje sa tak iba pri jeho vykonávaní. Zatiaľ čo silový tréning, ktorý buduje svalstvo, zabezpečuje konzistentné spaľovanie aj po ukončení tréningu.

 

Pridanie objemu spáli viac kalórií

Čím viac tréningu, tým viac spálených kalórií. Týmto pravidlom sa riadi mnohí z nás, avšak nie to tak úplne pravda. Keď svoje telo zaskočíte prehnaným tréningom, dostane sa do zápalového stavu, kedy sa začne brániť a tým prestane efektívne pracovať. Ak chcete tréningom dosiahnuť chudnutie, pridajte radšej záťaž a uberte na objeme.

 

Nízkotučná diéta pomôže schudnúť

Je síce pravda, že jedlá s vysokým obsahom tuku sú najkalorickejšie, no pokiaľ svoje telo oberiete o príjem tuku, postaráte sa o neefektívnu a navyše nezdravú diétu. To, že jedlo obsahuje tuk totiž znamená aj to, že ostanete dlhšie nasýtení, dodáte telu potrebnú výživu. Dôležitá je teda rovnováha, dopriať by ste si mali bielkoviny, sacharidy aj tuky.

Najnovšie zo sekcie krásaBeauty Sleep: Najlepšie nočné masky

Beauty Sleep alebo spánok pre krásu dostáva skutočnú podobu vďaka špecializovanej starostlivosti. Tieto masky dožičia vašej pleti poriadnu dávku výživy...


Šport a fitness | 18.okt 2018

Aké wellness trendy nás čakajú?

Čoraz viac ľudí sa zaujíma nielen o svoj vzhľad, ale aj zdravie a s tým súvisiaci životný štýl. Vnútorná a vonkajšia krása idú ruka...


Čo je to vlastne micelárna voda?

O micelárnej vode zrejme počuli už všetci, a mnohí z nás ju možno aj majú doma a používajú ju bez toho, aby presne vedeli...


Líčenie | 17.okt 2018

Najkrajšie kozmetické štetce

Už dávno neplatí, že kozmetické štetce by mali spĺňať iba svoju funkčnú stránku. Aj tie totiž podliehajú dizajnu a módnym trendom...

FashionLive banner 300x300

FashionLive banner 300x300

01

 tlacitko kupit2

tuireisecenter dovolenka 1

Naše tipy

Revolúcia v móde podľa Alexandra McQueen...

Po New Yorku prišla unikátna výstava Alexander McQueen do Bratislavy! Výklad obchodu sa tak galerijn...

Výročná výstava značky ETRO

Keď sa povie ETRO, mnohým ľuďom okamžite napadne ich typický slzičkový, farebný vzor. Práve jemu je ...

Premiéra filmu McQUEEN

Alexander McQueen: „DAJTE MI ČAS A JA VÁM PRINESIEM REVOLÚCIU“  Exkluzívna premiéra filmu ...