V lete sa o svoje postavy zaujímame asi ešte o niečo viac ako bežne. Najmä kvôli tomu, že naše telá vystavujeme na obdiv cudzím ľuďom na plážach a pri bazénoch, kde sa nevyhneme hodnotiacim pohľadom.

 

gym

 

 

Ak patríte teda k tým z nás, ktorí sa snažia v lete vyzerať čo najlepšie, trávite hodiny vo fitku a počítate kalórie, máme pre vás 4 mýty o chudnutí a spaľovaní, ktorým by ste sa mali zďaleka vyhnúť.

Jesť menej zrýchľuje metabolizmus

Pokiaľ už aj vám napadlo, že pokiaľ budete jesť menej, tým rýchlejší bude váš metabolizmus. Opak však je pravdou. Metabolizmus sa pri zmenšených porciách spomaľuje, kvôli tomu, aby si energiu z príjmu potravy dokázal rozdeliť tak, ako obvykle.

 

Kardio je najlepšie na chudnutie

V prvom rade, rýchly metabolizmus nie je to isté ako spaľovanie kalórií. Zatiaľ čo pri kardiu spáli množstvo kalórii, deje sa tak iba pri jeho vykonávaní. Zatiaľ čo silový tréning, ktorý buduje svalstvo, zabezpečuje konzistentné spaľovanie aj po ukončení tréningu.

 

Pridanie objemu spáli viac kalórií

Čím viac tréningu, tým viac spálených kalórií. Týmto pravidlom sa riadi mnohí z nás, avšak nie to tak úplne pravda. Keď svoje telo zaskočíte prehnaným tréningom, dostane sa do zápalového stavu, kedy sa začne brániť a tým prestane efektívne pracovať. Ak chcete tréningom dosiahnuť chudnutie, pridajte radšej záťaž a uberte na objeme.

 

Nízkotučná diéta pomôže schudnúť

Je síce pravda, že jedlá s vysokým obsahom tuku sú najkalorickejšie, no pokiaľ svoje telo oberiete o príjem tuku, postaráte sa o neefektívnu a navyše nezdravú diétu. To, že jedlo obsahuje tuk totiž znamená aj to, že ostanete dlhšie nasýtení, dodáte telu potrebnú výživu. Dôležitá je teda rovnováha, dopriať by ste si mali bielkoviny, sacharidy aj tuky.

Najnovšie zo sekcie krásaŠport a fitness | 22.feb 2019

FIBO 2019 – To najlepšie zo sveta športu...

Predstavte si miesto, kde nájdete to najlepšie zo sveta športu, krásy, zdravia a wellness. Aj keď to znie ako utópia, takéto...


Trendy krasa | 20.feb 2019

Beauty trendy z LFW

Londýnsky Fashion Week priniesol úplne iný pohľad na beauty trendy ako ten v New Yorku. Namiesto prezentácie konkrétnych trendov sa sústredil...


Vlasy | 20.feb 2019

Ako sa nosia vlasové doplnky podľa stree...

Okrem nekonečnej outfitovej inšpirácie nám módne bloggerky aj modelky ponúkajú ich pohľad na vlasové doplnky a ich využitie. Nosia sa totiž...


Trendy krasa | 16.feb 2019

Beauty trendy z NYFW

Extra dlhé riasy, zamatové stuhy vo vlasoch a perly na nechtoch. Toto všetko a ešte omnoho viac priniesol newyorský Týždeň módy. Terakota, Cushnie Matné...

podbanske resort 300x600

banner.300x600 miluska

podbanske resort 300x600

banner.300x600 miluska

zima 2018 topfashion vpravo

 tlacitko kupit2

Naše tipy

Nový veľký trend: Škaredé šaty

Škaredá móda je tu s nami už dlhšie, no pokiaľ ste si mysleli, že už pomaly prestáva verejnosť ...

Nový džínsový trend: Colorblock Jeans

Niekedy sú také dni, kedy nemáte chuť vymýšľať, čo na seba. Siahnete po obľúbených džínsoch a oversi...

Kabelkové trendy na rok 2019

Väčšina z nás nakupuje kabelky s tým, že s nimi počíta nejaký ten rok. Ide teda najmä...