Hľadáte efektívnu prípravu pred letnou sezónou, vďaka ktorej si budete môcť dovoliť váš obľúbený pár bikín? V tom prípade zabudnite na extrémne diéty a nereálne detoxy. Choďte na to s rozumom.

 

summerdetox

 

 

1. Citrónová voda s kurkumou

Zrejme ste to už počuli milionkrát, no pokiaľ ste sa ešte doteraz nedonútili začať svoj deň vodou s citrónom, teraz je ten správny čas. Pridajte aj štipku kurkumy, ktorá podporuje prirodzený detox organizmu a stimuluje produkciu enzýmov.

 

2. Soľ z mŕtveho mora

Doprajte si kúpeľ v slanej vode. Nielen kvôli navodenie dovolenkovej atmosféry, ale aj kvôli zbaveniu toxínov, ktoré sa nám usádzajú hlboko v pokožke. Epsomová soľ je známa aj svojimi regeneračnými účinkami, uvoľňuje svalstvo a zmierňuje bolesť kĺbov.

 

3. Vylepšite jedálniček

Nevrhajte sa do neudržateľných, extrémnych diét, ktoré vrcholia jojo efektom a úplným vyhladovaním. Nielenže vaše telo začne zadržiavať viac vody, ale spomalíte si aj metabolizmus, čo môže byť problémom pri normálnom stravovaní. Stavte na vyvážaný jedálniček pozostávajúci z dostatočného množstva proteínov, sacharidov, zdravých tukov a vlákniny.

 

4. Učešte pokožku

Ak ste ešte neobjavili dry brushing, vedzte, že je to ako čarovný prútik na celulitídu. Nezmaže ju síce úplne, no spoločne s pravidelným pohybom a správnou stravou určite pomarančovú kožu zjemní. Masírovanie telovou kefou totiž stimuluje lymfatický systém, vďaka čomu sa naše telo ľahšie zbavuje vody, a vytvára kolagén, ktorý pokožku vyhladzuje.

 

5. Čaj z koreňa púpavy

Poslednou fázou letného detoxu je čaj z koreňa púpavy, nie je to síce lahôdka, avšak pomôže vám vyčistiť pečeň a zároveň je plný vitamínu C a A, ako aj antioxidantov. Navyše je jedným z najúčinnejších odvodňovačov. Nezabudnite však prijímať dostatok minerálov ako magnézium či draslík aby ste sa vyhli kŕčom a vyčerpanosti.

Najnovšie zo sekcie krása5 beauty trikov so sódou bikarbónou

Kto by povedal, že sóda bikarbóna dokáže pomôcť aj mimo kuchyne? Našli sme jej 5 využití, ktoré vám pomôžu pri...


Domáca arómaterapia

Sila vône je známa už veľmi dlhú dobu, prečo si teda nenamiešať vonné zmesi podľa vlastných požiadaviek a preferencií?  


Trendy krasa | 10.aug 2018

Zrkadlá prepojené s technológiou

Určite uznáte, že pri líčení veľmi záleží na svetle aj na type zrkadla. Vďaka kombinácií správneho osvetlenia a praktického zrkadla...


Beauty tipy do letných horúčav

Aj napriek tomu, že milujeme leto, niekedy nám dá zabrať. Ako sa však vysporiadať s horúčavami a stále vyzerať upravene?...

tf leto 2018 baner

 tlacitko kupit2

Naše tipy

4 múzy Pirelli kalendára 2019

Pirelli Calendar na rok 2019 objavuje príbehy 4 žien: Gigi Hadid, Julia Garner, Laetitia Casta a Mis...

Chopard bude vyrábať len udržateľné šper...

Udržateľnosť, etika a ekológia sa netýkajú výhradne odevov, ale aj šperkov. Priekopníkom v inováciác...

Nafukovačky z dielne Missoni

Neviete si predstaviť leto bez zábavných nafukovačiek vo forme donutov, labutí a iných insta-friendl...