Vytvoriť dokonalý make-up nie je len o výbere toho správneho produktu. Pre profesionálne pôsobiacu vizáž budete toho muesieť spraviť o niečo viac. Našťastie vám prinášame návod v jednoduchých 5 krokoch, ktoré vás prevedú celým procesom.

 

makeup

 

 

1. Príprava

Iba správne prirpavená pokožka dokáže vyťažiť maximum z kvalitného make-upu. Pokiaľ sa teda chystáte na výnimočnú udalosť, ktorá si vyžaduje dokonalú vizáž, dajte si záležať na peelingu a dostatočnej hydratácii pleti.

 

2. Základ

Nahraďte produkty s obsahom olejov za prípravky na báze vody. S nimi si dokážete lepšie nanášať make-up, ale aj podkladovú bázu a ostatné líčidlá.

 

3. Nástroje

Nanášanie make-upu by ste mali rozdeliť na niekoľko nástrojov, začnite najskôr kozmetickým štetcom určeným na nanášanie make-upu a postupujte od stredu tváre smerom von. Kozmetickú špongiu zase použite na okrajové časti tváre, tá vytvorí viac transaprentný look.  Výber správnych nástrojov by ste však mali prispôsobiť vašej pleti a jej nedostatkom.

 

4. Menej je viac

Pri líčení platí, čím menej produktu nanesiete, tým lepšie. Pokiaľ je to aspoň trochu možné, skúste nanášať make-up iba na oblasti, ktoré si to skutočne vyžadujú, make-up rozotrite do stratena. Dajte si však záležať na výbere toho správneho odtieňu. 

 

5. Hmla

Ak sa vám však nepodarí aplikovať na tvár optimálne množstvo make-upu a jemne to preženiete, pomôžte si "hmlou". Sprejom poprášte tvár a jemne priložte servítku, ktorá prebytok make-upu absorbuje. 

 

6. Nepúdrujte

Namiesto toho, aby ste púder aplikovali na celú tvár, sústreďte sa iba na T-zónu a miesta, kde sa zvyknete lesknúť. Zvyšok tváre vynechajte, toto vytvorí veľmi svieži look.

Najnovšie zo sekcie krása5 mýtov o opaľovaní

Slnečné dní máme tu a horúce počasie nás núti zhadzovať vrstvy. Siahame preto po krátkych šortkách, minišatách či jemných blúzkach, ktoré...


Vlasy | 30.máj 2019

5 účesov so šatkou

Pamätáte si, keď sa nosili šatky vo vlasoch? Teraz je tento trend naspäť vo svojej pôvodnej podobe, ale aj v moderných...


Trendy krasa | 29.máj 2019

Udržateľné rúže La Bouche Rouge

Keď sa hovorí o udržateľnosti, väčšinou to je v kontexte módy. Beauty priemysel sa jej však tiež nevyhýba a čoraz...


Trendy krasa | 27.máj 2019

Chiara Ferragni vytvorila kapsulovú kole...

Chiara Ferragni potvrdzuje status jednej z najúspešnejších módnych bloggeriek a dnes už aj podnikateliek svojou najnovšou spoluprácou s luxusnou značkou...

banner.300x600 miluska

banner.300x600 miluska

1

 tlacitko kupit2

Naše tipy

Dovolenková móda: Resort 2019

Už je to rok, odkedy nám módne domy predstavili módne trendy pre naše tohtoročné letné dovolenky. Ko...

Originálne suveníry z dovolenky

Každý má niečo, čo si jednoducho musí priniesť z každej dovolenky a výletu. Pre niekoho to sú magnet...

Sarong je späť!

A stal sa z neho jeden z najväčších must-haves sezóny! Bývalý plážový kúsok sa však už nenosí iba k ...