Vytvoriť dokonalý make-up nie je len o výbere toho správneho produktu. Pre profesionálne pôsobiacu vizáž budete toho muesieť spraviť o niečo viac. Našťastie vám prinášame návod v jednoduchých 5 krokoch, ktoré vás prevedú celým procesom.

 

makeup

 

 

1. Príprava

Iba správne prirpavená pokožka dokáže vyťažiť maximum z kvalitného make-upu. Pokiaľ sa teda chystáte na výnimočnú udalosť, ktorá si vyžaduje dokonalú vizáž, dajte si záležať na peelingu a dostatočnej hydratácii pleti.

 

2. Základ

Nahraďte produkty s obsahom olejov za prípravky na báze vody. S nimi si dokážete lepšie nanášať make-up, ale aj podkladovú bázu a ostatné líčidlá.

 

3. Nástroje

Nanášanie make-upu by ste mali rozdeliť na niekoľko nástrojov, začnite najskôr kozmetickým štetcom určeným na nanášanie make-upu a postupujte od stredu tváre smerom von. Kozmetickú špongiu zase použite na okrajové časti tváre, tá vytvorí viac transaprentný look.  Výber správnych nástrojov by ste však mali prispôsobiť vašej pleti a jej nedostatkom.

 

4. Menej je viac

Pri líčení platí, čím menej produktu nanesiete, tým lepšie. Pokiaľ je to aspoň trochu možné, skúste nanášať make-up iba na oblasti, ktoré si to skutočne vyžadujú, make-up rozotrite do stratena. Dajte si však záležať na výbere toho správneho odtieňu. 

 

5. Hmla

Ak sa vám však nepodarí aplikovať na tvár optimálne množstvo make-upu a jemne to preženiete, pomôžte si "hmlou". Sprejom poprášte tvár a jemne priložte servítku, ktorá prebytok make-upu absorbuje. 

 

6. Nepúdrujte

Namiesto toho, aby ste púder aplikovali na celú tvár, sústreďte sa iba na T-zónu a miesta, kde sa zvyknete lesknúť. Zvyšok tváre vynechajte, toto vytvorí veľmi svieži look.

Najnovšie zo sekcie krásaTrendy krasa | 13.sep 2019

Ako si vybrať ideálny tvar nechtov?

Aj taký detail, akým je tvar nechtov dokáže urobiť veľký rozdiel. Vie opticky predĺžiť prsty či zoštíhliť ruku. Vyberte si...


Kozmetika navrhnutá umelou inteligenciou

Kozmetický priemysel je dnes v rozpuku o čom hovorí množstvo značiek, ktoré vzniká takmer s každým novým dňom. Do vlastných kozmetických značiek sa...


Líčenie | 12.sep 2019

Make-up ako druhá koža

Každá z nás by chcela dosiahnuť úroveň líčenia, ktoré vyzerá ako naša vlastná pokožka. Ak je toto aj vašim cieľom, poradíme...


Líčenie | 12.sep 2019

Červená manikúra pre každý odtieň pleti

Červená manikúra je ideálnou jesennou voľbou. Je nadčasová, elegantná a hodí sa na akúkoľvek príležitosť aj do každého ročného obdobia, no...

banner.300x600 miluska

Naše tipy

Ako si vybrať ofinu pre váš typ tváre?

Čím to je, že všetky Francúzky dokážu pôsobiť s ofinou maximálne sofistikovane za každých okoln...

Saint Laurent predstavuje kolekciu šport...

Ak ste si mysleli, že šport už nedokáže byť luxusnejší ako je teraz, značka Saint Laurent vás presve...

Beauty ikony preverené časom

Pätica popredných make-up artistiek zo Slovenska i z Česka nám prezradila, bez ktorých produktov sa ...