Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Rozhovory / 8. apríl 2022 / PR

Krása s holistickým prístupom

Hľadáte prírodné alternatívy sviečok alebo starostlivosti o pleť? Nahliadnite s nami do procesu alchýmie so zakladateľkou značky prírodných sviečok a kozmetiky, Inou Vasilik.

Krása s holistickým prístupom

Začali ste výrobou prírodných sviečok. Aký je za tým príbeh?

Pred štrnástimi rokmi som si kúpila kilogram palmového vosku a pár druhov esenciálnych olejov, pretože som v tom čase na trhu ešte nevedela nájsť sviečky, ktoré by boli len z prírodných ingrediencií. Bežné sviečky z ropnej suroviny a syntetických vôní ma svojou výraznou vôňou dokázali v obchode nalákať hneď pri prvom nadýchnutí, avšak ich pálenie už nebolo také nevinné, po krátkom horení nastala bolesť hlavy, a tým pádom som sviečku musela sfúknuť. Potom som odliala svoju prvú sviečku z palmového vosku a čistých esenciálnych olejov na sporáku v kuchyni. Nasledovali hodiny práce spôsobom pokus-omyl, litre a kilá materiálu, noci strávené medzi fantastickými prírodnými materiálmi. Palmový vosk som časom vymenila za sójový a kokosový, a tým sa aj zmenil ich pôvodný charakter, zo sviečky na spríjemnenie atmosféry v miestnosti sa stal produkt, ktorý je použiteľný aj ako masážny telový vosk, pretože neobsahuje žiadne chemické prísady.

V čom sú prírodné sviečky lepšie v porovnaní s bežnými sviečkami?

Nezaťažujú prostredie, v prírode sú úplne odbúrateľné. Ich používanie je príjemné, nerušivé a zároveň sú prínosom pre duševné a fyzické zdravie. Horia pomalšie, a teda aj podstatne dlhšie, ako bežné sviečky z ropného vosku a syntetických vôní.

Aké benefity, podľa vás, prináša používanie čisto prírodných produktov?

Cieľom arómoterapie je čo najviac vyťažiť z toho, čo nám príroda sama ponúka. Predovšetkým schopnosť podporiť správne fungovanie organizmu, vzájomne harmonizovať duševné a fyzické telo a zlepšiť stav pokožky. Na rozdiel od syntetických prísad, ktoré sa ani rokmi vôbec nemenia, vzájomné pôsobenie prírodných aromatických látok potrebuje čas, aby sa všetky molekuly dovedna prepojili. Je zážitkom pozorovať, akým nepredvídateľným spôsobom sa vyvíjajú. Každý kus je originál a s vybranými zložkami časom dozrieva do neuveriteľnej krásy.

Máte najobľúbenejšie ingrediencie?

Všetky esenciálne oleje sú pre mňa výnimočné. Každý má svojimi terapeutickými účinkami dôležitú hodnotu a svojho konečného užívateľa. Moje sympatie však bezvýhradne inklinujú k marockej ruži, bielej bulharskej ruži a bielej magnólii. Nevyhnutnou zložkou v mojich produktoch je aj omanské kadidlo, santalové drevo, vanilka z Madagaskaru alebo japonské yuzu.

Ktoré dva produkty by ste odporučili každému a prečo?

Telový olej a balzam, ktorý je vhodný aj na pleť. Balzamy majú vynikajúce zloženie hlavne na zimnú sezónu a v čase sychravého počasia, keď je potrebná skutočná výživa a ochrana pleti. Telové oleje sa rýchlo vstrebávajú, sú dokonalé aj na masáže.

Na akú pleť sú vhodné oleje?

Pleťové oleje majú skvelé účinky pre všetky typy pleti, je len potrebné nájsť ten pravý. Aktuálne sú v mojej ponuke tri druhy, ktoré sú so svojimi účinkami vhodné pre každý typ pleti.

Momentálne máte rad sviečok, pleťových a telových olejov, balzamov a mydiel. Aké sú plány do budúcna? Uvediete nejaké novinky?

V tomto období sú pripravené viaceré novinky; telový olej Old Bazaar s exotickou vôňou agarwoodu, ktorá vás prenesie na starý orientálny trh plný nádherného korenia a vôní. Ak ste ešte nikdy neprivoňali k nebeským kvietkom aglaia, potom neváhajte skúsiť nový telový olej Aglaia Rosa. Jeho vôňa je ako sen, zobudiť sa jedného rána v záhone bielych ruží, keď sa blíži východ slnka. Pripravujú sa aj nové druhy arómoterapeutických sviečok s novým dizajnom a novými receptúrami.

www.inavasilik.com

    626

    Súvisiace články