Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Starostlivosť o pleť a telo / 16. máj 2022 / PR

Kozmetika inšpirovaná vami

Vierka Ondríková je dermatokozmetička s dlhoročnou praxou, počas ktorej sa opakovane stretávala so špecifickým problémom: klienti experimentovali s kozmetikou, ktorá nebola určená pre ich pleť.

Kozmetika inšpirovaná vami

Počas svojej praxe zachraňovala rôzne nepríjemnosti, od drobných iritácií cez diskolorácie, až po nepríjemné spáleniny spôsobené vysokou koncentráciou aktívnych látok v kozmetických produktoch. Následne vytvorila kozmetiku, ktorá nepodlieha žiadnym trendom. Produkty značky Facederma boli inšpirované a vytvorené na mieru pre slovenské ženy.

Spojenie vedy a prírody

Mnohí si kladú otázku – je lepšia prírodná alebo syntetická kozmetika? Facederma v sebe spája to najlepšie z oboch, prioritou je zodpovedný prístup k zdravej pokožke. O zloženie sa stará prezidentka Slovenského kozmetologického zväzu, Ing. Alena Saxová, ktorá pretavuje požiadavky slovenských žien do produktov Facederma. Ich základom je komplex účinných prírodných komponentov, akými sú vysokohodnotné hodvábne a perlové extrakty, vzácne prírodné oleje, kakaové bôby a rastlinné kmeňové bunky alpskej ruže, kostihoja lekárskeho a hroznového vína.

Stredoeurópske pásmo

Facederma produkty sú namiešané v súlade s miestnou stredoeurópskou klímou. Pleť má rada konzistentnosť, a zmeny počasia súvisiace so striedaním štyroch ročných období môžu byť pre ňu náročné. Pri prechode z leta na jeseň má pleť veľa práce s udržovaním primeranej hydratácie. Chladné počasie a vietor môžu narušiť kožnú bariéru, čím sa stáva náchylnejšou na zápaly a podráždenie. V lete na pleť vplýva intenzívne UV žiarenie a znečistenie, ktoré vytvára v pokožke voľné radikály, čo vedie k dysfunkcii ochranného filmu.

Kozmetická rutina prispôsobená prirodzenému cyklu kože

Používanie pleťového krému s perlami a kmeňovými bunkami alpskej ruže je odporúčané v zimných mesiacoch na deň a v lete na noc. Alpská ruža rastie v nehostinných podmienkach švajčiarskych Álp, vďaka čomu je extrémne odolná a chráni pokožku aj v chladnom počasí. Facederma hydratačný Hodvábny krém s kmeňovými bunkami kostihoja lekárskeho by sa mal používať opačne, v lete na deň a v zime na noc. Tekutý hodvábny proteín na seba dokáže naviazať vlhkosť a dodáva pokožke hĺbkovú hydratáciu.

Slovenská pleť

Každá pleť je špecifická, avšak v našej oblasti existujú určité genetické predispozície na výskyt niekoľkých kožných špecifikácií. Pleť je tenšia, citlivejšia, náchylná k tvorbe pigmentácií a akné, so sklonom k dehydratácii a rozšíreným cievkam. Vyžaduje zodpovedajúcu starostlivosť, ktorú Facederma vytvorila na mieru pre Slovenky. Facederma klinika má napríklad skúsenosti s klientmi, ktorým sa po použití kórejskej kozmetiky na pleti objavili biele fľaky. Rada krémov Facederma síce obsahuje perly, jedny z najznámejších kórejských ingrediencií na rozjasnenie pleti, ale do svojho krému ich zakomponovala v takej koncentrácii, že sú jemné aj k tej najcitlivejšej pleti. Výsledkom je rozžiarená, jemná a zjednotená pleť.

Vierka Ondríková, zakladateľka Facederma
Vierka Ondríková, zakladateľka Facederma
    835

    Súvisiace články