Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Voľný čas / 31. október 2022 / PR

Jazdou na bicykli k vysnívanej postave

Jazda na bicykli je jedným z najprirodzenejších pohybov, ktorý má pozitívny vplyv nielen na naše telo, ale aj dušu.

Jazdou na bicykli k vysnívanej postave

Ak rannú cestu autobusom či autom vymeníte za tú na bicykli, čoskoro vás čaká odmena v podobe lepšej fyzičky, vyšportovanejšej postavy, oddýchnutej mysle, úspory financií i šetrenia prírody. Prezradíme vám aj ďalšie výhody, ktoré vás dostanú do sedla bicykla.

Aký bicykel si vybrať?

Rozhodli ste, že cyklistika je to pravé orechové? Výborne! Teraz je načase zaobstarať si toho správneho parťáka. Bicykel vyberajte hlavne podľa terénu, v ktorom sa budete primárne pohybovať. Pokiaľ chcete na bicykli jazdiť po meste či na ceste, bude vhodným kandidátom cestný bicykel. Náročnejší terén si zase užijete s horským bicyklom. Možno vás pri nákupnej rešerši zarazilo, kam sa až ceny bicyklov môžu vyšplhať. Pokiaľ s cyklistikou začínate, určite nepotrebujete model za tisíce eur. Porozhliadnite sa po bicykli v bazáre, kde zoženiete bicykle všetkých kategórií za priaznivé ceny. Myslite na to, že ak si kúpite bicykel z druhej ruky, je vždy potrebné nechať ho profesionálne servisovať.

Tip: Aj bicykel z bazáru môže byť veľkou investícou, neváhajte sa preto predajcu opýtať na čo najviac otázok. V akom stave sú jednotlivé diely? Koľko kilometrov má najazdených? Existujú dokumenty o jeho kúpe? Ak vaše otázky predávajúceho odradia, mohlo by ísť o podvodný predaj. Preto bude len dobre, ak budete vyžadovať odpovede na svoje otázky.

Záleží na intenzite

Pokiaľ je vaším hlavným cieľom pri jazde na bicykli schudnúť, rozhodne neplatí pravidlo čím intenzívnejšie, tým lepšie. Ak nasadíte príliš vysoké tempo, začne vaše telo spaľovať cukry nie tuky. Výsledkom by potom bola maximálne lepšia fyzička, ale aj väčší hlad a únava. Stavte preto na miernejšiu intenzitu a dlhšiu jazdu. Až po prvých desiatich až pätnástich minútach začnete namiesto cukrov spaľovať tukové zásoby. Jazdiť by ste tak mali minimálne pol hodiny, ale ideálne cez hodinu a to 3 až 4x týždenne.

Rôznorodosť sa vypláca

Jazda na bicykli je ideálna na formovanie dolnej polovice tela. Ak je vaším cieľom vyšportovaný zadok, lýtka a stehná, potom je cyklistika super voľbou. Ak vám ide o celkové tvarovanie postavy, striedajte jazdu na bicykli s ďalšími športovými aktivitami. Kombinuje aeróbne a silové cvičenia. V praxi to znamená, že beh a cyklistiku prestriedate s posilňovaním, pilates cvičeniami či lyžami v zimnom období. A hlavne nezabudnite odpočívať. Regenerácia je pre telo rovnako dôležitá ako samotná fyzická aktivita!

Zdroj obrázku: TORWAISTUDIO / Shutterstock.com

    953

    Súvisiace články