Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Módne prehliadky / 12. jún 2024

Jacquemus: 15. výročná módna prehliadka na Capri

Kolekcia s názvom „The House“ vzdáva poctu slávnemu domu Malaparte, ktorý je známy svojou podobou v klasike Nouvelle Vague od Jeana-Luca Godarda „Le Mépris“ s Brigitte Bardot v hlavnej úlohe. Architektonický klenot a jeho história spolu s Godardovou filmovou krásou a odkazmi na Bardot boli tromi hlavnými piliermi Jacquemusovej novej zbierky.

Jacquemus: 15. výročná módna prehliadka na Capri

Oslava Dolce Vita

Simone Porte Jacquemus oslávil 15. výročie svojej značky intímnou a exkluzívnou módnou prehliadkou v ikonickej Casa Malaparte, ktorá sa nachádza na idylickom ostrove Capri v Taliansku. Len 40 ľudí vrátane Gwyneth Paltrow, Dua Lipy či Aróna Pipera si užilo predstavenie nových výtvorov, ktoré dokonale reprezentujú spojenie umenia, módy a prírody.

Na tomto jedinečnom mieste uprostred útesov ostrova odštartovala zmyselná a tajomná módna prehliadka, ktorá obsahovala 47 outfitov. Prehliadka sa otvárala lookom žltých šiat inšpirovaných herečkou Brigitte Bardot v ikonickej scéne „Le Mépris“. Bol evokovaný aj Paulov (Michel Piccoli) béžový oblek s nebesky modrou košeľou, ktorý vytvoril dokonalú spoločnú niť medzi stredomorskou estetikou značky a podstatou filmu, ktorým bola šou inšpirovaná.

Modelky kráčali po deväťdesiatich deviatich terakotových schodoch na oranžovú promenádu, kde sa rôzne odtiene modrej spájali s morským pozadím. Zvyčajná červená a maslovo žltá sa tiež objavila v spojení s vizuálnymi kódmi filmu. Červená látka, ktorá zahaľuje Bardot v posteli, sa objavuje ako farebný akcent v doplnkoch, ako sú opasky, tašky a topánky.

Minimalistické a geometrické siluety Jacquemusovej kolekcie pre sezónu jeseň/zima 2024 sa vyvíjajú podľa lichobežníkového tvaru. Looky sú impozantné a ponechávajú priestor pre jemnú zmyselnosť. Paleta farieb siaha od farebných blokov červenej, okrovo žltej a nebesky modrej, až po bielu a tmavomodrú.

Nappa koža so svojou jemnou textúrou je hlavným hrdinom módnej prehliadky v Casa Malaparte. Rovnako ako šatky à la Dolce Vita . Na nohách hranaté espadrilky a sandále na dvojitom opätku. A na obohatenie kolekcie nevyhnutné tašky: kabelka, crossbody a tote.

    997

    Súvisiace články