28. 3. 2012

IMG_3666Každý Fashion Week je zaujímavý niečím iným, svojským. Toho torontského som sa len pred pár dňami zúčastnila už po 6ty krát a ešte ma to neomrzelo. Možno i preto, že väčšina návrhárov podporuje domácu výrobu a navrhuje pomerne cenovo priateľné veci. Zároveň sa usporiadatelia snažia každý rok najísť nejaké iné miesto konania. Tentokrát to bol obrovský stan na námestí v centre mesta.

Väčšina kolekcií na nastávajúcu sezónu jeseň/zima 2012 bola skvelá. Počasie bolo na marec tiež fantastické, čo pomohlo zabudnúť na fakt, že na Fashion Weekoch zväčša nie sú šatne, takže všetko musíte so sebou stále nosiť a držať. Zvyknete si. Nakoniec, móda sa len málokedy spája s praktickosťou.

Čo sa týka prehliadok, to najlepšie predviedol návrhár rumunského pôvodu Lucian Matis, ktorý svoju temnú, magickú a opulentnú kolekciu predviedol na rozdiel od ostatných, v jednom z najhonosnejších miestnych hotelov. Lucian je obrovský talent, ktorý kladie návrhársku latku stále vyššie a vyššie a preto nepochybujem o tom, že sa o ňom raz budú učiť študenti na školách.

Medzi mojich ďalších obľúbencov patril i David Dixon, ktorý sa považuje za zabehnutú stálicu torontského Fashion Weeku a spolu s Pink Tartan a Joe Fresh je jeden z najviac očakávaných každú sezónu. David sa inšpiroval filmom Vtáky od Alfreda Hitchcocka, z ktorého kúsok sme si mali možnosť pozrieť na úvode prehliadky. Tá sa niesla v znamení šifónu, čipky, tvídu, obrých trblietok a samozrejme peria. Elegantné, ženské a krásne vypracované.

Keď je už zmienka o Pink Tartan a Joe Fresh, manželia Mimranovci, ktorí stoja v čele oboch značiek, vlastnia také malé módne impórium. Kým Kimberley navrhuje Pink Tartan, jej mažel Joe sa pustil do cenovo dostupnejšej, viac masovejšej značky, ktorá prerazila už aj do Ameriky. Ide o vcelku trendy oblečenie za nízke ceny, mnohokrát dokonca lepšej kvality ako H&M. Farby hrali v oboch prípadoch dôležitú úlohu.

Sunny Fong je mladý nádejný návrhár, ktorý dokáže odzbrojiť všetkých svojou neustále vysmiatou tvárou a vyžarujúcou pozitívnou energiou.IMG_3583 Jeho kolekcia VAWK bola inšpirovaná Ameliou Earhart, kožušinou, art deco detailami, kožou a peplumom. Vskutku zaujímavým detailom boli kožené čapice na hlavách modeliek.

Lundström a Rudsak sú známe svojimi sofistikovanými ready-to-wear, ktoré umožnujú ženám a mužom prahnúcim po kvalite vyrobenej lokálne, zadovážiť si štýlové a nadčasové oblečenie odzrkadľujúce aktuálne trendy za pomerne priateľnú cenu. Na jeseň/zimu vsadili na eleganciu, glamúr 60. rokov a tak trochu i dramatickosť.

Toronto sa často umiestňuje na najvyšších priečkach rebríčkov miest, kde sa žije najlepšie. Modernú i historickú zástavbu, veľa zelene, pláže na brehu Ontarijského jazera, nízku kriminalitu a pomerne čisté ovzdušie úspešne dopĺňa vlastný Fashion Week. A hoci to nie je New York, Miláno ani Paríž, môžem spokojne vyhlásiť, že táto obrovská metropola má svetu módy čo ponúknuť. 

Lucian MatisDavid DixonPink TaranJoe FreshLundströmRudsakpripravila: Barbora Dudinská
                http://barboradudinska.com

foto: Sebastien Roy (Pink Tartan, Rudsak)
        Jenna Marie Wakani/Magnet Creative (Lucian Matis)
        George Pimentel (Dixon, Lundstrom, Joe Fresh, Wavk)
 

Najnovšie zo sekcie módaMládí a talent vpřed

Každý rok sebou nese novou vlnu módních tvůrců, kteří umí zaujmout a překvapit. Všichni tihle mladí designéři jsou si ale...


Trendy móda | 16.júl 2019

Elsa Hosk navrhla kolekciu udržateľných ...

Švédska modelka Elsa Hosk si síce vybudovala meno vďaka spolupráci so značkou Victoria’s Secret, avšak svojich 5 miliónov fanúšikov na...


Trendy móda | 15.júl 2019

Ako nosiť rybársky klobúk?

Pojem rybársky klobúk dnes nepredstavuje kúsok, ktorý sa nosí iba na rybačku, ale aj mimoriadne obľúbený kúsok, ktorý definuje aktuálne...


Trendy móda | 13.júl 2019

Letný must-have: Náramok na členok

V lete si všetci dáme záležať na vzhľade našich chodidiel, rozmaznávame ich kúpeľmi či dokonalou pedikúrou, ktorá vynikne v obľúbených sandáloch...

banner.300x600 miluska

banner.300x600 miluska

summer01

 tlacitko kupit2

Naše tipy

Aké sú benefity vitamínu K?

Veľa sa hovorí o vitamínoch C, B prípadne D v súvislosti so starostlivosťou o pokožku...

Ako rýchlo vyliečiť slnečné popáleniny?

Ľudia sa najčastejšie spália hneď na začiatku leta, kedy je naša zimná pokožka vystavená šokovej ter...

5 chýb, ktoré robíme v horúcom počasí

Horúčavy nám dajú poriadne zabrať. Na jednej strane je naša pleť vystavovaná extrémnym podmienkam a&...