Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Rozhovory / 2. jún 2023

Fotografka Mária Švarbová o filozofii nakupovania

Svojím štýlom inšpiruje ďaleko za hranicami Česka a Slovenska. Fotografka Mária Švarbová sa delí o pohľad na svoj šatník, filozofiu nakupovania a všetko, čo súvisí s vkusom.

Fotografka Mária Švarbová o filozofii nakupovania

Ako by si opísala svoj štýl?

Myslím si, že som minimalistka, asi preto som súčasťou jarného Minimal Issue. Svoj štýl by som opísala ako easy, low-key, nekomplikovaný. Mám rada jednoduchosť, čisté línie a veľmi kvalitné materiály.

Do čoho si v šatníku investovala naposledy?

Musím sa priznať, že investujem do šatníka veľa. Niekedy sa to možno nezdá, pretože mnoho z vecí pôsobí rovnako, ale keď nájdem rifle, ktoré dobre sedia, chcela by som ich mať v desiatich odtieňoch čiernej a tmavomodrej (smiech).

Podľa čoho vyberáš jednotlivé kusy?

Dbám na nadčasovosť. Keď si kúpite drahú vec, je nutné aby sa dala nosiť aj o päť rokov. Či už je to kožená bunda, alebo kvalitné topánky, záleží mi na tom, aby som ich vynosila roky.

Akú máš filozofiu pri nakupovaní?

Zistila som, že keď nakupujem kvalitnejšie a drahšie veci, mám tendenciu ich odložiť do skrine a nosiť čo najmenej, aby sa mi nezničili. Je to mylná predstava. Keď už si drahšiu vec kúpime, mali by sme ju nosiť čo najviac. Z ekonomického hľadiska sa to nazýva cost-per-wear, nosením delíte veľkú sumu, ktorú ste zaplatili. Zároveň by mali veci s človekom žiť a byť nosené, inak kúpa nemá zmysel.

Celý rozhovor si nájdete na stránkach jarného vydania magazínu Top Fashion Season_01.
    8675

    Súvisiace články