Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Celebrity / 3. máj 2023 / PR

Fendi oslavuje Karla Lagerfelda na Met Gala 2023

Módny dom FENDI s hrdosťou podporuje výstavu Karl Lagerfeld: A Line of Beauty, ktorú na jar 2023 otvoril Costume Institute v Metropolitan Museum of Art počas podujatia Met Gala.

Fendi oslavuje Karla Lagerfelda na Met Gala 2023

Karl Lagerfeld: A Line of Beauty

Lagerfeld pôsobil vo FENDI 54 rokov, významným dielom prispel k tvarovaniu histórie rímskeho módneho domu a stal sa milovaným členom rodiny Fendi. Výstava Karl Lagerfeld: A Line of Beauty pozýva verejnosť do Karlovho sveta a odkrýva dualitu v jeho dielach. Výstava je otvorená pre verejnosť od 5. mája do 16. júla 2023.

Módny dom FENDI je sponzorom a hrdým podporovateľom výstavy. „Puto medzi Karlom Lagerfeldom a FENDI je najdlhší ľúbostný príbeh v histórii módy,“ uviedla Silvia Venturini Fendi, umelecká riaditeľka FENDI pre doplnky a pánsku kolekciu. Karl, ktorého v roku 1965 najalo päť sestier Fendi, v nasledujúcich 50 rokoch premenil módny dom rodiny na ihrisko tvorivosti čerpajúc zo svojej úžasnej a nespútanej predstavivosti. Celá výstava oslavuje práve túto víziu, od ktorej sa odvíja jeho štylistický jazyk, pričom skúma jedinečnú pracovnú metodiku, ktorá viedla k nespútanosti jeho tvorby. Módny dom FENDI sa s nadšením zapojil do vyrozprávania tohto príbehu.

Kate Moss vo FENDI Couture

Supermodelka Kate Moss si obliekla look FENDI Couture jar/leto 2023, ktorý jej exkluzívne navrhol na mieru Kim Jones. Nádherné ružové kombiné šaty majú rovný strih a sú ušité zo žiliek hodvábneho saténu s čipkovanými spojmi, ktoré sú prešívané mikroažúrami. Čipka na hrudi a bokoch má kvetový motív a tvaruje vznešenú siluetu pohrávaním sa s priesvitnosťou, čo prispieva k extrémnej ženskosti. Snímateľné dlhé rukávy z hodvábneho žoržetu v pohybe navodzujú plápolajúci, éterický pocit.

Kate Moss s dcérou Lila Grace Moss a umeleckým riaditeľom Fendi, Kim Jones.
Kate Moss s dcérou Lila Grace Moss a umeleckým riaditeľom Fendi, Kim Jones.

Lila Grace Moss si obliekla róbu z kolekcie FENDI Couture jeseň/zima 2018 – 2019, ktorú navrhol Karl Lagerfeld. Šaty sú vytvorené z peria bociana marabu, ktoré je naaranžované tak, aby vyzeralo ako kožušina. Veľké objemy horného a spodného dielu spája priehľadný korzet zo sieťoviny s hodvábnou výšivkou.

Met Gala 2023

Pri príležitosti podujatia Met Gala 2023 hosťoval stôl s umeleckým riaditeľom Kimom Jonesom, umeleckými riaditeľkami Silviou Venturini Fendi a Delfinou Delettrez Fendi a predsedom predstavenstva a generálnym riaditeľom Sergeom Brunschwigom. Medzi pozvanými hosťami boli Kate Moss, Lila Grace Moss, Precious Lee, Gwendoline Christie, Christina Ricci, Suki Waterhouse, Robert Pattinson, a kórejská ambasádorka FENDI Hye Kyo Song.

Christina Ricci
Christina Ricci
Gwendoline Christie
Gwendoline Christie
Hye Kyo Song
Hye Kyo Song

Na galavečer sa do kreácií FENDI obliekli aj ďalšie pozvané osobnosti: Eva Chen, Elizabeth Shaffer, Willow Bay, Huma Abedin, ako aj Pete Davidson, ktorý sa obliekol do pánskej kolekcie FENDI.

Herec a komik Pete Davidson sa obliekol do looku na mieru z pánskej kolekcie FENDI, ktorú navrhla Silvia Venturini Fendi.
Herec a komik Pete Davidson sa obliekol do looku na mieru z pánskej kolekcie FENDI, ktorú navrhla Silvia Venturini Fendi.

Suki Waterhouse

Herečka a speváčka Suki Waterhouse sa obliekla do archívneho looku z dámskej kolekcie FENDI od Karla Lagerfelda. Suki Waterhouse si obliekla šaty z dámskej kolekcie FENDI jar/leto 2019 od Karla Lagerfelda. Šaty z hodvábneho tylu z dámskej kolekcie jar/leto 2019 sa hrajú so symetriou prírodného sveta a vzdušnou priehľadnosťou pripomínajúcou sklo, ktorá prináša ľahkosť a éterickosť.

Suki Waterhouse
Suki Waterhouse
    573

    Súvisiace články