Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Cestovanie / 20. jún 2024 / PR

Do exkluzívneho Qataru priamo z Bratislavy

Cestovná kancelária Hydrotour prináša slovenským dovolenkujúcim novú exotickú destináciu. Priame nonstop lety z Bratislavy do Qataru trvajú iba 5 hodín a štartujú už od septembra 2024.

Do exkluzívneho Qataru priamo z Bratislavy

Hosťom budú dominantne k dispozícii luxusné hotelové rezorty - Hilton Salwa Beach Resort & Villas 5* s nádhernou pieskovou plážou, s množstvom atrakcií a kvalitnými all inclusive službami a Rixos Gulf Doha 5* v blízkosti hlavného mesta a s kvalitnými all inclusive službami inšpirovanými tureckou pohostinnosťou. O program pre deti i dospelých sa v oboch hoteloch budú starať slovensky hovoriaci animátori cestovnej kancelárie Hydrotour, ktorí spolu so skúsenými delegátmi budú hosťom permanentne k dispozícii.

Hilton Salwa Beach Resort & Villas 5*
Hilton Salwa Beach Resort & Villas 5*

Návštevu Qataru umocňujú výlety k najatraktívnejším miestam: spoznávanie katarskej metropoly Doha, adrenalínové dobrodružstvo v púšti, cestovanie v čase na tradičnom plavidle dhow, odkrývanie tajomstiev najmodernejších štadiónov futbalového sveta, návšteva luxusného umelo vybudovaného ostrova The Pearl i nádherného tradičného trhu s orientálnym tovarom.

TOP zážitky v Katare:

Doha

Dynamické hlavné mesto Kataru spája modernosť s tradíciou. Jeho panoráma oslňuje mrakodrapmi, zatiaľ čo Corniche ponúka nádherný výhľad na nábrežie. Milovníci histórie preskúmajú pevnosť Al Zubarah zapísanú na zozname UNESCO, zatiaľ čo rušná štvrť Souq Waqif láka svojimi rušnými uličkami. Nenechajte si ujsť architektonický zázrak v Múzeu islamského umenia, ktoré predstavuje stáročia islamského dedičstva.

Doha
Doha

Inland Sea

Známe aj ako Khor Al Adaid, je jednou z najunikátnejších a najkrajších prírodných lokalít v Katare. Toto miesto sa nachádza približne 60 km juhovýchodne od hlavného mesta Doha a je jedným z mála miest na svete, kde sa púšť stretáva s morom. Khor Al Adaid je rozsiahla lagúna spojená s Arabským zálivom úzkym kanálom, ktorý sa tiahne cez piesočné duny. Toto miesto je obklopené vysokými pieskovými dunami, niektoré z nich dosahujú výšku až 40 metrov.

Inland Sea
Inland Sea

Mina District

Táto skvostná štvrť Dohy vás očarí svojimi farebnými budovami a úzkymi uličkami, ktoré vyzerajú ako z iného sveta. Mina District sa stal modernou oblasťou sústredenou na rybolov a turizmus. Návštevníci tu môžu objavovať farebné trhy s čerstvými morskými plodmi, reštaurácie s miestnou kuchyňou a malebné nábrežie s výhľadom na more a ikonickú panorámu Dohy.

Mina District
Mina District

Kultúrna dedinka Katara

Kultúrna dedinka Katara je jedinečný komplex, otvorený v roku 2010, ktorý spája tradičnú architektúru s modernými prvkami. Môžete tu obdivovať veľkolepý amfiteáter, umelecké galérie, operu, divadlá a 2 nádherné mešity. Katara hrá dôležitú úlohu v podpore katarskej kultúry a umenia, ako aj v zbližovaní rôznych kultúr a národností.

Kultúrna dedinka Katara
Kultúrna dedinka Katara

Pearl Island

Pearl Island, luxusný umelo vytvorený ostrov, je domovom exkluzívnych rezidencií, hotelov a nákupných centier. Pearl Island je zosobnením luxusu, pokroku a moderného životného štýlu v krajine. Počas návštevy určite nevynechajte štvrť Qanat Quartier, inšpirovanú talianskymi Benátkami, ktorú lemujú romantické kanály a budovy v cukríkových farbách.

Pearl Island
Pearl Island

Národné múzeum v Dohe

Národné múzeum v Katare, otvorené v marci 2019, je jednou z najvýznamnejších kultúrnych inštitúcií v krajine. Toto múzeum, navrhnuté slávnym francúzskym architektom Jeanom Nouvelom, je architektonickým majstrovským dielom inšpirovaným prírodným útvarom známym ako púštna ruža, čo symbolizuje prepojenie s katarským dedičstvom a prírodou.

Národné múzeum v Dohe
Národné múzeum v Dohe

Na čo sa môžete tešiť na dovolenke v Katare?

  • zaslúžený oddych na nádherných pieskových plážach
  • luxusné hotely s kvalitnými službami all inclusive
  • rozprávkové výlety plné zážitkov
  • skúsený delegát, ktorý Vám bude počas pobytu vždy k dispozícii

Viac na www.hydrotour.sk

    850

    Súvisiace články