Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Fashion week / 4. júl 2023

Dior Haute Couture priniesol do Paríža éterické bohyne

V prostredí parížskeho Musée Rodin tvorili v pondelok krajiny umelkyne Marty Roberti pozadie najnovšej couture kolekcie Dior pod taktovkou kreatívnej riaditeľky módneho domu Marie Grazie Chiuri. Návrhy inšpirované silou, feminizmom a božskosťou žiarili v súlade s umeleckým výtvorom exotických vtákov a éterických stromov.

Dior Haute Couture priniesol do Paríža éterické bohyne

Bohyne Dior

Kolekcia Dior Haute Couture pre sezónu jeseň/zima 2023-2024 čerpala svoju silu z minulosti. Krepová pelerína s dlhými splývavými rukávmi udáva klasický tón, pričom nazberané vrkoče vlasov modeliek sú návratom do histórie. Jemné a decentné ozdoby perlových alebo zlatých náušníc dodali tichú eleganciu, zatiaľ čo tvary tuniky a klasické lemovanie zvýrazňovali nostalgické siluety, ktoré sa vyznačujú voľnými proporciami a decentným šarmom.

Najnovšia kolekcia Dior Haute Couture pre sezónu jeseň/ zima 2023-2024 však nebola len opakovaním histórie. Trblietanie a iskrenie prepožičali kolekcii živý, moderný tep. Obmedzená sofistikovanosť bola občas prerušovaná renesančnými rukávmi - podpis kreatívnej riaditeľky módneho domu Dior premosťujúci minulosť a súčasnosť. A uprostred klasického uvažovania prerušila éterickú kontinuitu biela košeľa so zásterou, nedotknutá a svieža, predstavujúca módny mix.

Umelecké diela inšpirované bohyňou, ktoré lemujú steny, vdýchli pristávacej dráhe život a premenili ju na moderný panteón. Vytvarované saká a kabáty, zložené pod prsiami, spolu s pokojnou paletou bielej, béžovej, striebornej a svetlozlatej, to všetko evokovalo klasické sochy a stĺpy.

Sila a krehkosť ženskosti

Vlna a kašmír majú kľúčové miesto v kolekcii; vyšívaný plášť evokujúci svätý odev, zvýrazňuje rôzne outfity. Poprednú úlohu hrá plisovanie, ktoré sa vyskytuje najmä na rukávoch pánskych búnd. Udržiavaním kultu bohyne a reinterpretáciou zakladajúcich emblémov staroveku sa défilé stáva súčasným rituálom, ktorý ilustruje silu a krehkosť ženskosti.

Perly prepletené striebornými niťami

Perly prepletené striebornými niťami symbolizujúce čistotu.Kreatívna riaditeľka dámskych línií Dior prevzala poetické gesto Couture spájajúceho šaty a telo. Modely skladajú hieratickú postupnosť akoby v krokoch všetkých božstiev, ktoré vládli a vládnu svetu.

Veľkolepé odhalenie prehliadky Dior Haute Couture jeseň-zima 2023-2024:

    1591

    Súvisiace články