Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Módne prehliadky / 26. jún 2024

Chanel Haute Couture v opere

Kolekcia CHANEL Haute Couture pre sezónu jeseň-zima 2024/25 vzdáva poctu Palais Garnier v Paríži. Tento hotspot výkonu a elegancie hrá od svojho vzniku kľúčovú úlohu v histórii módy. Miesto najnovšie hostilo prehliadku módneho domu Chanel.

Chanel Haute Couture v opere

Sofistikovaná, luxusná a divadelná kolekcia je predstavená vo vonkajších chodbách obklopujúcich hľadisko, ktoré sa pri príležitosti módnej prehliadky mení na červené zamatové operné lóže a zážitok z Palais Garnier dostáva nový rozmer. Okázalú scénu navrhol francúzsky režisér Christophe Honoré.

Svet Haute Couture a opery

V najnovšej kolekcii sa prelínajú svety Haute Couture a opery. Nájdeme v nej perie, strapce, vyšívané kvety, vzácne vrkoče, lakovaný džersej, poddajný tvíd, hodvábny zamat, ilúzny tyl, taft a satén. Opulentné materiály, ktoré jemne šuštia. Objemy sú priesvitné, rukávy nadýchané a volány plisované. Bohato vyšívaná kolekcia dodáva kódom domu romantický nádych.

Veda okázalosti

Kostým Chanel so záhybmi z bordového tvídu zdobený bielym saténom, čierny menčestrový smoking a biela blúzka s vyšívaným plastrónom, čierny oblek s dlhým strihom a krátke priliehavé sako s ramenami zahalenými do čierneho peria. V kolekcii nechýbajú ani dlhé kabáty, objemné peleríny a večerné róby, evokujúce zmodernizovanú javiskovú tradíciu a istú vedu okázalosti.

Hra svetla

Kolekcii kraľuje hra sveta a materiály, ktoré objavíte v matnej, leskej aj lakovanej verzii. Farebná paleta čiernej, zlatej, striebornej, slonovinovej, fuchsiovej a svetloružovej naznačuje tie najkrajšie večery. V tejto inštitúcii vidíme, sme videní, prežívame emócie.

Miesto pre tanec

Ako hlavný patrón Opéra national de Paris od roku 2023, patrón Ballet de l'Opéra od roku 2021 a patrón slávnostného otvorenia tanečnej sezóny od roku 2018 je CHANEL hlboko zapojený do umenia tanca. Jeho história, spojená s históriou disciplíny, avantgardnými baletmi a s históriou pohybu. Gabrielle Chanel vytvorila revolučné kostýmy – šaty pre divy, princezné a nevesty.

Pozrite si módnu prehliadku Chanel Haute Couture pre sezónu jeseň-zima 2024/25: 

    843

    Súvisiace články