Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Vlasy / 25. november 2021

Bob: Účes roka

Kedysi to boli krásne, objemné, anjelské vlny, po ktorých túžila snáď každá žena. Tento to rok sa IT účesom stal bob, ktorému podľahlo množstvo štýlových módnych ikon. Existujú však rôzne typy tohto strihu, ktoré vyhovejú rôznym potrebám a štýlom. Ktorý sa páči vám?

Bob: Účes roka

90’s

Účes, ktorý by pokojne pristal každej supermodelke z 90.rokov. Je krátky, letmo sa dotýka brady, no pôsobi veľmi odvážne a sexi. Je teda kratší ako bežný bob, no o to zaujímavejší. Veľmi však záleží na kvalite jeho strihu pretože by mal pôsobiť nedbalo.

@hannahkleit
@hannahkleit

Posh

Luxusne, distingvovane a veľmi elegantne pôsobiaci bob je založený na uhladených vlasoch, ktoré vynikajú svojim zdravím a leskom. Konce sú dokonalo zarovnané a vlasy zväčša rozdelené na dve rovnaké polovice rovnou cestičkou.

@lovecass_
@lovecass_

Vzdušný

Bob, ktorý ja založený na objeme, hravosti a vzdušnosti. Pri tomto type je veľmi dôležitý správny strih, pretože práve nim dosiahnete ten želaný objem a ležérnu voľnosť. Vlasy by mali byť efekte zostrihané, aby boli jednoducho “prehadzovateľné” a vždy vyzeralo chic.

@pollyhey
@pollyhey

Taliansky

Už sme počuli napríklad o francúzskom bobe, teraz prichádza na scénu taliansky, aký teda je? Taký, ako talianska móda, drzý, no pritom stále glamour, taký ktorý by sa hodil Monice Bellucci. Dĺžka je trochu dlhšie, siaha zhruba do polovice krku.

@thehairbros
@thehairbros

Dlhý

Pokiaľ úplne krátke vlasy nie sú nič pre vás, vyskúšajte dlhší bob, častokrát nazýva aj lob (long + bob). Jeho dĺžka jemne padá na ramená, čo zároveň poskytuje viac možnosti účesov, no tiež pôsobí ženskejšie a klasickejšie oproti iným bobom.

@lucyhale
@lucyhale

Francúzsky

Spomínaný francúzsky bob môže vyzerať aj takto. Môže byť kratučný, no pritom je stále maximálne ženský a jednoducho šarmantý, presne ako Francúzky. Pôsobí jemne punkovo, drzo, no zároveň necháva skvelo vyniknúť črty tváre.

@jhair_stylist
@jhair_stylist

S ofinou

Bob s ofinou je doslova nebezpečný strih, pretože aj najmenšia chyba môže dopadnúť zle. Nájsť správnu kombináciu dĺžky vlasov a dĺžky aj typu ofiny nie je úplne jednoduché, no každá dobrá kaderníčka vám určite poradí. Keď sa vám podarí nájsť správnu kombináciu, odmenení budete skutočne chic a výrazným účesom.

@chloehelenmiles
@chloehelenmiles

Lady Di

Účes Lady Diany je stále obrovskou ikonou. Spolu s obrovskou popularitou seriálu The Crown či nového filmi Spencer sa však dostáva na výslenie aj jeho moderná verzia založená na správne navrstvených vrstvách vlasov, ktoré vytvoria želaný tvar.

@kaiagerber
@kaiagerber

Shaggy

Túto sezónu bol účes shag jedným z najväčších beauty hitov, aj keď mnohé z nás mu na chuť neprišli. U nás je známy pod názvom “na Jágra” a kombinuje dlhšie vlasy smerom ku krku a tvári a kratšie smerom nahor. V prípade bobu pôsobí o niečo menej extravagantne a nositeľne.

@lrssleite
@lrssleite

Foto: Instagram

    1312

    Súvisiace články