Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Rozhovory / 3. jún 2023

Autentická Peggy Gou

Umelkyňa, dídžejka, producentka a módna ikona Peggy Gou v spolupráci s Authentic Beauty Concept hovorí o tom, ako vníma prirodzenú krásu, čo pre ňu znamená autenticita aj ako sa o seba stará počas vystúpení.

Autentická Peggy Gou

Ako umelkyňa máš mnoho talentov: si jednou z najznámejších dídžejok na svete, vyštudovala si styling a médiá na London College of Fashion a zároveň tvoríš pre viacero módnych značiek. Ako si sa dostala tam, kde si dnes?

Do štrnástich rokov som žila, a teda vyrastala v Kórei. Neskôr som sa presťahovala do Londýna, kde som študovala angličtinu, módu aj hudbu a od roku 2014 bývam v Berlíne. Tam, kde som teraz, som sa však dostala tvrdou prácou a dôverou v seba samu.

Ako by si sa tromi slovami opísala ako umelkyňa?

Energická, odvážna a autentická.

Ako sa pripravuješ na show?

Veľmi to závisí to od krajiny a miesta, v ktorom hrám, dĺžky vystúpenia a publika. Ale v podstate nezáleží na tom, ako veľmi sa pripravím, vždy musím reagovať na atmosféru davu v danom momente. Odohráš viac ako 100 show ročne.

Čo ti pred koncertom dodáva potrebnú extra dávku energie?

Motýlí pocit v bruchu mi dávajú fanúšikovia, ktorí ma podporujú. Ešte stále ho mám pred každým vystúpením a myslím si, že je to správne. Znamená to, že mi na nich záleží.

Pri svojej práci veľa cestuješ, musíš zvládať mimoriadne stresové situácie, a pritom si stále udržiavať dobrú náladu a pozitívne myslenie. Ako si zachovávaš čistú hlavu?

Neustále rozmýšľam nad tým, ako si pre seba vytvoriť priestor. Pri takom množstve cestovania a práce potrebujem veľa energie. Snažím sa preto pravidelne cvičiť a milujem to. Snažím sa o svoje telo starať, ale v jedle sa neobmedzujem. Jednou z mojich obľúbených aktivít pri cestovaní je objavovanie lokálnych pekární.

Ako teda oddychuješ po takej dávke adrenalínu?

Na začiatku kariéry som nevedela, ako sa s toľkým adrenalínom vyrovnať. Keď som odohrala set a vrátila som sa z neho domov alebo do hotelovej izby, často som sa cítila trochu prázdna. Postupne som si našla svoju cestu. Zregenerovať sa mi pomáha dlhý, aspoň 40-minútový relaxačný kúpeľ. Nedávno som začala robiť aj dychové cvičenia metódy Wima Hofa a musím povedať, že naozaj fungujú.

Čo si myslíš o „energii“ všeobecne?

O energii ľudí, ktorých stretávaš, miest, na ktoré chodíš, a tiež o tvojej vlastnej osobnej energii? Som presvedčená, že všetko okolo nás je o energii. Osobne sa považujem za človeka, ktorý je na ňu celkom citlivý. Dosť ťažko sa to opisuje, aj keď je to úplne prirodzený jav. V skratke, keď ľudia hovoria o „chémii“ alebo „vibráciách“, súvisí to s energiou.

Je to svojím spôsobom aj empatia, však?

Áno.

Aký je tvoj vzťah k sociálnym médiám? Kedy sa prihlasuješ a odhlasuješ?

Sociálne médiá môžu vyznieť ako predvádzanie sa. Niečo v zmysle „som lepší, ako ty“. Pre mňa sú však jedným z najlepších spôsobov, ako komunikovať a ukázať fanúšikom, kde som a čo robím. Ľudia majú radi, keď majú pocit spojenia na základe niečoho, čo zdieľam. Pokiaľ od sociálnych sietí nie ste závislí a dokážete veci oddeliť, sú skvelou platformou.

Vyrastala si v Južnej Kórei – ďaleko od Berlína. Ako zostávaš prepojená so svojím dedičstvom a ako ovplyvňuje tvoje umenie?

Som hrdá Kórejčanka. Aj keď som svoju krajinu opustila v štrnástich rokoch, snažím sa tam každý rok vrátiť aspoň raz. Kórea je pre mňa nabíjačkou batérií. Mám tam rodinu, priateľov a hľadám tam inšpiráciu. Spievam aj v kórejčine a v mojich videoklipoch sa objavuje veľa kórejských prvkov. Tvorba je pre mňa spôsobom, ako sa s vlastnou krajinou môžem spojiť.

Čo pre teba znamená autentickosť?

Byť verný sám sebe a zároveň sa prijať v tom najhoršom.

Ako sa začala tvoja cesta ku skutočnej autenticite? Bolo ti vždy pohodlné byť sama sebou?

Nie, nevedela som prijať svoje neistoty. Ľudia so supervysokým sebavedomím v podstate len vedia prijať každú verziu seba samého. Radi vidíme tie najlepšie verzie, ale keď ste na tom najhoršie – to je tá časť, ktorú treba vedieť akceptovať. Keď prijmete túto svoju stránku, autenticita a sebadôvera sa dostavia prirodzene; cítite sa so sebou dobre. Sebavyjadrenie je pre prácu umelca nevyhnutné.

Ako vyjadruješ svoju osobnosť?

Existuje veľa spôsobov. Pre mňa sú to tie dve alebo tri hodiny na javisku. Ubehnú veľmi rýchlo a snažím sa byť počas nich čo najviac prítomná. Chcem ten moment čo najviac navnímať a učiť sa z neho.

Keď hovoríme o „pravom ja“, ide aj o hodnoty, aké zdielaš. Ktoré témy sú pre teba najdôležitejšie a ako sa ti ich darí reprezentovať v každodennej práci umelca?

Myslím, že najdôležitejšie je pre mňa vedieť povedať nie a neporovnávať sa s ostatnými.

Čo ťa viedlo k rozhodnutiu spolupracovať s AUTHENTIC BEAUTY CONCEPT?

AUTHENTIC BEAUTY CONCEPT pre mňa predstavuje dokonalú autentickú krásu. To, čo značka reprezentuje, je totožné s tým, čo reprezentujem ja. Zdieľame rovnaké motto – byť autentická a rozmýšľať udržateľne. Páči sa mi, že všetky zložky sú vegánske a prírodné.

Aký je tvoj pohľad na autentickú krásu?

Neexistuje nič správne alebo nesprávne, pokiaľ sa v tom cítite dobre a robí vám to radosť.

Keď hovoríme o čistej kráse a udržateľnosti – ktorým aspektom venuješ najväčšiu pozornosť, keď hovoríš o kozmetických výrobkoch?

Kozmetiku si vždy vyberám podľa zložiek, ktoré obsahuje. Samozrejme, uprednostňujem prírodné a vegánske produkty.

Poďme sa porozprávať o vlasoch. Akú úlohu hrajú vlasy a vlasový styling v tvojej každodennej práci?

Ak mám byť úprimná, musím povedať, že pred dvoma rokmi som sa o svoje vlasy až tak veľmi nestarala. Ale po pandémii som si všimla rozdiel medzi „good hair day“ a „bad hair day“. Keď mám na show dobré vlasy, trochu ma to povzbudí. Zvýši sa mi sebavedomie a hrám ešte lepšie.

Vnímaš svoje vlasy alebo účes ako formu sebaprezentácie?

Vlasový styling používam na vyjadrenie svojej nálady. Máš nejaké produkty, ktoré používaš pravidelne? V skutočnosti nepoužívam príliš veľa vlasových produktov, ale sú veci, ku ktorým sa vraciam. Dvakrát týždenne používam masku na vlasy AUTHENTIC BEAUTY CONCEPT.

S akým účesom sa cítiš najviac sama sebou?

Myslím, že mám skvelé prirodzené vlasy.

Ako zvyčajne prichádzaš s nápadmi na styling počas fashion weekov?

Vyberiem si oblečenie, ktoré mi najviac sedí, a podľa toho, čo mám na sebe, sa potom rozhodnem pre účes. Ak mám na sebe niečo bláznivé, snažím sa mať jednoduchšie vlasy a naopak.

Replenish Conditioner
Replenish Conditioner
Amplify Mousse
Amplify Mousse
Hydrate Cleanser
Hydrate Cleanser
    8375

    Súvisiace články

    No related pages found.