Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Starostlivosť o pleť a telo / 15. december 2022

Ako odstrániť gélovú manikúru v pohodlí domova

Prestaňte olupovať svoj gél lak a namiesto toho vyskúšajte rady odborníkov.

Ako odstrániť gélovú manikúru v pohodlí domova

Vybaviť si termín u manikérky v období sviatkov môže byť náročnejšie, než ste predpokladali. S prichádzajúcim obdobím Vianoc a silvestrovských večierkov sú upravené nechty základom. Ak sa však ani vám neušiel termín a bojujete s viditeľnými odrastmi, poradíme vám ako bezpečne odstrániť gélovú manikúru z pohodlia domova. Gélové nechty si vyžadujú údržbu, ktorú môže ponúknuť len profesionál, v SOS prípade však existujú riešenia, ktorými si vo výnimočných situáciách môžete dopomôcť.

Príliš dobre poznáme pokušenie, ktoré prichádza s túžbou odlúpnuť si gél lak. Tá chvíľa uspokojenia bude prchavá, ale oprava škody, ktorú si spôsobíte na nechtoch, môže trvať týždne. Riaďte sa overenými tipmi od profesionálov v jednoduchých 4 krokoch a poďakujte nám neskôr.

Ako bezpečne odstrániť gél lak z pohodlia domova?

1. Pilníkovanie

Odstránenie gélových nechtov doma je rovnako dôležitý proces ako v nechtovom salóne. Na začiatku siahnite po novom pilníku na nechty (nedáme dopustiť na tie od Tweezerman). Ak chcete odstrániť celú manikúru, začnite tým, že opatrne opilníkujete len vrchný náter. Viete, že ste odstránili dostatok vrstvy, keď farba vybledne a povrch bude matný, Dávajte však pozor, aby ste neopilníkovali celý lak, pretože to môže spôsobiť poškodenie nechtov.

Tweezerman Manicure Kit, Súprava na manikúru
Tweezerman Manicure Kit, Súprava na manikúru

2. Zábal

Tento krok zaručene preverí vašu trpezlivosť. Na každý necht položte vatový tampón namočený v odlakovači na nechty. Následne zabaľte končeky prstov do potravinovej fólie alebo alobalu, tak aby sa acetón nemohol rýchlo vypariť. Nechty nechajte namočené v zábale približne 10 až 15 minút. Budete vedieť, že odlakovač odstránil gél, keď lak vyzerá akoby nadvihnutý z nechtu. Ak chcete urýchliť proces a dopriať si welness zážitok, zabaľte si ruky do teplého uteráka. Vtedy sa gél rýchlejšie uvoľní.

Sundays Soy Polish Remover
Sundays Soy Polish Remover
Chanel Nail Colour Remover
Chanel Nail Colour Remover
Green Flash Nail Polish Remover
Green Flash Nail Polish Remover

TOP TIP:

Ak nemáte doma odlakovač, netrápte sa. Namiesto namáčania nechtov v acetóne namočenej bavlne si ruky položte na 20 až 30 minút do misky s teplou vodou, mydlom a lyžičkou soli. To by malo dostatočne zmäkčiť gél, aby ste následne mohli ľahko odstrániť lak z nechtového lôžka. Do mydlového roztoku môžete pridať olej pre extra hydratáciu.

3. Odstránenie zvyškov

Zbavte sa zvyškov laku tým, že po odstránení starej manikúry zamierite do umývadla. Ručné umývanie navyše uľahčí zistenie, či vám na nechtoch neostal pretrvávajúci lak. V prípade odstraňovania posledných zvyškov nesiahajte po kovovom nástroji a trajektóriu pohybu vykonávajte vždy smerom nahor, nie nadol.

4. Výživa

Zatiaľ čo acetón robí zázraky pri odstraňovaní gél laku, môže tiež spôsobiť, že vaše nechty budú citlivé a suché. Akonáhle je všetok lak odstránený, pridajte vlhkosť späť do nechtového lôžka pomocou výživného oleja ako. Extra rutinu doplňte peelingom a bohatým krémom na ruky.

    888

    Súvisiace články