Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Vlasy / 24. október 2022

Ako mať husté vlasy - 5 krokov

Ako dosiahnuť, aby boli vaše vlasy zdravšie, silnejšie a hustejšie? Magazín Top Fashion to zisťoval za vás.

Ako mať husté vlasy - 5 krokov

Zaznamenali ste na sebe v poslednej dobe rednutie alebo vypadávanie vlasov? Nie ste sami. Viac ako 50 percent žien sa stretáva s vypadávaním vlasov v určitom bode svojho života. Dá sa povedať, že takmer každá žena momentálne rieši podobnú dilemu a všetky nás spája jeden cieľ. Chceme zdravšie, hustejšie a silnejšie vlasy.

Ako pestovať husté vlasy je pravdepodobne otázka, ktorú väčšinu odborníkov na krásu už nebaví počúvať – pretože neexistuje jediná správna odpoveď. Najdôležitejším tipom odborníkov je, aby to bolo jednoduché. Menej je viac, pokiaľ ide o podporu rastu vlasov, ale kľúčový je súlad.

Začnite s vlasovou pokožkou

Pokožka hlavy má bohatý mikrobióm baktérií potrebných na to, aby vlasy, ktoré z nej rastú, boli zdravé. Má imunitné funkcie a je našou prvou líniou obrany proti toxínom a agresorom z prostredia. Keď je pokožka hlavy ohrozená, nemôže sa brániť a preto je udržiavanie zdravej rovnováhy rovnako dôležité ako našej pleti. Obmedzte nadmerné používanie vlasových stylingových produktov a agresívnych čistiacich prostriedkov, ktoré sú ťažké a narúšajú pH vlasovej pokožky.

TOP FASHION TIP:

Masírujte pokožku hlavy jemnými krúživými pohybmi, aby ste aktivovali prietok krvi a obmedzte používanie suchého šampónu na minimum. Ten môže vytvoriť vrstvu na pokožke hlavy a upchať vlasové folikuly, čím zabráni rastu nových, zdravých vlasov.

Jedzte rozumnejšie

Pre fanúšikov avokáda máme skvelú vlasovú správu. Strava plná zdravých tukov je nevyhnutná pre husté a zdravé vlasy. Zatiaľ čo genetika určuje štruktúru vlasov a kučery, naša strava zohráva úlohu v tom, ako sa gény môžu prejaviť. Uistite sa, že máte dostatok kvalitných bielkovín a dobrých tukov, ako je olivový olej a omega-3 mastné kyseliny. Do vášho jedálnička odporúčame zaviesť lososa, avokádo, orechy, zeleninu a ovocie. To všetko, aby ste získali všetky kľúčové živiny potrebné pre rast silnejších vlasov.

Používajte správne produkty

Je to zrejmé, ale treba to zopakovať. Rôzne typy vlasov vyžadujú špecifické produkty, ktoré zodpovedajú ich presným potrebám. Tie z vás, ktoré majú jemné vlasy, by mali hľadať objemový šampón a kondicionér pre objem a lesk ako je rada Amplify od Authentic Beauty Concept. Pre hrubší typ vlasov navrhujeme produkty, ktoré skrotia krepovatenie a najmä hydratujú, ako napríklad Hydrate Cleanser. Dobrým pravidlom je vybrať si šampón, ktorý jemne čistí vlasy a vlasovú pokožku + kondicionér, ktorý zvyšuje hydratáciu. Ten aplikujte od stredných dĺžok až po končeky.

TOP FASHION TIP:

Najcennejšou radou je vyhýbať sa výrobkom, ktoré obsahujú silikóny, umelé farbivá alebo parfumy. Tieto zložky môžu spôsobiť problémy s pokožkou hlavy, čo môže viesť k dermatitíde, folikulitíde (infekcii vlasového folikulu) a neskôr k trvalej strate vlasov. Namiesto toho hľadajte zložky, ktoré sa môžu pochváliť čistým prírodným a vegánskym zložením.

Hydratačný šampón predáva Strokoway salón
Hydratačný šampón predáva Strokoway salón

Suplementy

Zmes vitamínov, minerálov a prírodných extraktov je potrebná pre zdravú funkciu a rast vlasových folikulov. Skúste do svojej každodennej rutiny zaradiť beauty kolagén The Solution od Oslo Skin Lab, ktorý zvýši nielen pružnosť vašej pleti, ale aj vlasov. Dôležité sú aj suplementy bohaté na vitamín B a aminokyseliny, ktoré napomáhajú vyživovať textúru a silu vlasov. Biotín, komplex vitamínov B, vitamíny A a E, selén a zinok či extrakt zo žihľavy nájdete obsiahnuté v tabletách FacEvolution na stimuláciu vlasov.

FacEvolution tablety na stimuláciu rastu vlasov predáva FaceDerma
FacEvolution tablety na stimuláciu rastu vlasov predáva FaceDerma
THE SOLUTION™ Beauty collagen predáva Oslo Skin Lab
THE SOLUTION™ Beauty collagen predáva Oslo Skin Lab

Minimalizujte používanie horúceho vzduchu

Vieme, že môže byť ťažké rozlúčiť sa so sušičom vlasov alebo žehličkou. Ale ak naozaj chcete zdravšie vlasy, mali by ste používanie horúceho vzduchu eliminovať na minimum. Čím menej budete používať kulmy, žehličky a sušiče na vlasy, tým efektívnejšie znížite poškodenie vlasov. Ak sa predsa len neviete držať od svojich horúcich vlasových pomôcok, je dôležité použiť sprej na ochranu pred teplom. Tiež odporúčame Dyson Airwrap, hybrid stylingového nástroja a sušiča, ktorý využíva vzduch a minimálne teplo na sušenie a natáčanie vlasov.

TOP FASHION TIP:

Rada nad zlato znie: Neumývajte si vlasy príliš často. Nadmerné umývanie vlasov môže vašim vlasom viac uškodiť ako dopomôcť. Prírodné oleje pomáhajú udržať zdravú vlasovú pokožku a preto si od umývania dajte pár dní pauzu.

    720

    Súvisiace články