Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Starostlivosť o pleť a telo / 19. november 2021

Ako hydratovať pery v zime?

S chladnejším počasím a nepríjemným vetrom počas jesene a zimy nastávajú náročnejšie podmienky pre našu pleť, ale aj špecificky pre pery. Citlivá, tenká pokožka v tejto oblasti dostáva zabrať a niekedy jej aj obľúbené balzamy nedokážu pomôcť. Ako ochrániť pery pre zimou?

Ako hydratovať pery v zime?

Hydratácia

Možno to znie ako samozrejmosť, no na hydratáciu sa v zime často zabúda. Hovoríme o hydratácia zvnútra, čiže o pravidelnom pitnom režime. Keďže teploty sú nižšie, prirodzene pociťujeme nižšiu potrebu piť dostatok vody. A práve to môže byť kameňom úrazu. Dostatočný príjem tekutín, najmä vody, pomôže udržať celý váš organizmus dostatočne hydratovaný a teda aj vyživený. Je základom zdravých pier.

Zvlhčujte

Keď vonku klesnú teploty, naše domácnosti, kancelárie, ale aj obchody či podniky začínajú kúriť. Umelé teplo však spôsobuje suchý vzduch, čo môže byť príčinou nielen suchých pier, ale aj tvorby ekzémov a iných kožných problémov. Niekedy však dokáže obrovský rozdiel urobiť zvlhčovač vzduchu. Dnes si môžete vybrať z najrôznejších typov, od osobných/stolových, ktorý si položíte na pracovný stôl alebo na nočný stolík, až po tie väčšie, ktoré dokážu vlhkosť prinavrátiť aj celej miestnosti.

NCLA Beauty Sugar Sugar Watermelon Lip Scrub
NCLA Beauty Sugar Sugar Watermelon Lip Scrub
Patchology Flash Patch Lip Gel
Patchology Flash Patch Lip Gel

Exfoliujte

Ak máte problém so suchými perami či dokonca šupinkami, zakomponujte do svojej beauty rutiny jemný peeling alebo exfoliant na pery, ktorý vám pomôže zbaviť sa odumretých buniek a tým predchádza tvorbe šupín alebo zhoršeniu stavu vašich pier. Následne by ste mali svoje pery vyživiť kvalitným balzamom. Hľadajte najmä taký, ktorý obsahuje výživné látky ako vitamín E, ceramidy či pantenol.

Fresh Sugar Advanced Therapy Lip Mask
Fresh Sugar Advanced Therapy Lip Mask
Paula's Choice Hyaluronic Acid and Peptide Lip Booster<br>
Paula's Choice Hyaluronic Acid and Peptide Lip Booster<br>

Špeciálna starostlivosť

Ak vám klasická starostlivosť o pery nestačí, doprajte im špeciálnu pozornosť a pridajte do svojej beauty rutiny aj špeciálne produkty na starostlivosť o pery. Môže to byť výživná maska, olejček alebo práve spomínaný peeling a výživný balzam. V prípade, že vám pery počas zimy robia skutočné starosti, ich krásu a zdravie dosiahnete jedine pravidelnou a cielenou starostlivosťou.

Foto: Instagram @clairerose, archív značiek

    1076

    Súvisiace články