Žijeme v dobe, kedy sa čoraz viac značiek ako aj spotrebiteľov pozerá na ekologický aj etický dopad módneho priemyslu. Svedčí o tom nielen stúpajúca popularita akcií ako Fashion Revolution, ale aj stúpajúci počet udržateľných značiek. V našej série o udržateľnej móde vám postupne predstavíme štýlové značky.

 

title

 

Reformation

Pravdepodobne najdostupnejšia a zároveň najštýlovejšia alternatíva pre tých, ktorí hľadajú moderné, nenútené modely, no zároveň zohľadňujú životné prostredie a etický prístup. Značka z LA využíva iba udržateľné látky a dáva pozor na ekologický dopad svojej produkcie a distribúcie, no nezabúda ani na etiku pri výrobných procesoch. V ich ponuke nájdete tie najkrajšie letné šaty, kvetinové kúsky, ale aj štýlové džínsy, basic topy či spoločenské šaty. Za značkou stojí bývalá modelka Yael Aflalo, čiže o skutočne štýlové kúsky máte postarané.

1

 

 

Anekdot

Berlínska značka zameraná na upcyklovanú spodnú bielizeň. Každý kúsok je tak vyrobený z nadbytočných materiálov, prípadne z recyklovaných látok, ktoré už v minulosti slúžili v nejakom inom módnom kúsku. Anekdot vytvára výhradne limitované kolekcie aj kvôli limitácii zo strany materiálov, no o to výnimočnejšie modely tak vznikajú. Každý model vzniká v Berlíne pod rukami samotnej zakladateľky a 3 pomocných krajčírok, takto má značka pod kontrolou platové a etické podmienky. Modely sú inšpirované vintage kúskami s moderným vplyvom, tešiť sa tak môžete na záplavu čipky, ako aj minimalistické modely. Okrem spodnej bielizne vás poteší aj kolekcia plaviek.

3

 

 

People Tree

People Tree je v módnom priemysle známa ako pionier v udržateľnej móde. Na výrobu svojich kolekcií využíva iba fair trade materiály, certifikované organické materiály a biologicky rozložiteľné materiály. Zároveň dohliada na podmienky, v ktorých kolekcie vznikajú a podporuje lokálnych farmárov a remeselníkov v rozvojových krajinách. V ich ponuke si môžete vybrať všetko od oblečenia na každý deň až po šperky či športové kúsky. Zároveň však patrí k tým najdostupnejším udržateľným značkám so širokou ponukou na trhu.

2

 

 

Yireh

Zasnívané kúsky s boho nádychom ako stvorené do slnečných letných dní súručne vyrábané v malých množstvách remeselníkmi na Bali, ktorý pracujú v etických podmienkach. Značka tiež venuje 10% zo svojho profitu organizácii Justice Mission, ktorá pomáha ukončiť obchodovaniu s ľuďmi. Na výrobu tiež využíva recyklované materiály a nadbytočné, nevyužité látky.

4

 

 

Kings of Indigo

Značka, ktorú si zamilujú všetci, ktorí si nevedia prestaviť svoj deň inak ako v džínsoch. Holandská značka totiž ponúka širokú výber strihov a farieb pre ženy aj mužov, pričom sú všetky ich kúsky vyrobené z 90% organickej bavlny. Medzi ďalšie materiály, ktoré využívajú patrí aj recyklovaná bavlna. Pri farbiacich procesoch využíva kontrolovaný proces a techniky, ktoré zohľadňujú životné prostredie. Okrem toho nájdete v ich ponuke a basic kúsky ako košele, šaty či tričká.

5

Najnovšie zo sekcie módaTrendy móda | 23.máj 2018

5 najštýlovejších udržateľných značiek: ...

Nezabudli sme ani na najlepšieho spojenca kažej ženy- kabelku! Našli sme také, ktoré z vás spravia dokonalú dámu a poskytnú...


Trendy móda | 22.máj 2018

Off-White pripravilo kolekcie s The Webs...

Pri príležitosti osláv otvorenia nového butiku v newyorskom Soho, sa značka Off-White spojila s The Webster, francúzskym gigantom. Spoločne vytvorili...


Trendy móda | 22.máj 2018

Cesta okolo sveta: Naobľúbenejšie kúsky

Ktoré trendy sú najpopulárnejšie a ktoré sa najlepšie predávajú? Rozdiel medzi týmito dvoma kategóriami môže byť väčší ako by sa...


Celebrity | 22.máj 2018

Cannes Film Festival 2018: Red Carpet II...

Minulá nedeľa ukončila prestížny filmový festival v Cannes. My sme sa však ešte raz obzreli v čase, konkrétne do druhého...

tf jar 2018

 tlacitko kupit2

Naše tipy

Najkrajšie historické hotely na svete

Milujete históriu aj cestovanie? Prečo tieto dva koníčky teda nespojiť? V’daka týmto histroickým hot...

Must-watch letné filmy

Obdobie stvorené na letné flirty plné vášne aj dobrodružstva s priateľmi, presne také je leto. Ak si...

Najlepšie roadtripy po Európe

Máte už naplánovanú letnú dovolenku? Pokiaľ nie, máme pre vás 3 tipy na európske roatripy, ktoré vás...