Pokojná oáza v srdci Marakéša sa stala hlavnou inšpiráciou pre jarnú kolekciu značky DYRBERG/KERN. Miesto známe svojimi dramatickými farebnými tónmi, divokými prírodnými elementami a vyváženou umeleckou atmosférou dodnes rozosieva inšpiráciu.

 

title

 

 

Záhrada Majorelle je doslova raj. Pred páliac slnkom a prašnými ulicami vás zachráni svojou farebnou, bohatou flórou, ktorá sa tu mieša s výraznou architektúrou. Čarovné ticho vytvára nezvyčajnú harmóniu. Symbolizuje však aj stret kultúr- Západný svet a Blízky východ, ktorý podľa svojej predstavil vytvoril francúzsky umelec Jacques Majorelle. Do stredu záhrady umiestnil svoj kobaltovo modrý ateliér. Vedeli ste, že práve táto farba je obľúbenou farbou klenotníkov? Používa sa vo vitrínach a necháva naplno zažiariť všetky klenoty. Záhrada Majorelle sa tak rovnko stala kulisou pre kolekciu OASE.

Kaktusy, ktoré takisto nájdeme v tejto záhrade sú v dizajne a umení predstavuje dokonale symetrickú inšpiráciu. Ich tvary inšpirovali aj šperky podkolekcie CACTUS. Sú masívne, no pritom sofistikované, a v kombinácii s chirurgickou oceľou pôsobia čisto.

1

 

Inšpiráciou z rastlinnej ríše je aj strom Ginko, ktoré inšpirovalo podkolekciu BILBOA. Tento vzácny a liečivý strom patrí k najstarším rastlinám na zemi a sú mu pripisované rôzne liečivé a spirituálne vlastnosti. Unikátne sú aj jeho lístky, ktoré vytvárajú zaujímavú spletitosť a prirodzenú bohatosť. Šperky v tejto kolekcii sú preto síce naturalistické, no pritom jemne pompézne.

2

 

Maroko, krajina nekonečnej inšpirácie sa stala hlavnou témou v podkolekcii MAROCK, ktorá sa zahráva s kameňmi v ich prirodzenej, no jemne uhladenej podobe. Každý šperk je preto unikátny, nielen farbou, ale aj tvarom. Vybrať si môžete z tónov modrého achátu, sivého opálu, zeleného amazonitu či ružového kryštálu.

3

 

Srdce a duša Marakéša, aj tak nazývajú Medinu. Je protipólom k pokojným záhradom Majorelle, stretávajú sa tu mýty a folklór severnej Afriky a v každom návštevníkovi dokáže vyvolať okamžitý sentiment. Spleť trhov, uličiek a vôňa korenín či exotických kvetín vás okamžite opantá, presne tak ako podkolekcia MEDINA. Strapce, polodrahokamy a zlaté kovové odlesky vás prenesú späť v čase.

4

 

Všetky šperky z kolekcie OASE nájdete na www.moloko.sk

Najnovšie zo sekcie módaMódne ikony | 20.jún 2018

Být máma je cool

Mají děti, přiznávají, že to někdy není jednoduché, ale přesto je bezmezně milují a ještě u toho vypadají skvěle a...


Trendy móda | 18.jún 2018

Najväčšie letné trendy z Instagramu

Je ich plný Instagram a žiadna trendsetterka sa bez nich nezaobíde. Tieto trendy ovládli sociálne siete aj ulice a preto...


Trendy móda | 16.jún 2018

Topánkové trendy na leto

Nikdy nie je neskoro na nákup tých správnych topánok! Preto ak nemáte tie svoje na túto sezónu, pomôžeme vám ich...


Trendy móda | 16.jún 2018

Najkrajšie farebné kombinácie na leto

Leto by malo byť obdobím dobrodružstiev a do istej miery aj experimentov. Prečo teda túto filozofiu nepretaviť do našich outfitov?...

tf jar 2018

 tlacitko kupit2

Naše tipy

Interaktívna výstava v Paríži

Výstava, ktorá dokázala prepojiť technológie, umenie, vedu a kreativitu otvára svoje brány verejnost...

Viktor & Rolf oslavujú výročie výstavou

Dizajnérske duo Viktor & Rolf oslavuje 25.výročie vzniku značky. Pri tejto príležitosti otvárajú...

Najlepšie aplikácie pre last-minute cest...

Každý pozná ten pocit, keď jednoducho potrebuje na chvíľu vypnúť a dobiť si baterky. Mnohí z nás pre...