top fashion banner jesen zima 2017 2018

Pokojná oáza v srdci Marakéša sa stala hlavnou inšpiráciou pre jarnú kolekciu značky DYRBERG/KERN. Miesto známe svojimi dramatickými farebnými tónmi, divokými prírodnými elementami a vyváženou umeleckou atmosférou dodnes rozosieva inšpiráciu.

 

title

 

 

Záhrada Majorelle je doslova raj. Pred páliac slnkom a prašnými ulicami vás zachráni svojou farebnou, bohatou flórou, ktorá sa tu mieša s výraznou architektúrou. Čarovné ticho vytvára nezvyčajnú harmóniu. Symbolizuje však aj stret kultúr- Západný svet a Blízky východ, ktorý podľa svojej predstavil vytvoril francúzsky umelec Jacques Majorelle. Do stredu záhrady umiestnil svoj kobaltovo modrý ateliér. Vedeli ste, že práve táto farba je obľúbenou farbou klenotníkov? Používa sa vo vitrínach a necháva naplno zažiariť všetky klenoty. Záhrada Majorelle sa tak rovnko stala kulisou pre kolekciu OASE.

Kaktusy, ktoré takisto nájdeme v tejto záhrade sú v dizajne a umení predstavuje dokonale symetrickú inšpiráciu. Ich tvary inšpirovali aj šperky podkolekcie CACTUS. Sú masívne, no pritom sofistikované, a v kombinácii s chirurgickou oceľou pôsobia čisto.

1

 

Inšpiráciou z rastlinnej ríše je aj strom Ginko, ktoré inšpirovalo podkolekciu BILBOA. Tento vzácny a liečivý strom patrí k najstarším rastlinám na zemi a sú mu pripisované rôzne liečivé a spirituálne vlastnosti. Unikátne sú aj jeho lístky, ktoré vytvárajú zaujímavú spletitosť a prirodzenú bohatosť. Šperky v tejto kolekcii sú preto síce naturalistické, no pritom jemne pompézne.

2

 

Maroko, krajina nekonečnej inšpirácie sa stala hlavnou témou v podkolekcii MAROCK, ktorá sa zahráva s kameňmi v ich prirodzenej, no jemne uhladenej podobe. Každý šperk je preto unikátny, nielen farbou, ale aj tvarom. Vybrať si môžete z tónov modrého achátu, sivého opálu, zeleného amazonitu či ružového kryštálu.

3

 

Srdce a duša Marakéša, aj tak nazývajú Medinu. Je protipólom k pokojným záhradom Majorelle, stretávajú sa tu mýty a folklór severnej Afriky a v každom návštevníkovi dokáže vyvolať okamžitý sentiment. Spleť trhov, uličiek a vôňa korenín či exotických kvetín vás okamžite opantá, presne tak ako podkolekcia MEDINA. Strapce, polodrahokamy a zlaté kovové odlesky vás prenesú späť v čase.

4

 

Všetky šperky z kolekcie OASE nájdete na www.moloko.sk

Najnovšie zo sekcie módaSporty glamour na MBPFW

Posledný prehliadkový deň na MBPFW ulahodil každému milovníkovi aktuálnych sporty glam kúskov, ktoré nechýbali na prehliadkach značiek ODIVI, Laformela či...


Módne prehliadky | 23.mar 2018

V zákulisí MBPFW

Módna prehliadka síce trvá zhruba 10 až 15 minút, no tie musia prebehnúť bez akýchkoľvek problémov a nečakaných scenárov. Preto...


Trendy móda | 23.mar 2018

Spring must-have: Biele šaty

Jedným z najväčších jarných must-have kúskov sú jednoznačne biele šaty. S vychádzajúcimi slnečnými lúčami ich už pravidelne nosia módne ikony...


MBPFW: Re-See Showrooms

Po troch prehliadkových dňoch na MBPFW si mohli návštevníci na vlastné oči zblízka prezrieť všetky kolekcie, ktoré sa prebehli po...

top fashion zima 2017 2018

top fashion jesen zima 2017 2018

 tlacitko kupit2

fascinujuci oman banner 300x300

media st vianocna zlava 300

Naše tipy

10 must-have kúskov z Fashion Week-ov

Od New Yorku až po Paríž, svetoví dizajnéri nám predstavili svoje vízie módnych trendov pre nasleduj...

Nechtové trendy z Fashion Weekov

Týždne módy nám predstavili akým smerom sa budú uberať trendy na nasledujúcu sezónu. Okrem tých módn...

10 beauty trendov z Fashion Week-ov

Ešte ani poriadne nenadišla jar a módny svet je už opäť o krok pred nami. Trendy na sezónu jeseň-zim...