Dovolenka bez dobrej knihy sa snáď nedá ani predstaviť. Pokiaľ už máte “zbalenú” nový diel obľúbeného trilleru, prípadne najnovšiu “evitovku,” nezabudnite pribaliť aj kúsok módneho sveta.

 

summerreading

 

 

Pre milovníčky Diabol nosí pradu: Keď vám dá život Lululemonky- Lauren Weisberger

Autorka obľúbenej knihy a následne jej filmového spracovania, Lauren Weisberger, pripravila pre svoje čitateľky ďalší klenot do zbierky. Príbeh tento krát nasleduje pracovný aj osobný svet Emily Charlston, asistentky Mirandy Priestly o niekoľko rokov neskôr. Kniha síce vychádza až 5.júna, no pokiaľ vám nerobí problém angličtina, poznačte si tento dátum a o ideálne, oddychové čítanie na pláži máte postarané.

1

 

 

Módna biografia: D.V.- Diana Vreeland

Dnes už ikonická editorka prestížnych módnych magazínov vo svojej biografii spomína na módu, žurnalistiku a ich prepojenie, ktoré je sprevádzané jej typickým humorom. Ideálna voľba pre tie z nás, ktoré rady získajú zákulisné informácie zo sveta módy, no zárovn sa naučia nové informácie z fungovania módneho priemyslu.

3

 

 

Z histórie: Škaredá krása: Helena Rubinstein, L’Oréal a vymazaná história krásy, Ruth Brandon

Historička Ruth Brandon porovnáva dve kontrastné značky, ktoré dnes tvoria jednu globálnu spoločnosť. Na jednej strane je to Helena Rubinstein založená židovskou rodinou, ktorá podporovala girl power, a na druhej L’Oréal vedený Eugénom Schullerom, nacistickým kolaborantom. V knihe autorka opisuje temnotu, v ktorej sa rodila krása.

4

 

 

Pre cestovateľky: Where Stylists Shop: The Fashion Insider’s Ultimate Guide

Pokiaľ patríte k typu cestovateliek, ktoré si z každej svojej cesty jednoducho musia priniesť nejaký zaujímavý kúsok, kniha Where Stylists Shop je ako pre vás! Objavte lokality po celom svete, kde nájdete tie najunikátnejšie kúsky, pre ktoré cestujú stylisti z celého sveta. Sprievodca najlepšími lokalitami, butikmi, webstránkami, ale aj značkami a výpredajmi sa stane vašou módnou bibliou.

5

 

 

Pre budúce módne ikony: The Curated Closet: Discover Your Personal Style and Build Your Dream Wardrobe, Anuschka Rees

Rozmýšľate nad zmenou imidžu alebo chcete jednoducho premeniť svoj šatník na ultimátny sen každej módnej ikony? Pomôže vám v tom kniha od módnej bloggery Anuschky Rees. Zaručene tu nenájdete žiadne cliché ani poučky, ale interaktívnym spôsobom objavíte svoj vlastný unikátny štýl. Po návrate z dovolenky sa tak môžete pustiť do budovania nového šatníku snov.

6

Foto: archív vydavateľstiev

Najnovšie zo sekcie lifestyleApetít | 23.máj 2018

Vydajte sa na kávovú púť na Galapágy

Predstavte si sladkosť cereálií a sušienok, jemný podtón horkosti kakaa s plným telom v jedinom dúšku, ktorý vás doslova prenesie do exotických...


Cestovanie | 23.máj 2018

Najkrajšie budovy podľa Lonely Planet

Budovy, ktoré si zvolili čitatelia cestovateľské magazínu Lonely Planet, vraj patri k tým najzaujímavejším a najskvostnejším stavbám na svete. Od...


Voľný čas | 19.máj 2018

Letné čítanie: Historické romány

Existuje niečo lepšie ako sin a pláži, pri bazéne alebo večer na terase prečítať dobrú knihu s pútavým príbehom? Presne...


Voľný čas | 19.máj 2018

Najkrajšie outdoorové kiná na svete

Letná sezóna je o zábave a dobrodružstvách. Jeden taký typ zábavy predstauvjú aj outdoorové kiná, ktoré prinášajú ľudí naspäť do...

tf jar 2018

 tlacitko kupit2

Naše tipy

Najkrajšie historické hotely na svete

Milujete históriu aj cestovanie? Prečo tieto dva koníčky teda nespojiť? V’daka týmto histroickým hot...

Must-watch letné filmy

Obdobie stvorené na letné flirty plné vášne aj dobrodružstva s priateľmi, presne také je leto. Ak si...

Najlepšie roadtripy po Európe

Máte už naplánovanú letnú dovolenku? Pokiaľ nie, máme pre vás 3 tipy na európske roatripy, ktoré vás...