top fashion banner jar 2017

Glastonbury, Coachella či Lollapalooza, toto sú festivaly, ktoré rezonujú v ušiach takmer každého človeka na svete. Avšak existujú ďalšie, nezvyčajné, ktoré by si zaslúžili našu pozornosť.

Into the Valley

V estónskom mestečku Rummu zase nájdete festival elektronickej hudby, ktorý sa odohráva v bývalej väznici. Aj napriek tomu vás prekvapí idylický výhľad na skalnaté útesy a pokojnú vodu, ktoré podčiarkujú dramatickú atmosféru. Lokálna kuchyňa, umenie a kultúra tu majú takisto svoje miesto.

traena

 

Traena

Najstaršia rybárska dedina v Nórsku je netradičnou voľbou pre hudobný festival, no o to jedinečnejší zážitok si z neho odnesiete. Traena sa nachádza na ostrove, ktorý je od pevniny vzdialený 65 kilometrov a festival sa na ňom koná už od roku 2004. Okrem toho, že sa o váš hudobný zážitok postarajú hviezdy ako Damien Rice si tiež môžete vychutnať ranné hodiny jógy či gurmánsky seafood.

traena

 

Houghton

Novinka v Norfolku, ktorá je zaplavená umením a nielen tým hudobným. Festival je venovaný aj výtvarnému umeniu vrátane sochárstva. Nájdete ho v obklopení lesa neďaleko parku, vďaka čomu máte postarané o naozaj netradičný zážitok.

houghton

 

Fuji Rock

Názov festival pochádza z roku 1997, kedy sa pôvodne odohrával v pohorí Fuji. Avšak od 1999 sa presunul do lyžiarskeho stredisko Naeba, no svoje meno si ponechal. Japonský festival pravidelne pritiahne mená ako Bjork či Gorillaz, no okrem toho ponúka množstvo sprievodného programu.

fuji rock

 

Howlin Fling

Festival, ktorý je prístupný iba loďou sa odohráva na ostrove Eigg. Na ich stránke sa okrem iného dočítate, že “je určený iba pre pár stovák ľudí, nemá SBS, políciu ani sponzorov,” práve preto poteší najmä tých, ktorí hľadajú niečo iné.

howlin fling

Foto: archív festivalov

Najnovšie zo sekcie lifestyleVoľný čas | 18.aug 2017

Nahliadnite do života Gianniho Versace

Jeden z najikonickejších dizajnérov všetkých čias- Gianni Versace zanechal za sebou kultový módny dom Versace, ktorého sa chopila jeho sestra...


Cestovanie | 16.aug 2017

Tajné záhrady

Kto by nechcel aspoň raz stráviť romantický večer alebo popoludnie v ukrytej londýnskej záhrade vystrihnutej ako z ikonickej scény filmu...


Dizajn | 15.aug 2017

Ako zariaďovať podľa veku

So zariaďovaním, dekoraovaním či rekonštrukciami sa stretávame takmer celý svoj život. Náš štýl a prístup k dizjajnu sa však vyvýja...


Apetít | 14.aug 2017

Kokosový olej – multifunkční voňavý pomo...

Kokosový olej a jeho všestranné využití v kuchyni, při péči o tělo a vlasy, ale také v domácnosti.  

predplatne top fashion

top fashion jar leto 2017

Naše tipy

Minútové účesy

Ranný zhon nám len málokedy dovolí dopriať našim vlasom viac pozornosti. Aj napriek obmedzenému času...

Čierno-biela jeseň podľa Michaela Kováči...

Pokiaľ sa nedokážete zmieriť s pomaly končiacim letom, najnovšia kampaň dizajnéra Michaela Kováčika ...

10 módnych dokumentov na víkend

Módny priemysel má za sebou bohatú históriu, ktorú vytvárali a stále vytvárajú módne ikony, modelky...