top fashion banner jar 2017

Glastonbury, Coachella či Lollapalooza, toto sú festivaly, ktoré rezonujú v ušiach takmer každého človeka na svete. Avšak existujú ďalšie, nezvyčajné, ktoré by si zaslúžili našu pozornosť.

Into the Valley

V estónskom mestečku Rummu zase nájdete festival elektronickej hudby, ktorý sa odohráva v bývalej väznici. Aj napriek tomu vás prekvapí idylický výhľad na skalnaté útesy a pokojnú vodu, ktoré podčiarkujú dramatickú atmosféru. Lokálna kuchyňa, umenie a kultúra tu majú takisto svoje miesto.

traena

 

Traena

Najstaršia rybárska dedina v Nórsku je netradičnou voľbou pre hudobný festival, no o to jedinečnejší zážitok si z neho odnesiete. Traena sa nachádza na ostrove, ktorý je od pevniny vzdialený 65 kilometrov a festival sa na ňom koná už od roku 2004. Okrem toho, že sa o váš hudobný zážitok postarajú hviezdy ako Damien Rice si tiež môžete vychutnať ranné hodiny jógy či gurmánsky seafood.

traena

 

Houghton

Novinka v Norfolku, ktorá je zaplavená umením a nielen tým hudobným. Festival je venovaný aj výtvarnému umeniu vrátane sochárstva. Nájdete ho v obklopení lesa neďaleko parku, vďaka čomu máte postarané o naozaj netradičný zážitok.

houghton

 

Fuji Rock

Názov festival pochádza z roku 1997, kedy sa pôvodne odohrával v pohorí Fuji. Avšak od 1999 sa presunul do lyžiarskeho stredisko Naeba, no svoje meno si ponechal. Japonský festival pravidelne pritiahne mená ako Bjork či Gorillaz, no okrem toho ponúka množstvo sprievodného programu.

fuji rock

 

Howlin Fling

Festival, ktorý je prístupný iba loďou sa odohráva na ostrove Eigg. Na ich stránke sa okrem iného dočítate, že “je určený iba pre pár stovák ľudí, nemá SBS, políciu ani sponzorov,” práve preto poteší najmä tých, ktorí hľadajú niečo iné.

howlin fling

Foto: archív festivalov

Najnovšie zo sekcie lifestyleCestovanie | 22.okt 2017

Najlepšie miesta na nakupovanie

Verili by ste, že nás od Vianoc delí necelých 9 týždňov? Možno by teda už bolo na čase zamyslieť sa...


Dizajn | 21.okt 2017

Jesenné interiérové trendy

Jesenné obdobie je čas, kedy meníme svoju garderóbu, no niekedy pritom zabúdame na náš domov. Aj male zmeny totiž dokážu...


Dizajn | 21.okt 2017

Johann Malle súčasťou Premium Design Gro...

Johann Malle, výhadne český výrobca luxusných postelí z prírodných materiálov sa stal súčasťou skupiny premium Design Group, ktorej cieľom je...


Dizajn | 20.okt 2017

Prestieranie podľa Prabal Gurung

V dnešnom svete dizajnu sa čoraz častejšie stretávame s dizajnérskymi kolaboráciami, ktoré prekračujú hranice módy a produktového dizajnu. Potvrdzuje to...

predplatne top fashion

top fashion jar leto 2017

Naše tipy

Vlasové trendy z MFW

Aj keď je Miláno Fashion Week už za nami, my ešte stále z neho čerpáme inšpiráciu. Okrem prepracovan...

11 pravidiel vrstvenia

Počas chladných jesenných dní sa mnoho z nás uchyľuje k vrstveniu. Nie vždy to však dopadne najšťast...

Šperk do vašej knižnice

Ktorá žena by vedela odolať krásnym, luxusným šperkom? Zrejme len máloktorá. O to ťažšie to však bud...