top fashion banner jesen zima 2017 2018

Glastonbury, Coachella či Lollapalooza, toto sú festivaly, ktoré rezonujú v ušiach takmer každého človeka na svete. Avšak existujú ďalšie, nezvyčajné, ktoré by si zaslúžili našu pozornosť.

Into the Valley

V estónskom mestečku Rummu zase nájdete festival elektronickej hudby, ktorý sa odohráva v bývalej väznici. Aj napriek tomu vás prekvapí idylický výhľad na skalnaté útesy a pokojnú vodu, ktoré podčiarkujú dramatickú atmosféru. Lokálna kuchyňa, umenie a kultúra tu majú takisto svoje miesto.

traena

 

Traena

Najstaršia rybárska dedina v Nórsku je netradičnou voľbou pre hudobný festival, no o to jedinečnejší zážitok si z neho odnesiete. Traena sa nachádza na ostrove, ktorý je od pevniny vzdialený 65 kilometrov a festival sa na ňom koná už od roku 2004. Okrem toho, že sa o váš hudobný zážitok postarajú hviezdy ako Damien Rice si tiež môžete vychutnať ranné hodiny jógy či gurmánsky seafood.

traena

 

Houghton

Novinka v Norfolku, ktorá je zaplavená umením a nielen tým hudobným. Festival je venovaný aj výtvarnému umeniu vrátane sochárstva. Nájdete ho v obklopení lesa neďaleko parku, vďaka čomu máte postarané o naozaj netradičný zážitok.

houghton

 

Fuji Rock

Názov festival pochádza z roku 1997, kedy sa pôvodne odohrával v pohorí Fuji. Avšak od 1999 sa presunul do lyžiarskeho stredisko Naeba, no svoje meno si ponechal. Japonský festival pravidelne pritiahne mená ako Bjork či Gorillaz, no okrem toho ponúka množstvo sprievodného programu.

fuji rock

 

Howlin Fling

Festival, ktorý je prístupný iba loďou sa odohráva na ostrove Eigg. Na ich stránke sa okrem iného dočítate, že “je určený iba pre pár stovák ľudí, nemá SBS, políciu ani sponzorov,” práve preto poteší najmä tých, ktorí hľadajú niečo iné.

howlin fling

Foto: archív festivalov

Najnovšie zo sekcie lifestyleVoľný čas | 23.feb 2018

10 najlepších zábavných parkov na svete

Každý z nás má v sebe večné dieťa, ktoré z času na čas potrebuje vypustiť. Práve na to nám slúžia...


Cestovanie | 23.feb 2018

10 must-see pamiatok na svete

Patríte k cestovateľom, ktorí pri svojich dobrdržstvách radi odhaľujú históriu? Tak v tom prípade by ste mali navštíviť týchto 10...


Voľný čas | 22.feb 2018

Kurz módy s LVMH

Nová platforma, ktorú spustil módny gigant LVMH (Louis Vuitton Moet Hennesey), vás naučí o módnom priemysle prostredníctvom edukačných videí vytvorených...


Cestovanie | 21.feb 2018

5 vecí, ktoré by vo vašej turistickej vý...

Turistika je skvelým spôsobom trávenia voľného času. Každý výlet si ale vyžaduje dôslednú prípravu a to aj po materiálnej stránke...

top fashion zima 2017 2018

top fashion jesen zima 2017 2018

 tlacitko kupit2

media st vianocna zlava 300

Naše tipy

NYFW: Najlepšie kolekcie

Newyorský týždeň módy máme už za sebou. Bol plný diverzity a inovatívnej módy. Pozrite si s nami tie...

NYFW: Models off-duty

Modelky pobehujúce po New Yorku medzi prehliadkami majú štýl! Či už preferujú kúsky 80.rokov, športo...

NYFW: Backstage Beauty

Príprava pred prehliadkou v rámci NYFW zahŕňa aj dokonalý styling a make-up. Nahliadnite s nami do z...