top fashion banner jesen zima 2017 2018

Glastonbury, Coachella či Lollapalooza, toto sú festivaly, ktoré rezonujú v ušiach takmer každého človeka na svete. Avšak existujú ďalšie, nezvyčajné, ktoré by si zaslúžili našu pozornosť.

Into the Valley

V estónskom mestečku Rummu zase nájdete festival elektronickej hudby, ktorý sa odohráva v bývalej väznici. Aj napriek tomu vás prekvapí idylický výhľad na skalnaté útesy a pokojnú vodu, ktoré podčiarkujú dramatickú atmosféru. Lokálna kuchyňa, umenie a kultúra tu majú takisto svoje miesto.

traena

 

Traena

Najstaršia rybárska dedina v Nórsku je netradičnou voľbou pre hudobný festival, no o to jedinečnejší zážitok si z neho odnesiete. Traena sa nachádza na ostrove, ktorý je od pevniny vzdialený 65 kilometrov a festival sa na ňom koná už od roku 2004. Okrem toho, že sa o váš hudobný zážitok postarajú hviezdy ako Damien Rice si tiež môžete vychutnať ranné hodiny jógy či gurmánsky seafood.

traena

 

Houghton

Novinka v Norfolku, ktorá je zaplavená umením a nielen tým hudobným. Festival je venovaný aj výtvarnému umeniu vrátane sochárstva. Nájdete ho v obklopení lesa neďaleko parku, vďaka čomu máte postarané o naozaj netradičný zážitok.

houghton

 

Fuji Rock

Názov festival pochádza z roku 1997, kedy sa pôvodne odohrával v pohorí Fuji. Avšak od 1999 sa presunul do lyžiarskeho stredisko Naeba, no svoje meno si ponechal. Japonský festival pravidelne pritiahne mená ako Bjork či Gorillaz, no okrem toho ponúka množstvo sprievodného programu.

fuji rock

 

Howlin Fling

Festival, ktorý je prístupný iba loďou sa odohráva na ostrove Eigg. Na ich stránke sa okrem iného dočítate, že “je určený iba pre pár stovák ľudí, nemá SBS, políciu ani sponzorov,” práve preto poteší najmä tých, ktorí hľadajú niečo iné.

howlin fling

Foto: archív festivalov

Najnovšie zo sekcie lifestyleCestovanie | 12.dec 2017

Kam cestovať v decembri?

Kto povedal, že december nie je správny čas na cestovanie? Či už sa chystáte stráviť predvianočné, vianočné alebo povianočné obdobie...


Dizajn | 11.dec 2017

Aké interiérové trendy ovládnu rok 2018?

Rok 2018 sa nezadržateľne blíži a so sebou prinesie niekoľko noviniek či zmien. Týka sa to aj interiérového dizajnu. Aké trendy...


Voľný čas | 11.dec 2017

10 dizajnových diárov na rok 2018

Diár na nový rok je nielen ideálny last-minute darček, ale aj must-have pre každého, kto si chce od nového roku...


Dizajn | 09.dec 2017

Iris Apfel má svoju kolekciu nábytku

96-ročná módna ikona, textilná dizajnérka a po novom dizajnérka nábytku, Iris Apfel, uviedla na trh svoju úplne novú a prvú kolekciu nábytku.

top fashion jesen zima 2017 2018

marionnaud banner m

media st vianocna zlava 300

Naše tipy

Rozžiarte Vianoce vyšperkovanými darčekm...

Pravdepodobne každá z nás sníva aspoň o jednom trblietavom vianočnom darčeku. Ak ste však ...

Vianočné darčeky pre milovníkov technoló...

Nakupovať pre nadšencov technológií nie je najľahšie, no našťastie nás rôzne firmy pravidelne zaplav...

DIY vianočné darčeky

Niekedy sú tie najlepšie dačeky tie, ktoré vznikli pod vašimi rukami. Ak práve takýto darček chcete ...