Nie je tajomstvom, že v dnešnej dobe pracuje mnoho ľudí z domu. Či už ste marketingový freelancer, copywriter alebo mamička na materskej, zariaďte si svoj vlastný pracovný kútik alebo skutočný home office tak, aby ste načerpali množstvo inšpirácie. Ako začať?

 

title

 

 

1. Veľkosť stola

Majte na mysli priestor, v ktorom vaša kancelárie bude. Je totiž rozdiel, či máte pre svoju pracovňu vyhradenú celú, samostatnú miestnosť, alebo bude zakomponovaná v rámci obývačky či spálne. Ak pracujete s menšou výmerou, vyberte si stôl, ktorý zároveň poslúži aj ako úložný priestor.

 

2. Lietajúce police

Police, ktoré akoby sa vznášali na stene, vám nielenže zaobstarajú poriadok na stole, ale poskytnú dostatok miesta na uskladňovanie bez toho, aby ste zbytočne zapratali celú miestnosť.

 

3. Dekorácie

Tak ako v bežnej kancelárii, aj vaša domáca by mala mať dekoratívne prvky, niečo čo vás nabije pozitívnou energiou a príjemne stimuluje kreativitu. Stačí pritom obľúbená kvetina, koberec či fotografia.

 

4. Inspiration Board

Tabuľka pre inšpirácie plná farebných paliet, spomienok, alebo cieľov spoločne s to-do listom a kalendárom s deadlinami priaznivo vplýva na produktivitu.

3

 

5. Káble

Základnú chybu, ktorú takmer všetci robíme pri zariaďovaní home officu je, že nechávame všetky káble na povrchu, pričom je také jednoduché ich efektne ukryť.

4

 

6. Zakladače

Ak si vaša práca vyžaduje uskladňovanie papierov, skúste to napríklad vo vertikálnych zakladačov. Takto ich navyše môžete ľahko kategorizovať.

5

 

7. Stolička

Stolička, na ktorej dokážete sedieť hodiny je polovica úspechu. Dajte si preto záležať na výbere takej, ktorá bude spĺňať aj dizajnové a funkčné parametre.

 

8. Správne svetlo

Dostatok denného svetla je pri práci základ. Neskôr však prichádza na rad aj umelé osvetlenie, ktoré vás zachráni počas sychravých dní.

Najnovšie zo sekcie lifestyleApetít | 23.máj 2018

Vydajte sa na kávovú púť na Galapágy

Predstavte si sladkosť cereálií a sušienok, jemný podtón horkosti kakaa s plným telom v jedinom dúšku, ktorý vás doslova prenesie do exotických...


Cestovanie | 23.máj 2018

Najkrajšie budovy podľa Lonely Planet

Budovy, ktoré si zvolili čitatelia cestovateľské magazínu Lonely Planet, vraj patri k tým najzaujímavejším a najskvostnejším stavbám na svete. Od...


Voľný čas | 19.máj 2018

Letné čítanie: Historické romány

Existuje niečo lepšie ako sin a pláži, pri bazéne alebo večer na terase prečítať dobrú knihu s pútavým príbehom? Presne...


Voľný čas | 19.máj 2018

Najkrajšie outdoorové kiná na svete

Letná sezóna je o zábave a dobrodružstvách. Jeden taký typ zábavy predstauvjú aj outdoorové kiná, ktoré prinášajú ľudí naspäť do...

tf jar 2018

 tlacitko kupit2

Naše tipy

Najkrajšie historické hotely na svete

Milujete históriu aj cestovanie? Prečo tieto dva koníčky teda nespojiť? V’daka týmto histroickým hot...

Must-watch letné filmy

Obdobie stvorené na letné flirty plné vášne aj dobrodružstva s priateľmi, presne také je leto. Ak si...

Najlepšie roadtripy po Európe

Máte už naplánovanú letnú dovolenku? Pokiaľ nie, máme pre vás 3 tipy na európske roatripy, ktoré vás...

20 rokov media st banner