Móda a produktový dizajn kedysi nespolupracovali do takej miery ako to môžeme vidieť dnes. Preto sa len veľmi sporadicky objavovali na prestížnych dizajnových podujatiach akým je napríklad aj milánsky Salone del Mobile. Keďže však žijeme v dobe kolaborácií, presahovania hraníc a fúzií, čoraz častejšie môžeme zazrieť módne domy na dizajnových výstavách, v tomto prípade aj na najprestížnejšom Salone del Mobile. Pozrite sa s nami, čo módne značky priniesli do sveta dizajnu.

Marni
Značka Marni stavila na kolumbijské motívy a postupy, ktorými oslavovala nielen tradíciu, farby Južnej Ameriky, ale aj jej obyvateľov. V kolekcii sa tak našli najmä pletené stoličky, stoly, ale aj hojdacie siete či deky.

title

 

Louis Vuitton
Objects Nomades a Les Petits Nomades pomenúvajú kolekciu inšpirovanú cestovaním, ktorú má na svedomí značka Louis Vuitton. Línia vznikla v spolupráci s dizajnovými velikánmi ako Marcel Wanders či India Mahdavi a vyniká najmä svojou progresívnosťou, unikátnymi tvarmi a odvahou.

2

 

 

Loewe
Spojenie značky Loewe s mladým módnym dizajnérom Jonathanom Andersonom prinieslo unikátny pohľad na viacero tradičných, remeselných techník a postupov. Vďaka tomu vznikla séria kobercov, diek, ale aj plátených tašiek, ktoré vynikajú ručne vypracovanými výšivkami z Indie, a inšpirované sú aj japonskou technikou boro, či senegalskou patchwork technikou.

3

 

 

Dolce & Gabbana x SMEG

Druhá edícia úspešnej spolupráce medzi značkami Dolce & Gabbana a Smeg pokračovala v tradičnom, rustikálnom, talianskom duchu. Tentokrát doplnili svoju ponuku kuchynských spotrebičov o chladničky a variče s motívmi sopky Etny, oceánom a tradičnými motívmi zo sicílskeho vidieku.

4

 

 

Roberto Cavalli

Charakteristické zvieracie motívy ako zebra, had či žirafa, na ktoré sme zvyknutí pri tvorbe taliana Cavalliho sa dokázali inflitrovať aj do bytového dizajnu. Kolekcia 10 kryštálových váz našla inšpiráciu práve v živočíšnom svete, ktoré kombinovala s výraznými farbami.

6

 

 

Missoni

Inštalácia, ktorú má na svedomí umelkyňa Rachel Hayes v spolupráci so značkou Missoni, bola vytvorená z farebných plastových komponentov, ktoré boli zoradené do oválneho tvaru, vďaka čomu sa postarali o nejednotnú distribúciu farebného svetla. Inštalácia niesla názov Blowing in the Wind.

8

 

 

Hermès

Francúzsky módny dom vytvoril kolekciu dokonale nedokonalých dlaždíc v rôznych farbách. Postarala sa o to umelecká riaditeľka Alexis Farby, ktorá si zamilovala eklektickosť farieb, veľkostí a tvarov. Okrem toho sa v kolekcii objavili aj doplnky ako vázy, košíky či koberce, ktoré sa takisto inšpirovali diverzitou a rôznorodosťou.

9

 

 

Bottega Venetta

Značka Bottega Venetta sa na rozdiel od Dolce & Gabbana vybrala úplne odlišným smerom ako pri svojej poslednej kolekcii, jednoducho chceli vytvoriť niečo iné. Vznikla tak modern kolekcia nábytku, ktorá je maximálne funkčná a praktická. Okrem konferenčného stolíka sa v nej nájde aj modulárna sedačka, ako aj svietidlá, ktoré vznikli s dizajnérkou Osannou Visconti di Modrone.

10

 

Fendi

Popri svojom koncepte Fendi Casa predstavil módny a dizajnový dom novú súbežnú líniu Fendi Cucina, ktorá je venovaná iba kuchyniam. Taliani sú známi svojou láskou k jedlu a jeho príprave, preto si značka dala skutočne záležať. Kuchyne vznikajú v spolupráci s firmou Scic a výsledok je dokonalý. Nájde sa v nich dostatočná dávka kovu, mramoru, ale aj zamatu či dreva.

11

 

 

Salvatore Ferragamo

Salvatore Ferragamo sa spojil s ďalším talianskym gigantom- Moltenic&C, aby tak spolu pripravili dvojitú expozíciu založenú okolo dámskej aj pánskej módy. Niesla názov Outside/Inside a predstavovala dialóg medzi východným a západným svetom. Dominantnými elementami vo expozícii bola stolička z orechového dreva a netradičná knižnica.

12
Foto: archív značiek

Najnovšie zo sekcie lifestyleApetít | 23.máj 2018

Vydajte sa na kávovú púť na Galapágy

Predstavte si sladkosť cereálií a sušienok, jemný podtón horkosti kakaa s plným telom v jedinom dúšku, ktorý vás doslova prenesie do exotických...


Cestovanie | 23.máj 2018

Najkrajšie budovy podľa Lonely Planet

Budovy, ktoré si zvolili čitatelia cestovateľské magazínu Lonely Planet, vraj patri k tým najzaujímavejším a najskvostnejším stavbám na svete. Od...


Voľný čas | 19.máj 2018

Letné čítanie: Historické romány

Existuje niečo lepšie ako sin a pláži, pri bazéne alebo večer na terase prečítať dobrú knihu s pútavým príbehom? Presne...


Voľný čas | 19.máj 2018

Najkrajšie outdoorové kiná na svete

Letná sezóna je o zábave a dobrodružstvách. Jeden taký typ zábavy predstauvjú aj outdoorové kiná, ktoré prinášajú ľudí naspäť do...

tf jar 2018

 tlacitko kupit2

Naše tipy

Najkrajšie historické hotely na svete

Milujete históriu aj cestovanie? Prečo tieto dva koníčky teda nespojiť? V’daka týmto histroickým hot...

Must-watch letné filmy

Obdobie stvorené na letné flirty plné vášne aj dobrodružstva s priateľmi, presne také je leto. Ak si...

Najlepšie roadtripy po Európe

Máte už naplánovanú letnú dovolenku? Pokiaľ nie, máme pre vás 3 tipy na európske roatripy, ktoré vás...

20 rokov media st banner