top fashion banner jesen zima 2017 2018

Každý túži po svojom vysnívanom domove, no v skutočnosti to nie je vôbec jednoduchá úloha. Ktoré sú však najčastejšie chyby, ktoré pri zariaďovaní robíme?

intmis

 

 

1. Nesprávne proporcie

Túto chybu si najčastejšie uvedomíme až pri sťahovaní, či už do menšieho alebo väčšieho. Avšak nábytok hromadíme v priebehu rokov a postupne zabúdame na proprocie, s ktorými sme začali.

 

2. "Umenie" z obchodu

Aj laické oko dokáže rozoznať "lacné" umenie od toho skutočného. Vyhnite sa preto nákupu zbytočných obrazov, sošiek a iných dekorácií, ktoré síce pripomínajú umenie, no v skutočnosti sú to gýčové napodobeniny.

 

3. Lacné osvetlenie

Lampy a svietidlá sú považované za šperk interiérov. Preto by ste si na ich výbere mali dať záležať. A keď bývate v prenajatom byte, nebojte sa výmeny, prípadného doplnenia stojatých lámp, ktoré dokážu okamžite premeniť celý priestor.

 

4. Malé koberce

Nesprávny rozmer kobera takisto patrí k tým najčastejším chybám. Ak si vyberiete koberec, ktorý napríklad nedokáže pokryť celú plochu sedačky, okamžite vytvárate dojem, že ste si jednoducho nemohli dovoliť väčší. Takiso by ste sa mali sústrediť aj na to, aby sa koberec aspoň jemne dotkol každého kusu nábytku, vďaka čomu izbu prepojíte. 

 

5. Preplnená sedačka

Sedačka je ten kus nábytku, ktorý okamžite dokáže pozdvihnúť celý interiér. Oplatí sa do nej pre to investovať. Ak takúto sedačku doma máte, nezapĺňajte ju zbytočnými vankúšmi, dekami a inými doplnkami, ktoré jej cenu automaticky znižujú. 

 

6. Priveľa doplnkov

Pri zariaďovaní sa riaďte heslom- menej je viac. Nielenže vďaka tomu vytvoríte svojmu domovu charakter, vyhnete sa chaoticky pôsobiacemu interiéru. Ak však máte radi doplnky, sústreďte ich na jedno miesto- komodu, skrinku či konferenčný stolík, kde vytvoria príjemné zátišie. 

 

7. Rôzne vešiaky

Šatník síce nie je prvá miestnosť, ktorú vaša návšteva navštívi, avšak pre svoj vnútorný pokoj by ste ho mali udržiavať organizovaný. Na chaose mu napríklad pridávajú aj odlišné vešiaky. Preto si vešiaky z čiastiarní či obchodov nenechávajte a radšej priavidelne dopĺňate rovaký typ vešiaku.

Najnovšie zo sekcie lifestyleApetít | 19.jan 2018

10 najkrajších reštaurácií na svete

Chutné jedlo a dizajn idú dokopy. Veď každému asi chutí viac v obklopení krásneho interiéru. Ktoré reštaurácie po celom svete...


Voľný čas | 18.jan 2018

7 nákupných chýb

Aj tie najostrieľanejšie nákupné maniačky sa z času na čas nevyhnú niekoľkým prehreškom. Ktoré sú tie najčastejšie a ako sa...


Dizajn | 18.jan 2018

Tom Dixon navrhol kolekciu pre Ikea

Aj v dizajnovom priemysle to žije rôznorodými kolaboráciami. Medzi tie najnovšie patrí aj spojenie britského dizajnéra Toma Dixona a nábytkového...


Cestovanie | 13.jan 2018

10 najkrajších súkromných ostrovov na sv...

Čo by ste povedali na ostrov v obklopení bohatej fauny a flóry, kde určite nestretnete kolegyňu ani otravného suseda? Presne...

top fashion zima 2017 2018

top fashion jesen zima 2017 2018

marionnaud banner m

media st vianocna zlava 300

Naše tipy

UV senzor ako doplnok

Firma L'Oréal sa spojila s dizajnérom Yves Béharom, s ktorým spoločne navrhla UV senzor, ktorý detek...

Voľný čas s Louis Vuitton

Luxusná značka Louis Vuitton sa vôbec neobmedzuje na koženú galantériu či haute couture. Len pred Vi...

Off-White uvádza novú kolekciu!

Dizajnér značky Off-White, Virgil Abloh, tiež známy aj ako majster dizajnérskych kolaborácií, prináš...

20 rokov media st banner