Mesiac, kedy sa začína pripomínať leto, no zatiaľ nevládne vo svojej plnej sile, je ideálnym na cestovanie a objavovanie. Pri svojich cestách máte vysokú šancu, že nové lokality objavíte počas krásneho, príjemného počasia. Ktoré destinácie však stoja za návštevu práve v máji?

 

Toskánsko a Florencia

Ak ste sa ešte doteraz nezamilovali do Talianska, po návšteva Toskánska a Florencie to ihneď zmení. Oblasť plná pamiatok UNESCO, stredovekej architektúry, múzeí, galérií a fenomenálneho jedla vás okamžite zláka na svoju stranu.

title

 

Malta

Zastrčená medzi Sicíliou a Tunisom, Malta efektívne premiešala európsku a africkú kultúru, zatiaľ čo si dokázala zachovať aj svoju vlastnú identitu. V máji sa môžete tešiť na zlatisté pobrežia zahalené do príjemného slnka, poloprázdne pláže a jedinečnú lokálnu kuchyňu.

2

 

 

Istanbul

Ešte predtým než sa v Turecku rozbehne hlavná turistická sezóna, vydajte sa na predĺžený víkend do Istanbulu, kde nájdete exotickú zmes Európy a Ázie, s prímesou západnej moderny. Čakať vás budú galérie, výberová káva a živá nočná scéna.

3

 

 

Algarve

Algarve, región maximálne dostupný aj vďaka nízkonákladovým leteckým spoločnostiam, často prehliadame. Uchvátiť vás však dokáže nielen masívnymi útesmi, surférskymi plážami a nádherným počasím, al aj perfektnými službami.

4

 

 

Škótske vysočiny

Ak hľadáte niečo iné ako pláže, vydajte sa do Škótskych vysočín, kde vám turistiku v dramatickej prírode spríjemní pekné počasie. Objavovať tak budete môcť prekvitajúcu prírodu, ktorá pridáva k monumentálnym vrchom svoju dávku nehy.

5

 

 

Kapverdy

Garantovanú dávku slnka nájdete aj na Kapverdoch, ktoré vznikli vďaka sopečnej aktivite. Miešajú sa tu biele, nekonečné pláže zasadené medzi tmavými horami a tyrkysové more, ktoré vás okamžite zhypnotizuje.

6

 

 

Kalifornia

Obdobie ako stvorené na prežitie kalifornského sna. Začnite v San Franciscu a Nappa Valley, cestou do L.A. nezabudnite pozrieť porežie Big Sur a v San Diegu objavte surférsku kultúru ako nikde inde.

7

 

 

Kjóto

Mesto gejší a samurajov je v máji v rozpuku. Historické uličky sú preto lemované záplavou rozkvitnutých čerešní a vo vzduchu sa nesie prísľub leta. Nikde inde nenájdete takú dokonalú zmes minulosti a prítomnosti.

8

 

 

Val de Loire

 Hľadáte romantiku, no Paríž nie je pre vás? Vyskúšajte región Val de Loire, kde si naplno môžete vychutnať rustikálnu atmosféru "vidieku," zažijete tu gastronomické nebo a chvíle vám dokáže spríjemniť aj víno pri zapadajúcom slnku.

9

 

 

Hong Kong

Kultúra, galérie, múzea, mestský ruch si vás nájdu v Hong Kongu, meste biznisu, ale aj zábavy. Za zmienku stojí aj Múzeum moderného umenia, ale aj rozrastajúca sa experimentálna gastro scéna.

10

Foto: Getty, Alamy

Najnovšie zo sekcie lifestyleApetít | 23.máj 2018

Vydajte sa na kávovú púť na Galapágy

Predstavte si sladkosť cereálií a sušienok, jemný podtón horkosti kakaa s plným telom v jedinom dúšku, ktorý vás doslova prenesie do exotických...


Cestovanie | 23.máj 2018

Najkrajšie budovy podľa Lonely Planet

Budovy, ktoré si zvolili čitatelia cestovateľské magazínu Lonely Planet, vraj patri k tým najzaujímavejším a najskvostnejším stavbám na svete. Od...


Voľný čas | 19.máj 2018

Letné čítanie: Historické romány

Existuje niečo lepšie ako sin a pláži, pri bazéne alebo večer na terase prečítať dobrú knihu s pútavým príbehom? Presne...


Voľný čas | 19.máj 2018

Najkrajšie outdoorové kiná na svete

Letná sezóna je o zábave a dobrodružstvách. Jeden taký typ zábavy predstauvjú aj outdoorové kiná, ktoré prinášajú ľudí naspäť do...

tf jar 2018

 tlacitko kupit2

Naše tipy

Najkrajšie historické hotely na svete

Milujete históriu aj cestovanie? Prečo tieto dva koníčky teda nespojiť? V’daka týmto histroickým hot...

Must-watch letné filmy

Obdobie stvorené na letné flirty plné vášne aj dobrodružstva s priateľmi, presne také je leto. Ak si...

Najlepšie roadtripy po Európe

Máte už naplánovanú letnú dovolenku? Pokiaľ nie, máme pre vás 3 tipy na európske roatripy, ktoré vás...