top fashion banner jesen zima 2017 2018

Nielen Havaj či Seychelly majú dych-berúce pláže, pochváliť sa nimi môže pokojne aj starý kontinent od Ibizy až po Spojené kráľovstvo. Každá z nich vyniká svojou výnimočnou atmosférou, faunou a flórou, ako aj modernou architektúrou. Práve preto si tieto európske pláže vyslúžili naväčšiu návštevnosť zdokladovanú vďaka počtu hashtagov na Instagrame.

 

Cala Salada: Ibiza, Španielsko

Pláž prístupná iba loďou sa nachádza v obklopení divokej prírody. Z jednej strany sa vám naskytne výhľad do kosodrevinového lesa, z tej druhej zase na nekonečné more.

title

 

 

Playa de la Barceloneta: Barcelona, Španielsko

Vyzerá to tak, že Barcelona má všetko, čo by mohol moderný turista potrebovať. Nádhernú architektúru, výborné jedlo a k tomu ešte aj pláž. Playa de la Barceloneta je prototypom mestkej pláže, ktorá navodí uvoľnenú atmosféru.

2

 

 

Praia da Rocha: Algarve, Portugalsko

Ikonická pláž v portugalskom regióne Algrave, ktorá vás upúta svojimi dramatickými útesmi v oranžovej farbe, výhľadom na azúrové more, v ktorom plávajú obrovské skaly.

3

 

 

La Pelosa: Stintino, Taliansko

Priezračné more na sardínskej pláži La Pelosa dokonale vyniká na snehobielom piesku. Jej jedinečná stránka však spočíva vo výhľade na zrúcaninu majáku, ktorý pláva neďaleko pevniny.

4

 

 

Bournemouth Beach: Bournemouth, U.K.

Anglické mesto Bournemouth má takisto čo ponúknuť svojim návštevníkom a netýka sa to iba futbalu. Mestká pláž, ktorej dominantnou je mólo a promenáda orámovaná plamami vás prinúti zabudnúť na to, že ste v Anglicku.

5

 

 

Playa d'en Bossa: Ibiza, Španielsko

Na prvý pohľad táto pláž nepôsobí nijak výnimočne, avšak je dejiskom tých najlepších a najväčších párty na Ibize. Každý večer sa tak zahalí do milióna svetiel, ktoré sa odrážajú na pokojnej hladine mora.

6

 

 

Durdle Door: Dorset, U.K.

Ďalšia anglická destinácia, ktorá vám ukáže úplne inú stránku tejto krajiny, akú poznáte. Ikonický útes Durdle Door ponúka nádherný výhľad počas dňa, pri východe aj západe slnka. Je to taká nevšedná romantika.

7

 

 

Nissi: Ayia Napa, Cyprus

Pláž, ktorá rozdeľuje more na dve časti a konči na maličkom poloostrove, to je Nissi na Cypre. Kryštálovo čisté more, bohatá fauna a flóra nesmú chýbať.

8 

 

 

Brighton Beach: Brighton, U.K.

Úplne iný typ pláže predstavujú Brighton Beach, ktorá prepája zábavu a relax. Priamo na nej totiž nájdete ruské kolo, z ktorého sa vám naskyne výhľad na celé mesto aj pláž a ďalšie zábavné podniky.

9 

 

 

Positano: Salerno, Taliansko

Amalfské pobrežie túži navštíviť zrejme každý milovník dokonale romantických destinácií. Niet sa čomu čudovať, stačí si pozrieť pláž v meste Positano, ktorá je obklopená útesmi, kosodrevinou a historickou architektúrou.

10

Foto: Getty, Pinterest

Najnovšie zo sekcie lifestyleDizajn | 21.apr 2018

Kolekcia Smeg x Dolce & Gabbana má pokra...

Značka Dolce & Gabbana predstavila minulý nezvyčajnú kolekciu, ktorá vznikla zo spolupráce so značkou domácich spotrebičov Smeg. Tento rok nadväzuje...


Dizajn | 21.apr 2018

Hermés predstavila novú kolekciu pre dom...

Značka Hermés presdtavila v rámci Milano Design Week-u novú kolekciu produktov pre domácnosť. V eklektickej zmesi ponuke sa nájdu obklady...


Cestovanie | 21.apr 2018

Mestské dobrodružstvo

Kultúra, jedlo, pláže či história, je jedno čo preferujete ri cestovaní, v našom zozname si nájde každý to svoje perfektné...


Dizajn | 20.apr 2018

Nahliadnite do Gucci ArtLab

Značka Gucci otvorila neďaleko Florencie ArtLab, centrum kreativity, remeselnej výroby a inovácie. Na 37-tisíc metroch štvorcových dostane priestor až 800...

tf jar 2018

 tlacitko kupit2

Naše tipy

Spring must-have: Biele šaty

Jedným z najväčších jarných must-have kúskov sú jednoznačne biele šaty. S vychádzajúcimi slnečnými l...

Jar v červených čižmách

Príchod jari neznamená, že by sme mali odložiť všetky svoje čižmy na spodok šatníka, práve naopak. C...

Sponky sú späť!

Vyzerá to tak, že spoločne s mnohými trendami z 90.rokov sa vrátili aj sponky. Elegantne dekorujú na...