Či už patríte k dobrodružným cestovateľom, milovníkom umenia a kultúry, alebo jednoducho hľadáte nové destinácie pre svoje cesty, prinášame vám 10 destinácií, ktoré sú ako stvorené na návštevu práve v marci.

Douro, Portugalsko

Oblasť Duoro v Portugalsku má svoju špecifickú mikroklímu, vďaka čomu tu prichádza jar o čosi skôr ako vo zvyšku Európy. V marci tu tak nájdete prírodu v rozpuku a obdivovať môžete aj lokálne vinohrady, kde vás neminú ani ochutnávky vína.

title

 

Tanzánia

Veľa ľudí zabúda na to, že do Tanzánie sa môžete vybrať počas celého roka. V marci navyše ubúda vlhkosť a obdobie dažďov začína až v apríli, čiže si naplno môžete vychutnať divočinu a všetky jej krásy.

2

 

 

Washington D.C., USA

Hlavné mesto USA poskytuje oveľa viac ako len politiku. Nájdete tu prekvitajúcu gastro scénu, no a v marci navyše aj kvitnúce čerešne a zelenajúce sa parky.

3

 

 

Sydney, Austrália

Kultúra, jedlo, nákupy, to všetko nájdete v Sydney. S príchodom jesene u našich protinožcov sa navyše vyhnete extrémne vysokým teplotám, vďaka čomu budete môcť objavovať mesto a jeho skryté zákutia.

4

 

 

New York City, USA

Marec je obdobie, kedy sa mesto zviecha z tuhej zimy a pripravuje sa na horúce leto. Zároveň odychuje od húfov turistov, ktoré sem zablúdili počas vianočnej sezóny a predstavuje tak ideálne okno pre tých, ktorí túžia po nepreplnenom New Yorku.

5

 

 

Rejkjavík, Island

Aj napriek tomu, že už sa blíži jar, na Islande to stále vyzerá ako v zime. Avšak s pribúdajúcimi svetelnými hodinami budete môcť objaviť všetky krásy tohto magického miesta.

6

 

 

Buenos Aires, Argentína

Klesajúce "jesenné" teploty vás prilákajú do farebného Buenos Aires, kde si môžete naplno vychutnať miestnu kuchyu, obajviť lokálne trhy a domácu kultúru.

7

 

 

Playa del Carmen, Mexiko

Ak túžite po Mexiku, začiatok marca je ako stvorený na jeho návštevu. Stihnete to totiž ešte pred americkými jarnými prádzninami, kedy sa to tu zaplaví študentami a rôznorodými žúrmi. Dokonalé pláže tak môžete mať iba pre seba.

8

 

 

Andalúzia, Španielsko

S pribúdajúcimi slnečnými lúčmi už vyzerá aj Andalúzia ako dokonalý city break. Vyberte sa tu ak túžite ochutnať miestne tapas, objaviť históriu, galérie a múzeá, to všetko v ľahkom svetríku a teniskách.

9

 

 

Scottsdale, Arizona

Miesto zabudnuté "niekde na juhu" USA, no pritom poskytuje dokonalú príležitosť na rôznorodé túry s výhľadom na unikátnu prírodu, ako aj rodiacu sa gastro scénu, ktorá spája tradičné južanské gastro s modernou fúziou.

10

Najnovšie zo sekcie lifestyleDizajn | 23.jún 2018

Dom postavený okolo stromu

Nielen móda, ale aj dizajn a celkový životný štýl sa pomaly začína sústreďovať okolo prírody, ktorú rešpektuje. Projekt z dielne...


Dizajn | 22.jún 2018

Nahliadnite do zákulisia módnej tvorby

Už po štvrtý krát otvára svoje brány 56 značiek zo skupiny LVMH a to až na 76 rôznych miestach. V...


Voľný čas | 22.jún 2018

Farebné trendy v interiéri

Leto je obdobím inšpirácií a nových impulzov, ktoré mnohý z nás pretavujú aj do zariaďovania domácností a renovácií. Práve preto...


Voľný čas | 19.jún 2018

Módne domy cestujú za vami!

Módne domy vedia, kam sa chystáte na dovolenku a vôbec nemajú priblém za vami vycestovať! Počas leta vás totiž budú...

tf jar 2018

 tlacitko kupit2

Naše tipy

Interaktívna výstava v Paríži

Výstava, ktorá dokázala prepojiť technológie, umenie, vedu a kreativitu otvára svoje brány verejnost...

Viktor & Rolf oslavujú výročie výstavou

Dizajnérske duo Viktor & Rolf oslavuje 25.výročie vzniku značky. Pri tejto príležitosti otvárajú...

Najlepšie aplikácie pre last-minute cest...

Každý pozná ten pocit, keď jednoducho potrebuje na chvíľu vypnúť a dobiť si baterky. Mnohí z nás pre...