Túžite po malom alebo väčšom výlete a neviete kam by ste sa mali vo februári vybrať? Tieto destinácie uspokoja rôzne cestpvateľskú chúťky, stačí si len vybrať.

 

Kalifornia

Počasie je príjemne hrejivé, masy turistov v nedohľadne, zato relax v plnom prúde. Kalifornia vám poskytne v tomto období presne to čo hľadáte, dostatočné množstvo tepla a slnka, ako aj pokoj.

 

title

 

 

Cyprus

Potrebnú dávku vitamínu D si doplníte napríklad aj na Cypre, ktorý má ročne až 320 slnečných dní. Aktuálne počasia vám navyše umožní prebádať historickú stránku tohto ostrova, ale aj obdivovať prírodné úkazy.

 

2

 

 

Sicília, Taliansko

Sicília je síce známa svojou prekvitajúcou tradičnou gastro scénou a dokonalými plážami, vo februári ju však môžete spoznať z inej stránky- všetko sa zelení, kvety sú v rozpuku a ovocie je najsladšie.

 

3

 

 

Antigua

Korálový ostrov v strede Karibiku vás privíta aj vo februári. Nielenže ceny sú vtedy priaznivejšie, ale navyše sa vyhnete aj davom turistov. Môžete tak v pokoji preskúmať tento čarovný ostrov obkolesený najmodrejším morom.

 

4

 

 

Los Cabos, Mexiko

Obľúbená destinácia amerických cestovateľov vás očarí svojou koloniálnou architektúrou, nespočetným množstvom galérií, ale aj krásnymi prírodnými scenériami a lokálnou kuchyňou.

 

5

 

 

Omán

Bohaté kultúrne dedičstvo, architektúra, kuchyňa, ale aj perfektné počasie je to, čo vás priláka do Ománu. Táto destinácia je v posledných rokoch na vzostupe a my sa ani nedivíme.

 

6

 

 

Tasmánia, Austrália

Zima v Európe znamená leto v Austrálii. Vydajte sa preskúmať Tasmánsky ostrov, ktorý je charakteristický jedinečnou faunou aj flórou, no pritom vám neuprie ani nádherné pláže a čistučké more.

 

7

 

 

Singapúr

V januári končí monzúnové sezóna s vo februári štartuje turistická. Hotely ani letenky zatiaľ však nedosahujú astronomické sumy, čo ocenia aj budget cestovatelia. Tešiť sa môžete na hypermodernú architektúru aj tradičné farebné uličky.

 

8

Najnovšie zo sekcie lifestyleApetít | 23.máj 2018

Vydajte sa na kávovú púť na Galapágy

Predstavte si sladkosť cereálií a sušienok, jemný podtón horkosti kakaa s plným telom v jedinom dúšku, ktorý vás doslova prenesie do exotických...


Cestovanie | 23.máj 2018

Najkrajšie budovy podľa Lonely Planet

Budovy, ktoré si zvolili čitatelia cestovateľské magazínu Lonely Planet, vraj patri k tým najzaujímavejším a najskvostnejším stavbám na svete. Od...


Voľný čas | 19.máj 2018

Letné čítanie: Historické romány

Existuje niečo lepšie ako sin a pláži, pri bazéne alebo večer na terase prečítať dobrú knihu s pútavým príbehom? Presne...


Voľný čas | 19.máj 2018

Najkrajšie outdoorové kiná na svete

Letná sezóna je o zábave a dobrodružstvách. Jeden taký typ zábavy predstauvjú aj outdoorové kiná, ktoré prinášajú ľudí naspäť do...

tf jar 2018

 tlacitko kupit2

Naše tipy

Najkrajšie historické hotely na svete

Milujete históriu aj cestovanie? Prečo tieto dva koníčky teda nespojiť? V’daka týmto histroickým hot...

Must-watch letné filmy

Obdobie stvorené na letné flirty plné vášne aj dobrodružstva s priateľmi, presne také je leto. Ak si...

Najlepšie roadtripy po Európe

Máte už naplánovanú letnú dovolenku? Pokiaľ nie, máme pre vás 3 tipy na európske roatripy, ktoré vás...