Aj keď sa už hlavná letná sezóna skončila, neznamneá to, že by sme sa mali vzdať našich cestovateľských túžob. Či už máte letnú dovolenku pred sebou, alebo za sebou, určite si na september naplánujte aspoň krátky výlet do nasledujúcich miest.

Los Angeles, USA

Mesto anjelov je ako stvorené na návštevu práve v tomto období. Teploty nie sú až take vysoké, preto môžete pohodlne skúmať všetky zákutia mesta, ktoré ponúka prekypujúcu foodie scénu, množstvo galérií a kultúrnych podujatí.

title

 

Bocas del Toro, Panama

Súostrovie skladajúce sa z množstva maličkých ostrovov láka návštevníkov najmä na svoje tyrkysové more a jednoduché vilky, ktoré nad ním plávajú. Je to raj surférov a potápačov, no na svoje si prídu aj milovníci plážového povaľovania.

2

 

 

Kapské Mesto, JAR

Útočisko pre každú umeleckú dušu. V Kapskom Meste môžete objavovať nielen africké umenie, ale aj modern gastro scénu. Poteší vás aj rušný nočný život a príjemné počasie.

3

 

 

Cognac, Francúzsko

Vymeňte Provensálsko za Cognac. Oblasť, kde sa rodí preslávený drink ale aj cigary. Je to tak ideálne miesto pre romantikov, ktorí radi vymenia veľkomesto za uvoľnenú atmosféru vidieka, spojenú so zážitkovým ochutnávaním drinkov v historickom prostredí.

4

 

 

Chicago, USA

Chicago vás prekvapí množstvom vernisáží a otváraní výstav. Toto všetko v ruchu mesta, ktoré vám umožní kultúrne sa vyžiť. Navyše, jeho panoráma môže pokojne konkurovať slávnemu NYC.

5

Foto: CNTraveller

Najnovšie zo sekcie lifestyleCestovanie | 17.jún 2018

Ostrovy so sopečnou históriou

Čo majú spoločné Havajské ostrovy, Kanárske ostrovy a Egejské ostrovy? Všetky boli vytvorené sopečnou aktivitou, ktorá vytvorila ich nevšednú krásu. Prečítajte...


Cestovanie | 16.jún 2018

10 najkrajších vodopádov na svete

Vodopády patria k tým najfascinujúcejším prírodným úkazom na našej Zemi. Ich sila, romantika, ale dramatickosť učaruje skutočne každému. Po celom...


Apetít | 16.jún 2018

Leto s ľadovou kávou

Mnohí kávičkári v lete menia svoje obľúbené cappuccino či latté za ľadové alternatívy. Vie to aj Nespresso a vy si tak môžete...


Cestovanie | 16.jún 2018

5 najlepších road tripov po Austrálii

Austrália je fascinujúca. Nielen z prírodného hľadiska, ale aj z kultúrneho či toho gastronomického. Jednoznačne stojí za návštevu aspoň raz...

tf jar 2018

 tlacitko kupit2

Naše tipy

Interaktívna výstava v Paríži

Výstava, ktorá dokázala prepojiť technológie, umenie, vedu a kreativitu otvára svoje brány verejnost...

Viktor & Rolf oslavujú výročie výstavou

Dizajnérske duo Viktor & Rolf oslavuje 25.výročie vzniku značky. Pri tejto príležitosti otvárajú...

Najlepšie aplikácie pre last-minute cest...

Každý pozná ten pocit, keď jednoducho potrebuje na chvíľu vypnúť a dobiť si baterky. Mnohí z nás pre...