top fashion banner jesen zima 2017 2018

O ružovej vode sa v dnešnej dobe hovorí veľmi často. Viete však, kde všade a akým spôsobom ju môžete využiť? Od starostlivosti o pleť a vlasy až po kuchyňu, ružová voda sa stane vašou obľúbenou "ingredienciou."

 

rosewater

 

 

1. Upokojí pokožku

Jedným z najväčších benefitov ružovej vody sú jej protizápalové účinky a jej schopnosť bojovať proti voľným radikálom čím zabraňuje stranutiu buniek. Dokáže si poradiť s akné ako aj s ekzémami.

 

2. Alternatíva k ústnej vode

Spomínané protizápalové účinky spoločne s antibakteriálnymi si nájdu svoje uplatnenie aj pri starostlivosti o ústnu dutinu. Dokáže redukovať afty, herpesy či zápaly ďasien. Vyberajte si však vždy ružovú vodu bez obsahu alkoholu. 

 

3. Kúpeľ

Kvapnite pár kvapiek ružovej vody do svojho najbližšieho kúpeľa. Vaša pokožka bude zjemnená a pevná, no najmä krásne prevoňaná.

 

4. V kuchyni

Ružová voda sa stáva bežnou ingredienciou v kychyni, najmä pri varení tradičných jedál z blízkeho východu ako ryžový puding, jahňacie soté či v šalátoch. Ak máte chuť na experimenty, skúste ju tiež pridať do koktailov.

 

5. Pri žehlení

V Indii sa ružová voda využíva pri žehlení. Aplikuje sa priamo na oblečenie sprejom a následne sa vyžehlí. Vaše oblečenie tak bude krásne voňavé.

 

6. Pleťová maska

Pár kvapiek ružovej vody dokonale zapadne do homemade pleťvých masiek. Dokonale sa hodí ku kurkume, santalovému drevu či cíceru.

 

7. Starostlivosť o vlasy

Pár kvapiek ružovej vody môžete primiešať do svojho šampónu, kondicionéru alebo ich aplikujte sprejom priamo na vlasy. Budú hydratované, vyživené, lesklé a voňavé.

 

8. Parfumy

Kvôli svojej nádhernej vôni sa ružová voda využíva aj ako základ pri niektorých parfumoch. Ak máte náladu na vytvorenie svojej unikátnej vône, stačí ju skombinovať s esenciálnym olejom podľa vašej preferencie.

 

9. Odličovač

Pár kvapiek ružovej vody primiešaných do kokosvoého oleja vytvorí dokonalý odličovač a čistič pleti. Navyše pokožku krásne vyživí a hydratuje.

 

10. Spánok

Ružová voda vám pomôže aj so spánkom. Stačí nastriekať pár kvapiek priamo na vankúš a váš spánok bude okamžite premenený.

Najnovšie zo sekcie krásaTrendy krasa | 17.apr 2018

Coachella: Festival Beauty

Obdobie festival je ten správny čas, kedy zaexperimentovať nielen s outfitmi, ale aj vizážou. Stavte na odvážne líčenie, megalomanské doplnky...


Trendy krasa | 11.apr 2018

Jarná minimalistická manikúra

Pretavte farby jari aj do vašej manikúry. Ide to jednoducho, štýlovo a hravo. Inšpirujte sa týmito minimalistickými dizajnmi.   


Líčenie | 11.apr 2018

Vyčarujte si hustejšie obočie

Nie každému príroda nadelila prirodzené husté obočie, ktoré je aktuálne také trendy. Ak sa aj napriek tomuto nedostatku nemienite hustého...


Vlasy | 09.apr 2018

Účesy pre jemné vlasy

Jemné vlasy nie sú odkázané na neustále kamufláciu, práve naopak. Mali by sme im dať dostatok priestoru, aby aj ony...

tf jar 2018

 tlacitko kupit2

Naše tipy

Spring must-have: Biele šaty

Jedným z najväčších jarných must-have kúskov sú jednoznačne biele šaty. S vychádzajúcimi slnečnými l...

Jar v červených čižmách

Príchod jari neznamená, že by sme mali odložiť všetky svoje čižmy na spodok šatníka, práve naopak. C...

Sponky sú späť!

Vyzerá to tak, že spoločne s mnohými trendami z 90.rokov sa vrátili aj sponky. Elegantne dekorujú na...