Hľadáte efektívnu prípravu pred letnou sezónou, vďaka ktorej si budete môcť dovoliť váš obľúbený pár bikín? V tom prípade zabudnite na extrémne diéty a nereálne detoxy. Choďte na to s rozumom.

 

summerdetox

 

 

1. Citrónová voda s kurkumou

Zrejme ste to už počuli milionkrát, no pokiaľ ste sa ešte doteraz nedonútili začať svoj deň vodou s citrónom, teraz je ten správny čas. Pridajte aj štipku kurkumy, ktorá podporuje prirodzený detox organizmu a stimuluje produkciu enzýmov.

 

2. Soľ z mŕtveho mora

Doprajte si kúpeľ v slanej vode. Nielen kvôli navodenie dovolenkovej atmosféry, ale aj kvôli zbaveniu toxínov, ktoré sa nám usádzajú hlboko v pokožke. Epsomová soľ je známa aj svojimi regeneračnými účinkami, uvoľňuje svalstvo a zmierňuje bolesť kĺbov.

 

3. Vylepšite jedálniček

Nevrhajte sa do neudržateľných, extrémnych diét, ktoré vrcholia jojo efektom a úplným vyhladovaním. Nielenže vaše telo začne zadržiavať viac vody, ale spomalíte si aj metabolizmus, čo môže byť problémom pri normálnom stravovaní. Stavte na vyvážaný jedálniček pozostávajúci z dostatočného množstva proteínov, sacharidov, zdravých tukov a vlákniny.

 

4. Učešte pokožku

Ak ste ešte neobjavili dry brushing, vedzte, že je to ako čarovný prútik na celulitídu. Nezmaže ju síce úplne, no spoločne s pravidelným pohybom a správnou stravou určite pomarančovú kožu zjemní. Masírovanie telovou kefou totiž stimuluje lymfatický systém, vďaka čomu sa naše telo ľahšie zbavuje vody, a vytvára kolagén, ktorý pokožku vyhladzuje.

 

5. Čaj z koreňa púpavy

Poslednou fázou letného detoxu je čaj z koreňa púpavy, nie je to síce lahôdka, avšak pomôže vám vyčistiť pečeň a zároveň je plný vitamínu C a A, ako aj antioxidantov. Navyše je jedným z najúčinnejších odvodňovačov. Nezabudnite však prijímať dostatok minerálov ako magnézium či draslík aby ste sa vyhli kŕčom a vyčerpanosti.

Najnovšie zo sekcie krása



Trendy krasa | 23.máj 2018

Cannes Film Festival 2018: Beauty II.

Cannes Film Festival bol slávnostne ukočnený minulú nedeľu, avšak niektoré beauty look stoja za zmienku aj dnes. Od Léi Seydoux...


Vlasy | 21.máj 2018

Takto sa nosia zapletené vlasy v lete

Zapletené vlasy sú v lete veľmi populárne, nielne kvôli svojmu uvoľnenému duchu, ale aj kvôli tomu, že nás oslobodzujú od...


Vlasy | 21.máj 2018

Príďte sa dať ostrihať a podporte dobrú ...

Poprední kaderníci REDKEN sú už po šiesty krát súčasťou charitatívneho projektu STRIHATON, ktorý je dostupný pre širokú verejnosť. Stačí sa...


Čo by ste mali vedieť o opaľovacích prod...

Sezóna opaľovania sa nezastaviteľne približuje a práve preto by sme sa mali vzdelávať v oblasti zdravého slnenenia. Samozrejme, každý túži...

tf jar 2018

 tlacitko kupit2

Naše tipy

Najkrajšie historické hotely na svete

Milujete históriu aj cestovanie? Prečo tieto dva koníčky teda nespojiť? V’daka týmto histroickým hot...

Must-watch letné filmy

Obdobie stvorené na letné flirty plné vášne aj dobrodružstva s priateľmi, presne také je leto. Ak si...

Najlepšie roadtripy po Európe

Máte už naplánovanú letnú dovolenku? Pokiaľ nie, máme pre vás 3 tipy na európske roatripy, ktoré vás...