20 rokov media st banner

title

Ešte kým prišla na scénu Marylin, bola tu Jean. Bola Hollywoodskou hviezdou a sexsymbolom 30.rokov minulého storočia. Narodila sa v roku 1911 ako Harlean Harlow Carpenter, no vo svojich 26 rokoch, svet plný luxusu a svetiel opustila. Počas svojho krátkeho života však toho stihla veľmi veľa. Od detstva ju pravdepodobne nikto z rodiny či známych neoslovil ako „The Baby“ (dieťa), kvôli jej jemným detským črtám a mäkkým blonďatým vlasom. Aj preto sa až vo svojich 5 rokoch naučila, že jej skutočné meno je Harlean. Počas leta bola Baby poslaná do detského tábora, kde sa dostala šarlach.

Barbara sa narodila do zámožnej rodiny neurochirurga v Bostone. Po uvedení do spoločnosti sa jej „perfektný“ život rozbehol naplno. Stala sa jednou z najvplyvnejších múz v módnom priemysle.

title

Sezóna Fashion Weekov je už v plnom prúde. Prehliadky „veľkej štvorky“ (New York, Londýn, Miláno, Paríž) už tradične začínajú New Yorkom, ktorý odštartoval v utorok. Dnes si pripomenieme jednu z najväčších legiend nielen americkej módy, Eleanor Lambert, ktorá bola okrem iného aj zakladateľkou New York Fashion Weeku.

eleanor lambert
Eleanor mala od detstva cit pre módu a dizajn, ktorý sa rozhodla zveľaďovať počas štúdia módy. Neskôr sa jej zameranie sústredilo najmä na reklamu a umenie. V roku 1937 stála pri vzniku Kostýmovej Inštitúcie v rámci Metropolitan Museum of Art, ktorý slúžil ako úschovňa unikátnych návrhov a rôznych trendov.

Najnovšie zo sekcie módaMódne prehliadky | 22.okt 2016

Humor, rozprávky a cestopisy na Fashion ...

Štvrtkový program Fashion Live! bol naozaj pestrý. Svojou prehliadkou ho naštartoval Ateliér 343 a postupne sme mohli vidieť hravé, farebné...


Módne prehliadky | 21.okt 2016

Fashion LIVE!: Dravosť a kreativita

Program prvého dňa Fashion Live! bol naozaj bohatý. Svoje kolekcie predviedli študenti módy, aj slovenská dizajnérska špička.


Trendy móda | 20.okt 2016

Sprievodca zimnými trendmi: Obuv a dopln...

Čo by nemalo chýbať vo vašom šatníku počas sezóny jeseň/ zima?   Pánsky štýlJeden z najhorúcejších módnych trendov hrá hlavnú úlohu aj...


Módne prehliadky | 18.okt 2016

Zajtra štartuje Fashion LIVE!

Prestížne módne podujatie Fashion LIVE! Už tento týždeň poskytne svojim divákom to najlepšie z domácej aj svetovej módnej scény. Kolekcie...

16FL WEB BANNER 300X300

300x600 izq

Naše tipy

Mini bags trend

Trend zmenšených verzií normálnych kabeliek tu už s nami nejakú dobu je, no práve teraz nadobúda na ...

Modelácia pŕs je pre Vás ideálnym riešen...

Na vzhľad poprsia negatívne vplýva počas života mnoho faktorov. Prsia strácajú objem, tvar...

Jean Harlow: Prvá sexbomba

Ešte kým prišla na scénu Marylin, bola tu Jean. Bola Hollywoodskou hviezdou a sexsymbolom 30.rokov...